Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a feminizmus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a feminizmusról? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Először is: Azt vallják magukról a feministák, hogy az egyenjogúságért harcolnak. Akkor miért az a nevük, hogy FEMINIzmus? Ebből a névből inkább arra lehet következtetni, hogy a nőket többre tartják, mint a férfiakat. Bezzeg, ha mindenki arról beszélne, hogy támogassuk a "maszkulinizmust", mekkora felháborodást keltene.


Másrészt elég érdekes, hogy azt mondják, hogy a nemek közti egyenlőségért harcolnak. Akkor azért miért nem harcolnak, hogy a gyermekelhelyezésnél ne mindig az anyához kerüljün a gyerek, akkor is, ha az apa sem veri a gyereket, nem alkoholista/drogfüggő stb.?


Másik dolog, ami nagyon kiakaszt: "Nőket nem verünk." Miért nem azt mondják, hogy "Embereket nem verünk."? Miért nőket? Férfiakat szabad verni?


Még lenne néhány dolog, amit el lehetne mondani evvel a kapcsolatban, lehet, hogy később még leírom hozzászólásban.


Szeretném leszögezni, hogy NEM vagyok hímsoviniszta, és NEM utálom a nőket.



2015. febr. 4. 19:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:
83%

56: nem ezt mondtam. Miután elszórakoztam a szituáción, általánosságban írtam le, hogy az a férfi akinek derogál férfi módjára viselkedni, az nem férfi igazán. És ez fordítva is igaz. :-)


Én feministának vallom magam, ami azt jelenti hogy a két nem Isten és törvény előtt való egyenlőségét vallom. És mindenkinek arra való jogát hogy a teste és helyzete felől szabadon rendelkezzen.

Pl. Én ellenzem az abortuszt, de ragaszkodom ahhoz, hogy ezt én dönthessem el, ne (férfi) politikusok, papok és jogászok mondják meg, mit kell tennem.


Felháborító, hogy még Európában sem teljesen egyenlőek a JOGAINK, és a helyzetünk, megítélésünk.


Ettől függetlenül nő vagyok, és szeretek nő lenni, és imádom ha egy igazi Férfi van mellettem. És akármennyire hihetetlen, nincs ellentmondás a kettő között.


Tudod, kérdező, azon a süllyedő hajón én előre engedném a gyerekeket az édesanyjukkal együtt, és a fiatal párokat akik még tovább vihetik az életet.

És lehet, hogy lenne olyan férfi, aki maga elé engedne, sőt tolna, segítene egy 35 éves nőt is. Mert vész esetén kibújna belőle az igazi férfi. Nagyon tudnám tisztelni érte. De ha nem, az sem baj. :-)


Az a szerencse, hogy még mindig vannak olyan férfiak, akik kérdés nélkül gentleman-ként viselkednek. Isten áldja meg őket érte.

És vannak lovagiatlanok, vagy egyszerűen gyávák. Semmi baj.


A világ úgy van összerakva, hogy a gyávák nagyobb eséllyel élik túl. De a gyávákról kevesebb dal, vers, film születik, kevesebben emlékeznek rájuk. Mert ők olyanok mint mindenki más, és ez így van rendjén. Az Igazi férfi meg legyen az, aki. Több a hitvány másolat mint a drágakő.

2015. febr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:
100%

#71 Tessék kérem odaírni, milyenfajta feminista a hölgy, mert a feminizmus egy gyűjtőfogalom, és ahogy már említettem, rengeteg alágazata van. (Jobb lenne tisztázni. Nem nekem, Nekik.)

Te és én például mindketten feministák vagyunk, mégis, a legtöbb általad leírt dologban nem értek veled egyet.

2015. febr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 A kérdező kommentje:

Az abortuszt amúgy én is ellenzem, és JOGILAG én is egyenlőséget szeretnék a két nem között.


A kisgyermekeket pedig én is előre engedném, hisz előttük az élet.


Viszont ezt magyarázd el nekem: Ha egy férfi nem enged előre egy nőt, mikor az élete forog kockán, GYÁVA. Ha egy nő nem enged előre más nőket vagy férfiakat, nem mondják rá, hogy gyáva. MIÉRT?


Viszont magyarázz már meg valamit nekem: Miért

2015. febr. 5. 17:23
 74/80 A kérdező kommentje:

Nézd meg ezt a kérdést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok_..


Ezt hogy gondolhatta a kérdező? Miért lenne szánalmasabb, ha egy férfi kiabál, mintha egy nő?

2015. febr. 5. 17:31
 75/80 anonim ***** válasza:

Férfi vagy nő, mindenki gyávának számít aki nem engedi előre/segíti a nála -főleg fizikailag- gyengébbet.

Nos, nálam fizikailag gyengébb egy gyermek vagy terhes anya. Egy férfinál viszont én vagyok fizikailag gyengébb. Ennek semmi köze a feminizmushoz, csak józan ész kérdése.

Egy nő is gyáva, ha egy gyermeket félre lökve menti a saját bőrét.

2015. febr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:
51%
Milyen feminista a hölgy? Nem bekategorizálható, a férfiak mániája, hogy mindent határozzunk meg aztán viaskodjunk eszmékkel. Egyenrangúság, a nemek közti különbség ésszerű tiszteletben tartásával. Ennyi.
2015. febr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:

Hehe, már 63%-os, ismerős már itt...:)


Kérdező, Neked sem a nőkkel van baj, hanem avval a rétegével, akik hajlamosak ezt a "feminizmus" nevű baromságot hajszolni, akik ilyen olyan okból fogékonyak rá, ezek a "nők" mintha egy futószalagon készültek volna, és jópárszor leírtam már itt is a jellemüket.

