Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miben másabb egy szakmunkás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miben másabb egy szakmunkás ember, vagy egy ún. "melós" egy diplomásnál, illetve miért nem fogadják el a diplomás nők a munkás férfiakat?

Figyelt kérdés

Mindenki annak tanul, aminek szeretne, vagy amit akarna és szeretne csinálni. Tegyük fel, van egy férfi, aki autószerelő, de nem azért választotta ezt a szakmát, mert hülye és nem tudna tovább tanulni, hanem mert egyszerűen ebben leli örömét. Ápolt, kulturált és művelt ember. A másik oldalon pedig van egy nő, aki orvos, ő is szintén azért választotta azt a szakmát, mert ahhoz volt kedve, azt szereti csinálni.


Sosem értettem miért kell iskolai végzettség alapján kategorizálni az embereket, hiszen mindenki egyformán értékes és mindenkinek van egyfajta életszínvonala a munkán kívül, és ha 2 embernek hasonló az érdeklődési köre, mindenről eltudnak egymással beszélgetni, akkor miért jelent a végzettség gondot?


Nyilván van rengeteg "alja munkás" is, akik 2 értelmes szót nem tudnak kimondani, vagy kulturális szinten a nullán vannak, de ha sokan ebből indulnak ki, ennyi erővel a diplomás társadalomra is lehetne húzni rengeteg negatív jelzőt.


2015. jan. 11. 12:36
1 2
 1/18 ElnökÚr ***** válasza:
25%
Pediga munkás férfiak betyárul magukévá tesznek az ágyban hidd el!
2015. jan. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

sajna sokszor fordítva is megy. én pl orvosnak tanulok, és volt már több olyan barátom, akinek érettségije/szakmunkás végzettsége volt "csak". nekem teljesen megfeleltek volna, de itt ők nem tudták elviselni, hogy magasabb végzettségem lesz valószínűleg, mint nekik. rengeteg volt a féltékenykedés, komplexus, hogy nem elég jók, meg mások mit gondolnak vajon, és ez mérgezte meg a kapcsolatot.. :/

sokan nem tudják éretten helyükön kezelni a különbségeket egyik oldalról sem, de ők úgyis hasonló végzettségű párnál fognak végül megállapodni.

2015. jan. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 viktorvarga ***** válasza:
42%
az emberek nem foglalkozás szerint vannak kategorizálva,hanem hogy van pénz v nincs.
2015. jan. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
Szeretném cáfolni az állításod. diplomás nők nagy része ezerszer hamarabb jönne össze egy "melóssal", mint egy szintén diplomás férfival. Én férfi vagyok és van diplomám, 2 is. Én azt vettem észre, hogy egy diplomás nő nem szereti, ha partnerének is hasonló vagy magasabb iskolai végzettsége van.. Hangsúlyozom, hogy ez az én tapasztalatom, mivel van kb 4 női mérnök ismerősöm akiknek egyiknek sincs diplomás párjuk.. A diplomás nők menekülnek a diplomás férfiaktól.
2015. jan. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ennek sok oka lehet,pl. a diplomás hamarabb kap jól fizető munkát mint mondjuk egy szakmunkás. Az autószerelők azért vannak előnyben mert saját műhelyjel tudnak jól keresni.

Manapság annyira szükséglet lett a pénz,hogy még,ha nem is érdekli az embert,hogy a másik mennyit keres azért csak ott botorkál benne a gondolat,hogyha a későbbiekben összejönnek akkor,hogy oszlanak majd el az anyagiak mert ugye senki nem akarja éveken keresztül eltartani a másikat.


Másik szemszögből nézve,viszont az alja munkások elég sokat tesznek azért,hogy lenézzék a szakmunkásokat már csak onnan kiindulva is,hogy a legtöbb nem tud értelmesen olvasni,írni. Ahol végzős vagyok most szakközépiskola 3 turnusban vannak úgy mond segélymunkások(végzettséggel,végzettség nélkül),akiket most tanítalak rajzolni azért,hogy meglegyen a kézügyességük,hogy tovább tudjanak haladni arra a szintre,hogy megtanítsák őket írni. Ami egy elég szomorú dolog ebben a században ...


Viszont igaz az a szóbeszéd,hogy néhány szakmunkás értékesebb,mint egy diplomás :)

2015. jan. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
41%

A diplomás gazdag ergo imádni fogják.


A melós csóró vagyis NEM KELL SENKINEK

2015. jan. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%
A nők mindig felfelé néznek. Nekem volt általános iskolában egy tanárnőm, kb. 6 nyelven tudott perfektül. Ki volt a férje? Egy sokszoros szakdiplomás fordító, aki meg kb 20 nyelvet ismert. Mindig egyel jobb, mindig egyel több. Láttad az Egek ura c. filmet? George Clooney a főszereplő, olyan munkája van, hogy sokat repül, és megismerkedik egy csajjal, aki szintén ilyen nagy utazó, na és az elején a fő táma az, hogy kinek milyen törzskártyája van, és mennyit repült... Ha nem múlod felül a nőt abban a dologban, ami neki fontos (ez változó, lehet kinézet, pénz, műveltség, talpraesettség) esélytelen vagy.
2015. jan. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
18%

Nem látok ezzel semmi gondot. Legalább egyből kilőheted a potenciális nők közül őket, mint felszíneseket. Ennyi.

Nem kell minden nőnek jónak lennie, majd találnak maguknak mást, te meg mehetsz szabadon egy normális nő után.

2015. jan. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%
az igazság az hogy ezek a nők saját magukat sem tudják elfogadni
2015. jan. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Én konkrétan mostanáig úgy gondolkodtam, hogy mindegy a végzettség, csak normális legyen az illető. Mostanra viszont eljutottam oda, hogy normális párom úgysem lesz, úgyhogy igyekszem minél magasabb végzettségűt becserkészni, hogy legalább az anyagiakban ne szenvedjünk hiányt.


Diplomás mérnök vagyok.

2015. jan. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!