Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki hazudik, manipulál,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki hazudik, manipulál, nagyon intelligens, jó modorú és nem látszanak rajta az érzelmek, akkor az pszichopatának számít?

Figyelt kérdés
Van olyan ismerősöm, akire a fenti leírás ráillik. Mindenki totál el van tőle ájulva, de én tudom, hogy manipulatív és sokszor csak önző érdekek vezérlik, mégis hibátlannak hiszi magát.

2014. márc. 11. 22:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Ez nem ilyen fekete-fehér,több személyiségjegyből (vagy hiányából) áll össze.
2014. márc. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

attól függ, miért hazudik. valaki azért hazudik, mert pszichopata. más kedvtelésből, vagy hogy ne bukjon le.

itt a pszichopata alatt kóros elmeállapotot értek, tehát hisztéria, skizofrénia stb

2014. márc. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Tudom. És állítólag minden századik ember az. Ebben az illetőben én egyáltalán nem bízom meg, egyébként.
2014. márc. 11. 22:25
 4/30 anonim ***** válasza:

Egy pszichopatának nincsenek érzelmei.

de ez alapján még nem mondható annak

2014. márc. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Az önző érdekei miatt hazudik. És nem veszi figyelembe, hogy ezzel másnak fájdalmat okoz. Figyeli mások reakcióját, hogy annak megfelelően tudjon reagálni, hogy minden szituációból jól jöjjön ki. Ja, és nem fél semmitől, szeret szerepelni is, mert akkor ő van a középpontban.
2014. márc. 11. 22:28
 6/30 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg az. Olvassátok el Wikipédián, mi az a pszichopata, nem sorozatgyilkosokról van szó.
2014. márc. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy vannak-e érzelmei, de nem mutatja ki. Csak ezeket tudom. Látszólag van, mert segítőkész, meg illemtudó, de közben mindezt főként a saját érdekében teszi.
2014. márc. 11. 22:31
 8/30 Nagy János22222 ***** válasza:
28%
Szerintem csak zsidó.
2014. márc. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Vannak érzelmei a pszichopatáknak is, sőt mutatnak érzelmeket, mindig az adott szituációnak megfelelőt (talán kissé túljátsszák). A pszichopata szó ugyebár "beteglelkűséget" jelent. Az érzelmek túljátszása elsősorban akkor szembetű, ha valamilyen szituációban tényleges megnyilvánulásaival vetjük össze: pl. a gyerekét szerető anya, aki a gyerekét ápoló nagyszülőnél többször és aggódva érdeklődik, hogy hogyan van a gyereke, de ő 24 órát nem képes a beteg gyerekével lenni. Persze vannak más jegyek is, pl. ha beszélgetés közben, miközben saját igazát bizonygatja, mélyen a szemedbe néz, mintha csak meg akarna igézni, szuggerálni akarna. Eközben a hallgató nem tud figyelni saját gondolataira, amihez éppen kerülnie kellene a szemkontaktust. Vagy pl. ha "zavarban" van, döbbenetesen átlátszó (bár felületes megfigyelő számára hihető) indokkal takarózik, el se pirul, mintha a legteljesebb igazat mondaná. Azaz nem okoz benne feszültséget, ha szembesítik saját magával, mert kitér, nincsen finom morális ítélőképessége.
2014. márc. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Ja, volt részem a leírtakban.
2014. márc. 11. 23:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!