Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha egy 18 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, ha egy 18 éves lányt nem engednek el sehova?

Figyelt kérdés

Majdnem 19 vagyok már, de sosem engednek el sehová sulin kívül, vagyis inkább anya. Az a magyarázata, hogy apa nem szereti, ha eljárkálok itthonról. Most azon mi olyan nagy dolog, ha egyszer a héten az egyik délutánt nem otthon a szobámban gubbasztva töltöm, hanem egy 22 éves fiúval? Nem szexre gondoltam, hanem csak egy egyszerű séta, mozi, ilyesmi.. Azt sem engedi anya, hogy randizzak, mikor jól tudja, hogy nem vagyok olyan, aki összefekszik mindenkivel (szűz vagyok). Így sosem lesz barátom, ha a házból sem enged ki, még azért is könyörögnöm kell, ha a barátnőimmel szeretnék pár órára találkozni.

Normális ez a hozzáállás a szülők részéről? Oké, ő tart el, de a lassan 21 éves bátyámnak sosem volt barátnője, sulin kívül ki sem mozdul a házból, és anya szerint én hülye vagyok, mert nem akarok így, bezárva élni. Nem a bulizásról van szó, az nem az én világom, csak azzal a fiúval szeretnék találkozni. Egyszer már találkoztam vele, de a szüleim úgy tudják, hogy akkor egyik barátnőmmel találkoztam, de ez nem lhet megoldás mindig.. Mit csináljak? Hogyan lehetne hatni rájuk, hogy engedékenyebbek legyenek?


2015. febr. 7. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem mondható normálisnak.
2015. febr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem normális. De tőled sem az, hogy engedélyt kérsz rá. Járj el, aztán majd megbékélnek a gondolattal, hogy nem egy kutya vagy a panelben.
2015. febr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Emlékeztesd szüleidet, hogy egyrészt már felnőtt (legalábbis nagykorú) vagy, másrészt ők is voltak fiatalok. Meg kell tudnod beszélni velük, hogy miért nem engednek el, onnan már nem nagy művészet valamit kitalálni. Fogságban nem tarthatnak.
2015. febr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mondd meg így, egyenesen!

Ez nem állapot, én 3.os koromban kezdtem egyedül hazamenni, és 5.es korom óta eljárkálok(nyilván nem bulizni mentem 12 évesen, csak a barátaimmal ide-oda)

Erről szerintem kéne beszélni!

2015. febr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szép szóval nem tudsz.Kitörni úgy lehet hogy fogod magad és elmész aztán kész.Nem mész haza időben,suli után nem haza mész egyből,stb.Aztán megszokják hogy nem tudnak dirigálni.
2015. febr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5


+1!

2015. febr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ha meg nem szólnék anyámnak, akkor meg szerintem még a szobámból sem mehetnék ki többé. A múltkor is már azért visított velem, hogy 10 perccel később jöttem haza suliból, mert egyik barátnőmmel kicsit többet beszélgettünk suli után. Amikor elkerülök ősztől egyetemre másik városba, ott úgysem mondhatja majd meg, hogy mikor hova kivel mehetek.. A tanulásra sem foghatja ezt a bezártságot, mivel kitűnő vagyok.

Mikor felhoztam a fiút, én voltam szinte a hibás, az első mondata az volt, hogy ha apa megtudja, majd fog ordítozni velem, mármint azt, hogy találkozni szeretnék egy fiúval. Mást elengednek fesztiválokra, meg randizni is, én meg csak a szüleimmel mehetek el bárhová..

2015. febr. 7. 16:52
 8/10 anonim ***** válasza:

1. Elmúltál 18, vagyis nagykorú vagy, szóval nem, nem normális, hogy egyáltalán megtiltanak neked olyan dolgot, hogy eljárhass kikapcsolódni, vagy barátod legyen. Pláne, hogy nagyon jól tanulsz.

2. És ha szexelnél már, akkor mi lenne? Elmúltál 18, már a szexhez sem vagy fiatal.

Én nem kérnék a helyedben engedélyt, hanem fognám magam és elmennék. Jó magam is így tettem. Először volt nagy cirkusz, aztán apám belátta, hogy felnőttem.

2015. febr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nem normális, és vagy tűröd, hogy ordibál veled, vagy keresel valami mellékállást amit végezhetsz néha szabadidőben, és elköltözöl valahová valami barátnődhöz legalább, akivel jóban vagy.


Nagyon sajnálom, tényleg, de ha ilyen mentalitásuk van és tesód az etalon, akkor 25-26 évesen is egyedül leszel a szobádban. Tényleg el kell menned otthonról, nincs más lehetőséged.

2015. febr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lebannen válasza:
100%

Felnőtt ember vagy, viselkedj felnőttként.

Azt kell mondani, hogy pl: "Mentem Gézával moziba, éjfél körül jövök. Sziasztok."

Ajtó bezár, kívülről, és ennyi.

2015. márc. 4. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!