Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki hazudik, manipulál,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki hazudik, manipulál, nagyon intelligens, jó modorú és nem látszanak rajta az érzelmek, akkor az pszichopatának számít?

Figyelt kérdés
Van olyan ismerősöm, akire a fenti leírás ráillik. Mindenki totál el van tőle ájulva, de én tudom, hogy manipulatív és sokszor csak önző érdekek vezérlik, mégis hibátlannak hiszi magát.

2014. márc. 11. 22:21
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

“Szerintem is szociopata. Én is hasonló vagyok, baránőm szerint "szociális analfabéta".”

“Nem hiszem, hogy az vagy. Ha tényleg az lennél, akkor nem tudnál róla. Ez az ember is azt hiszi, hogy vele minden oké.”


Ez nem ilyen egyszeru. Ez nem olyasmi, amirol az ember nem tud. (“Nem lehetsz depresszios/szenvedelybeteg/akarmi ha tudod magadrol, hogy az vagy, mert a depressziosok/szenvedelybetegek/akarmik azt hiszik, hogy nem azok.” - Ez tevhit. Egy csomo minden lehetsz ugy, hogy tudod, hogy az vagy. Az onismeret nem zarja ki, hogy szociopata, pszichopata, depresszios vagy egyeb legyel.)

Szerintem egyebkent velem minden rendben van, csak vannak olyan dolgok, amikkel masok foglalkoznak, en meg leszarom. Pl. hogy hogyan kell bizonyos korulmenyek kozott viselkedni. De ha akarok, akkor tudok ugy viselkedni, nem anarchista vagyok, hogy mindig direct lazadjak. Amugy a szociopatasag nem ilyen ketallasu dolog, hogy igen/nem, hanem egy skalan valtozik: enyhe-kozepes-eros. Nagyon gyakori, hogy kimelkedoen intelligens emberek egyben szociopatoid jellegeket is mutatnak.

2014. márc. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

a pszichopata tudja a legjobban, hogy hogyan kell viselkedni, hogy elérje a célját, hogy bevágódjon egy embernél vagy csoportnál. nem szarja le.

ha bevallod, hogy az éltet, hogy embereket irányíts és ezen szórakozz, csodálkozni fogok. ha viszont nem, akkor nem vagy az.

2014. márc. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

16 vagyok, és nem mondom, hogy az illető pszichopata, de rendelkezik ezekkel a jellemzőkkel, de kb. senki nem hiszi el nekem. Nem árt ő senkinek, csak mindig úgy beszél, úgy viselkedik, hogy a maga hasznára fordítsa a dolgokat és az embereket. Persze nem önmagában ez jellemzi, de elég erőteljes jellemvonása, és ezt eddig csak én ismertem fel benne, tenyérbe mászó alak, szinte bekúszik a bőröd alá, miközben veled beszél, de ha te mondasz valamit, nem néz rád. Nem tartom veszélyesnek, de durván jól hazudik és manipulatív.

Tudom, ez nem tartozik szorosan a kérdéshez, csak azt mondom ismerek egy hasonló tulajdonságokkal rendelkező, manipulatív ámde nem pszichopata embert, és érdekesnek találom őt, izgalmas rajtakapni a hazugságain. Mivel ez a szerelem kategória, meg mertem említeni, hogy szerelmes voltam ebbe az emberbe, és még mindig szeretem, habár a szerelem elmúlt már, és az évek során megismertem annyira, hogy az esetek többségében átlássak rajta.

Ez.. ez a legfurcsább dolog a világon.

2014. márc. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

azzal meg egyetértek, hogy nem igaz, hogy akire jellemző valami, az nem tud róla, mert ha tudna, nem lenne az:)

pl. ha valaki butának tartja magát, attól még simán lehet, hogy az:) nem lehet elűzni egy kimondással. nem mágia ez.

2014. márc. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

16, érdekeseket írsz. bekúszik a bőr alá. tényleg.

viszont híresek arról, hogy egyenesen a szemedbe néznek. ez is a bekúszás része.

2014. márc. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
22: Nem mondtam, hogy pszichopata vagyok.
2014. márc. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
ó:) és az vagy?:)
2014. márc. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy mikor ő beszél, szinte szuggerál, de ha te beszélsz neki valamiről, épphogy csak egyszer-kétszer rád pillant, még ha te kifejezetten nézed is őt.
2014. márc. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
27: Nem vagyok. Szociopatoid esetleg. Nagyon intelligens tutira (Mensa-tag).
2014. márc. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Jo olvasni a hozzaszolasokat
2018. okt. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!