Elég lenne csak a férfiak zömét megkérdezni, hogy reagál 63%-oska kommentjeire, gondolom mindegyik sikítva menekülne a hölgyike elől.

Ezek a feministák kb olyanok, mint egy vírus, ami bomlasztani akar egy megszokott társadalmi összképet.

És akkor felteszek egy teljesen normális kérdést itt, és a gyk meg engem töröl, amiben megkérdőjelezem a feministák elmebeli állapotát.

Na csak tegyen fel mégegyszer valaki itt a férfiakat pocskondiázó kérdést, megyek egyből jelenteni a moderátoroknak...


Ami nem világos még, hogy milyen alapon védik a nőket a feministák, amikor ők nem nők?

Gondolják, ha van nunijuk, akkor már nők. Hát nem.

Általában mind egy agyonkényeztetett egóhuszár, akit ki merészelt dobni egy pasi...

Ezt nekik feldolgozni...

képtelenség.

És az általánosítás hibájában vannak ők is, nem képesek különbséget tenni férfiak között. Így hát utálják mindet, egytől egyig.

Ehhez meg még egy jóadag dugatlanság is társul, szex, mint olyan szóba se jön már, vagy a saját nemükhöz.

Ezért ellentmondásos ez a "nők a nőkért" mozgalom...

Alapjaiban nevettetik ki magukat.

2015. febr. 7. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 B.Dávid ***** válasza:

Azt gondolom h ezt a helyzetet a férfiaknak köszönhetjük. Évszázadokon keresztül férfiutalom volt (sok kultúrában most is) ami ellen elkezdtek a feministák jogosan lázadni. Ez pedig azt hozta h mki elkezdett kiforogni a civilizált mivoltából.


Bírom mikor azt mondják h ez a nőkért történő pozitív diszkrimináció. Minden diszkrimináció pozitív és negatív egyben, csak mi a pozitív végénél fogjuk meg.


A nők kevesebbet keresnek ugyanazért a munkáért, és ahogy haladunk felfelé az állások presztízsében, úgy csökken a nők száma. Ez azért lehet, mert a versenyszektor kevésbé tolerálja azt a biológiai tényt, h a nő szül. Az meg ugyebár nehezen megy h egyszerre vagytok teljes értékű anyák és cégvezetők.


De hol marad az az igény az egyenlőség kapcsán, h a nő is elhívja randizni a férfit. Elvileg egyenlőek vagyunk, ez a nőnek ugyanúgy joga. De minden egyenlőségigény addig tartható fenn, amíg előnyösen jövünk ki belőle.


A családon belüli erőszak is egy érdekes darabkája ennek a témának. A jog és kvázi a társadalom is csak azt tekinti erőszaknak ha apu anyunak odacsap. Pedig sok esetben nők erőszakoskodnak férfiakkal (gyakran épp a feminizmus nevében). Másrészt tapasztalhatjuk, h sok férfi teljesen jogosan panaszkodik, h hiába kedves a nővel, odaadó, végtelenül liberális, a nőknek ez nem kell. Nekik az a macsó alfahím kell aki épp a cosmopolitan címlapján virít. Akit meg is kap, de ezek a figurák odacsapnak. Nem a harmóniára vágynak, hanem egy álomvilágban élnek. És ezt annyiszor átéltem h már-már depressziós lettem. Szeretem azt a nőt, a két kezem ledolgoznám, tűzbe mennék érte és tudom h neki se vagyok közömbös, de ez neki nem kell. Az elmúlt 6-8 próbálkozásom (talán több is) mindig erről szólt. Nekem sok esetben a pofámról lesülne a bőr a helyükben. Meg kéne becsűlni azt aki szereti, nem tudatosan a szart választani h aztán sírhasson mindegyik pofája, h vele mennyire elbántak

2015. febr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 B.Dávid ***** válasza:
Különben önző vonzata is van annak h magam mellett akarom tudni. Persze, hiszen szeretem. De ezzel együtt őt is meg akarom kímélni attól h át kelljen élni bármiféle embertelen bánásmódot. Tőlem tarthat bárki ez alapján feministának, de sztem ez hatalmas tévedés. Ez szerintem inkább humanizmus
2015. febr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 B.Dávid ***** válasza:
Még egy dolog a feminizmussal kapcsolatban, ami miatt erős aggályaim vannak: A nők tárgyiasítása ellen miért nem léptek fel, holott tudjátok h egy valamire való férfit nem fog zavarni a töredezett hajvég, a szarkalábak, az a smink amit "festékszóróval visznek fel", a kissebb mellről meg ne is beszéljünk. Miért nincs nekik elmagyarázva h ne a cabrioban feszítő macára akarjanak hasonlítani, akiket tényleg csak arra használnak h laposra döngöljenek ?? Soha egyetlen platformon nem láttam h hagyd a francba a kozmetikumokat meg a szoláriumot, vagy azt h a discoban összeszedett fazon kielégítése egy pohár piával nincs egyensúlyban. (hozzáteszem h semennyi piáért nem éri meg). Ezek a harcos amazon feministák ilyenekért miért nem csapnak az asztalra ??
2015. febr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!