Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki számít művelt embernek, mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki számít művelt embernek, mi alapján nyilvánítunk valakit műveltnek? Egy diplomás nő és egy 8 általános iskolával rendelkező férfi illik egymáshoz?

Figyelt kérdés

21 éves nő vagyok, egyetemre járok. 2 hete megismerkedtem egy 23 éves férfivel, akinek csak 8 általánosa van és nehézgépkezelőként dolgozik, de nagyon kedves és nem úgy viselkedik mint egy átlagos 8 általánossal rendelkező fazon. Értelmes, aranyos, tud angolul is, csak vizsgája nincs belőle. Ami nagyon tetszik benne, hogy hobbiból szokott festeni és rajzolni, de olyan profi és művészi festményeket csinál, hogy olyat még nem látott a világ. Rendesen öltözködik, nagyon ápolt, de egy kicsit talán túl hiú magára, mert festi a haját és szoláriumba is jár. Más emberekkel is nagyon kedves és mosolygós, nem csak velem, ráadásul nagyon is művelten viselkedik, pedig még érettségije sincs. Azt mondja nem akarja folytatni az iskolát, mert számára ez a munka az élete, szereti a nagy gépeket és a fizikai munkát.

Ha nem mondta volna, hogy csak 8 általánosa van és egy okj vizsgája, nem is mondtam volna meg róla.

A szüleim nem akarják, hogy tovább tartsam vele a kapcsolatot, mert mi értelmiségi családból származunk, ilyen ember pedig nem fér bele az életünkbe. Ez a kérdés foglalkoztat már egy hete, amióta megtudtam, hogy mivel is foglalkozik és részben igazat is adok a szüleimnek, de részben meg nem. Ti mit tennétek a helyemben?


2014. febr. 22. 17:25
1 2
 11/13 moljud válasza:

ves kérdező!

A párválasztás mindig lutri. Sajnos az életben sokszor nincsenek mindenkire, minden esetre alkalmazható "receptek". Amíg friss a kapcsolat, lehet, hogy nem látszik sok minden. Később aztán jöhetnek a gondok.

18:22- hozzászólása nagyon meggondolandó .

Én (diplomásként mondhatom), hogy a diploma valóban nem biztosíték -főleg ma- semmire. Se műveltségre, se tudásra, se megélhetésre. (A diplomás egyébként nem egyenlő az értelmiségivel.)

Párválasztás dolgában úgy alakult, hogy mindkét lehetőséget kipróbáltam. Volt "szerencsém" kipróbálni a másik kisebbrendűségi érzését, illetve az ebből fakadó harcokat, veszekedéseket. De találkoztam a diploma nélkül is nagyon művelt, elfogadó társsal, szeretetteljes kapcsolattal is.

Azt hiszem, inkább azon múlik, hogy kinek mi az értékrendje. Ez persze igazán nem derül ki a kapcsolat elején. Arra időt kell szánni.

2014. febr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
mikor beszélgettek, észre lehet venni hamar, hogy túl egyszerű-e ő neked.
2014. márc. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
mi lett?
2021. okt. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!