Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki számít művelt embernek, mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki számít művelt embernek, mi alapján nyilvánítunk valakit műveltnek? Egy diplomás nő és egy 8 általános iskolával rendelkező férfi illik egymáshoz?

Figyelt kérdés

21 éves nő vagyok, egyetemre járok. 2 hete megismerkedtem egy 23 éves férfivel, akinek csak 8 általánosa van és nehézgépkezelőként dolgozik, de nagyon kedves és nem úgy viselkedik mint egy átlagos 8 általánossal rendelkező fazon. Értelmes, aranyos, tud angolul is, csak vizsgája nincs belőle. Ami nagyon tetszik benne, hogy hobbiból szokott festeni és rajzolni, de olyan profi és művészi festményeket csinál, hogy olyat még nem látott a világ. Rendesen öltözködik, nagyon ápolt, de egy kicsit talán túl hiú magára, mert festi a haját és szoláriumba is jár. Más emberekkel is nagyon kedves és mosolygós, nem csak velem, ráadásul nagyon is művelten viselkedik, pedig még érettségije sincs. Azt mondja nem akarja folytatni az iskolát, mert számára ez a munka az élete, szereti a nagy gépeket és a fizikai munkát.

Ha nem mondta volna, hogy csak 8 általánosa van és egy okj vizsgája, nem is mondtam volna meg róla.

A szüleim nem akarják, hogy tovább tartsam vele a kapcsolatot, mert mi értelmiségi családból származunk, ilyen ember pedig nem fér bele az életünkbe. Ez a kérdés foglalkoztat már egy hete, amióta megtudtam, hogy mivel is foglalkozik és részben igazat is adok a szüleimnek, de részben meg nem. Ti mit tennétek a helyemben?


2014. febr. 22. 17:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

ha tiszta szívemből szeretném akkor pont sza.rnék más véleményére

de mivel nálad felmerült az a kérdés te nem szereted nagyon

2014. febr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem papír alapján kéne párt választani. Lehet, hogy ő egy átlagnál okosabb fizikai munkás, te meg az átlagnál butább egyetemista vagy, akkor pont összeilletek.
2014. febr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha tényleg jól kijöttők, nem igazán számít. Csak később ne legyen ebből vita...
2014. febr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Majd mindjárt jön valami okos aki megmondja, hogy ez igenis gáz mert nem vagytok egy szinten.
2014. febr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, a diploma, érettségi, nyelvvizsga csak egy darab papír, semmi több. Csak hát, ha nincs akkor nehezebb elhelyezkedni. De azért, mert valakinek 8 általánosa van, nem kell egyből elkönyvelni, hogy biztos buta, stb...


Nem bántásból mondom ezt, de a szüleid nem az észt keresik a srácon, hanem a papírt a sok vizsgáról, stb...Pedig papír nélkül is lehet valaki egy tök művelt és okos ember. Lehet, hogy a srác még okosabb nálad, csak ő már megtalálta a számára jövedelmező munkát és fölöslegesnek tartja, hogy gürizzen egy papírért.


Figyelj, szerintem maradj vele. Elvégre a 8 általános nem a valós értelmi szintet mutatja. Ha a szüleid ezt nem fogják fel, akkor így jártak. Elmondottaid alapján pedig egy teljesen művelt ember a srác, nem értem, hogy miért vannak aggályaid a dologgal kapcsolatban.


"mi értelmiségi családból származunk, ilyen ember pedig nem fér bele az életünkbe" Ezt pedig felejtsd el. Ennyi erővel fél Magyarország ne is próbálkozzon a diplomás embereknél. :)



Remélem találtok valami megoldást a dologra, olyat, ami pozitív végkimenetelű lesz mindkettőtök számára.

2014. febr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

várd ki a végét a történetnek

kapcsolatot ne szakítsd meg


jobban ismerd meg a fiút

ehhez sok-sok beszélgetés kell

2014. febr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%
manapság már olyan buta, idióta, műveletlen tajparasztok is kapnak diplomát, hogy az a darab papír már nem tükrözi az értelmiséget, mint anno...
2014. febr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudnék mesélni arról, hogy hiába a diploma, ész nem feltétlenül jár hozzá. Hihetetlen milyen ostoba diplomás emberekkel hozott össze a sors.

Az én férjemnek sincs érettségije, de van 3 szakmája. Már lassan 10 éve működik a kapcsolatunk.

Én nem végzettségben mérem az embereket.

2014. febr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Az egyik rokon házaspárnál voltak ilyen különbségek.Az egyiknek volt érettségije a másiknak nem.(most 60-70 éves korosztály).Iszonyat sokszor bántotta a férje,hogy bezzeg neked érettségis van stb. Ha jól kijöttök,akkor nincs semmi gond,de ha ebből neki "kisebbrendűségi komplexusa" lesz,az nem tesz jót egy kapcsolatban.
2014. febr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

Ne haragudj, kedves kérdező, de nagyon butának tűnnek a szüleid.


A végzettség köszönőviszonyban sincs a műveltséggel. Attól még nem lesz valaki "értelmiségi", hogy diplomás. Művelni akárki tudja magát, aki tud legalább olvasni (ehhez még 8 általános sem kell ugye...). Ráadásul a srác dolgozik, tehát nem a napot lopja.

Én is szeretem magam művelni, olvasgatni néha, de nem vágyom diplomára meg diplomás állásra, hanem inkább villanyszerelő szeretnék lenni, mert az áll közel hozzám és nem akarok folyton egy székben ülni és papírokat tologatni. Felső fokon beszélek angolul és a gyakorlatban tanultam, nem az iskolában. Én is 23 vagyok, mint a kérdésben említett személy, igaz nekem még nincs munkám/szakmám, más okok miatt (ami régre nyúlik vissza), de dolgozom az ügyön.


A lényeg az, hogy nem a szüleidnek kéne megmondani ennyi idős korodban és nem papírok alapján kéne egy véleményt kialakítani. A szüleidről annyi jön át, hogy sekélyesek, elitisták, beképzeltek. Ne haragudj, de simán a leírásod alapján ennyi jön le belőlük és nem rossz indulatból mondom ezt.


23/F

2014. febr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!