Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miben másabb egy szakmunkás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miben másabb egy szakmunkás ember, vagy egy ún. "melós" egy diplomásnál, illetve miért nem fogadják el a diplomás nők a munkás férfiakat?

Figyelt kérdés

Mindenki annak tanul, aminek szeretne, vagy amit akarna és szeretne csinálni. Tegyük fel, van egy férfi, aki autószerelő, de nem azért választotta ezt a szakmát, mert hülye és nem tudna tovább tanulni, hanem mert egyszerűen ebben leli örömét. Ápolt, kulturált és művelt ember. A másik oldalon pedig van egy nő, aki orvos, ő is szintén azért választotta azt a szakmát, mert ahhoz volt kedve, azt szereti csinálni.


Sosem értettem miért kell iskolai végzettség alapján kategorizálni az embereket, hiszen mindenki egyformán értékes és mindenkinek van egyfajta életszínvonala a munkán kívül, és ha 2 embernek hasonló az érdeklődési köre, mindenről eltudnak egymással beszélgetni, akkor miért jelent a végzettség gondot?


Nyilván van rengeteg "alja munkás" is, akik 2 értelmes szót nem tudnak kimondani, vagy kulturális szinten a nullán vannak, de ha sokan ebből indulnak ki, ennyi erővel a diplomás társadalomra is lehetne húzni rengeteg negatív jelzőt.


2015. jan. 11. 12:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező, engem férfiként öt hónap választ el az orvosi diplomától. Azt kell, hogy mondjam jobban jársz ha nem diplomás nőt választasz. Az orvosokat pedig felejtsd el. Drága fiatal doktor néniink többsége egoista szakbarbár, zéró műveltséggel, és hatalmas seggelő kapacitással. Az a baj a mai fiatal nőkkel, hogy attól, hogy elvégeznek egy egyetemet azt hiszik, hogy ők az atyaúristenek, pedig általában csak magolni tudnak semmi többet, orvosin ez kifejezetten így van. Van pár szaktársnőm, akire egy macskát nem bíznék rá, egy embert meg pláne nem, mert van egy lexikális tudása, amit persze integrálni nem tud, a beteggel kommunikálni nem tud, de nem is akar, mert telibesz.rja, a betegeit, a lényeg az, hogy ott villog a neve előtt a Dr. Mi férfiak pedig dolgozzunk helyette, amíg ő henyél, meg lóg.

Szóval visszatérve diplomás nők, a nők 99 százalékának iszonyatosan fontos a presztízs meg a környezet véleménye, a pénz, valamint a csillogás. Az, hogy lehessen villogni, és le lehessen pipálni a másik embert. A párválasztásban is ez dominál. Olyan pasi kell nekik akivel fel lehet vágni, mert ő a helyi alfahím, vagy mert száz nyelven beszél, vagy mert marha jól néz ki, vagy mert szakorvos, egyetemi adjunktus, docens stb. Én a helyedben keresnék egy aranyos lányt, aki mondjuk fodrász, vagy virágkötő, hidd el sokkal több értéket fogsz benne találni, mint az önmaguktól totálisan elszállt egyetemista vagy egyetemet végzett libákban, a doktornők/medikák esetében pedig ez hatványozottan igaz.

2015. jan. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
36%
Egyébként nem kevés szakembert, kőművest, asztalost, autószerelőt ismerek, aki lazán lepipálja az átlag szakbarbár egyetemistát...
2015. jan. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
58%

11: Na igen. Sajnos édesanyámnak is volt szerencséje egy ilyen fiatal kis doktornénihez. Szerintem még én is idősebb vagyok nála.


Anyám ott várt 40 fokos lázzal a sürgősségin, le se szarták aztán amikor végre behívták, akkor is elbagatellizálták az egészet. Meg 5 percig még azt hallgatta, hogy ott vihognak a gép előtt, mert nem tudták, hogy mit válaszoljanak a helyi alfahímnek Facebookon. Mindez este, munkaidőben, a kitoszott sürgősségin. Utána meg ment a pofavágás és hőbörgés, mert dolgozni kell és biztos csak szimulál.


Agyhártya gyulladása volt és több napig kórházban volt... Mindez annak köszönhető, hogy egy idősebb nő is megvizsgálta másnap. De előtte azért még bent tartották, mert embólia gyanú volt a vérkép alapján és meg sem mozdulhatott.


Ilyen szakbarbárokat miért engednek át a záróvizsgán? Nálunk egyetemen, ha valaki nem ért a szakmához, max 1-2 évet ér meg aztán kiteszik az egyetemről...

2015. jan. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
58%

Kedves előző. Azt azért szeretném kiemelni, hogy azért van pár normális fiatal doktornő is, az idősebb generáció előtt pedig le a kalappal általában, mert amikor ők kezdtek akkor még a férfiak világában kellett helyt állni, és teljesíteni, nem úgy mint ma, amikor a végzett orvosok kétharmada nő. Nekik igenis le kellett tenni valamit az asztalra és tőlük nagyon sokat lehet tanulni.


