Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítélik el azokat a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ítélik el azokat a nőket még mindig, akiknek nem az az elsődleges céljuk az életükben, hogy férjhez menjenek és gyereket szüljenek?

Figyelt kérdés
23 éves nő vagyok, inkább karrier orientált. A barátaim és a szüleim ezt teljesen elfogadják, nincs gondjuk vele. Viszont mikor olyan emberek kérdezik meg tőlem, hogy mik a jövőre nézve a terveim, akik kicsit távolabbi ismerősök, akkor mindig furán néznek, miután elmondom őket nagy vonalakban. Azért, mert nem szerepel bennük a házasság és a gyerek, sőt még a férfi sem, de most nem ez a lényeg. Nem tudom megérteni, hogy elsősorban mi köze bárkinek is ehhez és azt sem értem, hogy miért kell mindenkinek házasságot kötni, meg gyereket nemzeni? A kiveszik a magyarság, kicsi a szaporulat dolgok nem érdekelnek most. Én önző embernek tartom magam, jobban szeretem saját magam attól is, hogy valakivel most kapcsolatot alakítsak ki, nemhogy még gyerek. Egyáltalán nem való nekem az ilyesmi és nem értem miért olyan nehéz ezt elfogadni. Én sem szapulok senkit, aki hamar házasságot köt, bizonytalan anyagi helyzetbe vállal gyereket, stb. A sértő megjegyzésektől kíméljetek meg, normális válaszokat várok.

2014. szept. 10. 18:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
68%

Sokakkal a gyerekeik egyaltalan nem foglalkoznak, mire megoregednek. Es ez nem mindig attol fugg, hogyan neveli az ember a gyereket. Meg foleg, ha nem is akar gyereket, csak azert szul, hogy majd ne legyen egyedul, gondolhatjatok, milyen csodasan fogja nevelni a gyereket, szivbol- lelekbol.. :) Nem egy nagy motivacio a csaladalapitasra.


Szerintem az szuljon gyereket, meg alapitson csaladot, aki tenyleg ugy erzi, mert az lesz majd jo szulo, es tars. Kenyszerbol ez tul nagy aldozat, barmi is legyen az ok. Ezer mas dolgot is lehet csinalni, ami kitoltheti az ember eletet.

2014. szept. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Lehet Ő attól jó szülő, mert ő éppen fafejű és nem akar! Lehet csak önbizalom hiányos az illető és félti magát a lelki sérülésektől, ezért most ezt a "kemény énjét" kiírta magából! Attól, mert valaki ilyen, még nem biztos, hogy rossz szülő lenne! És nem azért szülünk gyereket, hogy ne legyünk egyedül, hanem mert én szeretem őket és mondjuk nem is árt, ha az ember vénségére nem marad egyedül! Aki meg nem látogatja a szüleit: lehet van rá nyomós oka vagy egyszerűen hülye, de én ilyet nem sokat ismerek, csak párat, de annak nyomós oka van :)
2014. szept. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
78%
jelenleg a kérdezo, most így gondolkodik, de lehet, hogy késobb 5 gyereke lesz... Amúgy én nem ítélem el az ilyen noket . Nem mindenkinek kell gyereket szulnie, és fenntartani a családot.
2014. szept. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Ez a másik, hogy hány gyerek nem is akar a szüleivel foglalkozni később? Nagyon sok. A családom génjei elég jók, minden nagyszülőm a halála napjáig ellátta saját magát teljes mértékben, ettől egyáltalán nem félek. Egyébként eléggé antiszociális ember vagyok és szerintem örülni fogok idősebb koromra, ha nyugodtan leülhetek és olvashatok napokig, hetekig, hónapokig és nem háborgatnak. :) Mostanság ritkán van időm olvasni. Szeretem én a gyerekeket, távol attól, de annyi gond és baj van velük, hogy nekem ahhoz nincsenek idegeim. Nem tudnám vegyíteni a karrierem az anyasággal.
2014. szept. 10. 19:07
 15/26 anonim ***** válasza:
0%
Lehet ha találnál megfelelő férfit, akkor a későbbiekben még meggondolhatnád magad :)
2014. szept. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek és megértelek kérdező. Annyira szeretnék egy ilyen lányt, mint Te, hogy azt el sem tudom mondani! Nálam is a karrier van a célok között, és én sem vagyok családpárti, de nem is szidom azokat, akik bevállalják, hiszen az ő dolguk. És nekem is mondják, hogy család így meg úgy, nem tartom magam apa típusnak. Viszont az érzelmekre, társra vágynék, de család nélkül. Kár, hogy Te társra sem vágysz.


Azért mondják ezt, mert az ő értékrendszerük szerint ez lenne a normális, és ami ettől eltér, arra furán néznek. De néha ott van az irigység is, hogy Te nem akarod lekötni magad, nekik pedig vég nélkül ki kell venniük a részüket a gyereknevelésből, és nehogymár valakinek könnyebb legyen. Csak éppen elfelejtik, hogy ez az életmód is legalább olyan nehézségeket állít az ember életébe, mint a családos tervek.


Sok sikert és kitartást, de vigyázz, hogy ne válj egy rideg, mindenkin átgázoló robottá, mert megvan ennek a veszélye a karrierorientáltságban! 24/F

2014. szept. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%
Én miért lennék irigy egy olyan emberre, akinek senkije sem lesz? :)
2014. szept. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
17: Ez a duma, hogy senkim sem lesz, már annyira unalmas. Te nem érted, hogy nem is igazán akarok magam körül senkit? Egész életemben eddig egyedül voltam, nincs testvérem, a szüleimmel nem mély a kapcsolatom, nem is lesz soha és már teljesen megszoktam ezt.
2014. szept. 10. 23:16
 19/26 anonim ***** válasza:
Ez a baj, hogy még nem alakítottál ki senkivel mély kapcsolatot és nem tapasztaltál olyat, azért állsz így a dolgokhoz, nem? Eleve így nőttél fel! És mi lenne, ha megpróbálnál valakivel kialakítani egy jobb kapcsolatot?
2014. szept. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Nekem pl. a szüleim el sem várnák, hogy a fiatalkoromat arra áldozzam, hogy őket ápolom ahelyett, hogy mondjuk sikeressé válnék egy olyan területen, amit szeretek. Ezt ők így kijelentették nekem. Én sem várnám el.
2014. szept. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!