„Anyám ott várt 40 fokos lázzal a sürgősségin, le se szarták”


Ilyen sajnos normális orvosok esetében is előfordulhat, azért, mert sürgin a súlyosabb beteg kerül előre, ha későn kerül be a súlyos beteg, ott az osztályozásnál volt probléma.


„Meg 5 percig még azt hallgatta, hogy ott vihognak a gép előtt, mert nem tudták, hogy mit válaszoljanak a helyi alfahímnek Facebookon. Utána meg ment a pofavágás és hőbörgés, mert dolgozni kell és biztos csak szimulál.”


Ez viszont valóban az a mentalitás, ami abszolút nem megengedhető.


„Ilyen szakbarbárokat miért engednek át a záróvizsgán? Nálunk egyetemen, ha valaki nem ért a szakmához, max 1-2 évet ér meg aztán kiteszik az egyetemről...”


Nem tudom mi a szakmád, de az orvosi egyetemen a vizsgákon általában azt nézik, pláne az első egy-két évben, hogy mennyire tudod visszaböfögni az olyan baromságokat, amiket soha a büdös életben nem fogsz használni, maximum ha elmész kutatóorvosnak. Ennek következtében az történik, hogy a társaságnak az a része szelektálódik ki aki nem szeret seggelni. Számos ismerősöm hagyta ott az egyetemet, azért mert nem tudott átvergődni a neuroanatómián, vagy a biokémián, pedig kiváló orvos lett volna belőlük, mert rajongtak az orvoslásért és szerették a betegeket. Az meg aki benyalta a baromságokat átment. És itt nem olyan tárgyakról van szó, mint a belgyógyászat, ami az egész orvoslás alfája és omegája és tényleg baromi jól kell tudni, habár a belgyógyot is inkább érteni kell nem pedig seggelni. A fő probléma az orvosin az, hogy nincs alkalmassági. Szerintem nagyon komoly és szigorú felvételi elbeszélgetés kellene ez az ami hiányzik. Itt ugyanis nem az sokszor a fő probléma, hogy az illető nem ért a szakmához, hanem az, hogy nincs benne alázat a szakma iránt. Be kell tudni azt ismerni, hogy én ezt meg ezt nem tudom, mert nincs rutinom, ezzel szemben az átlag medika magát zseninek képzeli, és vérig sértődik ha közlik vele, hogy hülyeséget csinál éppen.

2015. jan. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

14: Építész vagyok.


Az osztályozás azért volt probléma, mert konkrétan már senki nem volt a sürgősségin és ezért volt felháborító. Mindenkit elláttak előtte, aki bement. Ráadásul ugye a magyar mentalitás, jött a haver-ismerős, stb. és természetesen őket is előre vették.


Nálunk az egyetemen van felvételi és például akinek nincs térbeli látása, az nem kerül be. Vannak tesztek, rajzos feladatok és beszélgetés is.


Első tanévben pedig jönnek az olyan tárgyak, mint mechanika, matematika, ábrázoló geometria és építészeti tervezés alapjai. Ezeket nem lehet bemagolni, ezeket mind érteni kell, különben később a többi tárgynál jelentős hátrányba kerülsz. Nálunk csak néhány tárgy volt, ami magolós: jog, közgazdaságtan, építészettörténet, építésigazgatás... a többit szinte mind érteni kell, különben megbuksz ha nem az írásbelin, akkor a szóbelin.


Szóbeli elbeszélgetés egyébként nem csak az orvosira kéne, hanem például a tanárképzőknél is. Rengeteg olyan tanár kerül ki az egyetemről, akik nem is szeretik a gyerekeket....

2015. jan. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
57%
Egyetemista lány vagyok, lassan végzek (mérnök szak). A párom szakmunkást végzett, falugondnokként dolgozik. Értékes embernek tartom, jóval életrevalóbb az átlagnál. Ja, és egy ideje a vőlegényem, vele tervezem leélni az életem. :) Szeretem, ha egy pasi intelligens, és ő az, ellentétben jópár szaktársammal.
2015. jan. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Egyetemet végzett emberek között dolgozom szakemberként!

Sokszor gondoltam már hogy elmenekülök a hülyeségük miatt!

Egyébként jó fejek! (általában)

2015. jan. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
36%

Diplomásnak nulla a szakértelme, csak a szülei miatt keres annyit amennyit Budapest azért pusztul mert a melós csak 200-300 ezret keres addig egy mérnök aki az irodában ül az hazavissz 600-800 ezret havonta.


Na ezért van előrébb Németország! ott nincs ekkora difernacia.

2021. jún. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!