Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Én felvetettem a közös nyaralá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én felvetettem a közös nyaralás ötletét, a párom helyeselt, de a szervezésben egyáltalán nem vett részt. Nekem eléggé elment így a kedvem, most viszont a bátyám hívott magához nyaralni és két vakációra nem futja. Mit csináljak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

21 lány (én), 21 fiú


Szóval megkérdeztem, hogy szeretne e közösen elmenni pár napra a Balatonra, amire bólogatott nagyon és annyiban is maradt a dolog. Én többször felhoztam, illetve kerestem szálláshelyet amiről átküldtem, hogy tetszene e neki. Mondta, hogy igen. Szintén ennyiben maradt volna, de mondtam, hogy jó akkor másnap majd matekozunk, hogy anyagilag hogy futná ki a legjobban (mindketten diákok vagyunk), meg akkor döntünk majd a részletekről. Másnap találkoztunk, egyáltalán nem jött fel a téma részéről, azóta 3 hete sem.

Nekem ez kicsit rosszul esik, mert nem tudom, hogy nincs e kedve, vagy csak szimplán elfelejtette de ez utóbbi sem dob fel annyira, mert én eléggé lelkesedtem.


Na már most, ha én elfogadom a tesóm meghívását külföldre, akkor mit mondjak a páromnak? Hogy "Bocs, de te nem hoztad fel, úgyhogy nélküled megyek nyaralni?"

Sajnos a bátyám nem tud mindkettőnket elszállásolni, úgyhogy ez nem opció.



2015. jún. 20. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

A bátyádhoz nem nyaralni mész, hanem családlátogatásra. Ne úgy mondd, hogy nyaralni mész nélküle, mert ez egy családi program, és őt nem tudják elszállásolni.

A balatoni nyaralást pedig egyszerűen nem hiszem, hogy el lehet felejteni.. nyár van, mindenhonnan az folyik, ki, hova, mikor megy nyaralni. Ő valamiért nem akarja szóba hozni, talán nincs is olyan nagy kedve hozzá, vagy pénze nincs rá, de az nyilvánvaló, hogy nem érdekli a dolog, ha elfelejti vagy egyetlen szót sem akar rá vesztegetni.

Jelentsd be neki, hogy mivel a vele való nyaraláshoz úgy láttad, nincs túl nagy kedve, te elfogadtad a bátyád meghívását, mert nem akarsz otthon ülni egész nyáron.

2015. jún. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Az én barátom is ilyen, hogy nem foglalkozik vele, én dolgom a szervezés meg a választás hogy hova menjünk, neki édes mindegy. De attól még imád velem nyaralni, telelni. Csak nem az a szervezkedős típus.

Mondjuk azt nem értem hogyha te eltudsz menni külföldre akkor miért ne tudna a párod is, nyaralós pénzből simán mehetne gondolom... ha akarnád tuti megoldanád valahogy én úgy hiszem. De beszéld meg a pároddal ezeket... kérdezz rá hogy érdekli-e egyáltalán a nyaralás, stb.

2015. jún. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Fogadd el nyugodtan a bátyád meghívását.


A barátod érzéketlen módon viselkedett a közös nyaralással kapcsolatosan, semmibe vette a kérésedet, erőfeszítéseidet. Ugyanezt érdemli tőled is.


Nyugodtan mondd meg neki, hogy mivel ez idő alatt egyszer sem mutatott hajlandóságot komolyabban a nyaralásról beszélni, a bátyádnál töltöd majd az időt.


Ne lepődj meg, ha a barátod erre kiakad, és még majd neki áll feljebb. Az ilyen érdektelen, lusta "férfi"típus tipikusan az, aki a másikra akarja húzni a saját hiányosságait, ha minden kötél szakad. Ne hagyd magad, előre szólok - neked van igazad.

2015. jún. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
20:43 - Nem beszéltük meg, hogy ő mennyit tudna költeni a balatoni útra, de úgy vettem ki a szavaiból, hogy olyan éppen belefér kategória. A bátyám évek óta külföldön él (Málta), nem is láttuk egyáltalán, ezért az én utamba belefizet némileg a családom is. Ugyanezt az összeget a párom valószínűleg nem tudná kifizetni.
2015. jún. 20. 21:40
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy gondolom, hogy mivel te hoztad fel a nyaralás ötletét, a későbbiekben sem neki kellene átvállalni annak a szervezését. Teszem azt, ha én felvetném egy hasonló nyaralás ötletét, akkor utána nem azt várnám, hogy ő rákérdezzen, hogy áll a dolog, vagy hogy is lesz, hanem megszervezném, utánanéznék, ami olyan, azzal megkeresném, hogy beszéljük meg vagy döntsük el együtt. Ez a másnap megbeszélitek az anyagiakat dolog is elég furcsa nekem... ezután három hétig szóba se hoztad te sem a dolgot, pedig te kezdeményezted. Persze rákérdezhetett volna, mi a helyzet végül, de én például a helyében nem akarnálak se sürgetni vagy számonkérni, se nem érezném, hogy az én dolgom lenne felhozni az általad szervezett nyaralást.
2015. jún. 21. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ja, még annyit, hogy persze nyugodtan választhatod a családi programot is, de elég furcsán venné ki magát, ha először azt javaslod, menjetek valahova ketten, aztán hirtelen közlöd vele, hogy meggondoltad magad. Szóval ha komolyan gondolod magatok közt ezt a kapcsolatot, akkor én elvetném azt a gyerekes megoldást, amit a korábbi válaszolók mondtak, hogy szinte szó nélkül elmenj a bátyádhoz "bosszúból".
2015. jún. 21. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy furcsán venné ki magát, ezért kérdeztelek meg titeket, bár semmiképpen sem "bosszúból" mennék a bátyámhoz, hanem mert 4 éve nem láttam. Értem amit mondasz és valahol ez egy nagyon érdekes szempont, de én meg úgy gondolom, hogy egy közös nyaralás közös szervezést igényel, de minimum közös ötletelést. A kapcsolatunkban alapvető probléma, hogy kb. mindig mindent én csinálok/kezdeményezek, kicsit besokalltam már. És igen, sokszor kértem már nyíltan, hogyha komolyan gondolja, tegyen kicsit többet a kapcsolatunkba.
2015. jún. 21. 10:37
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, de ez már a kapcsolatotokban keresendő probléma, én egy normális kapcsolatban gondolnám így. Egyébként én is mondtam, hogy közösen beszéljétek meg, csak nem értem, miért neki kellett volna ezt másnap felhoznia, illetve hogy lehet 3 hétig, hogy egyikőtök se beszélt erről. A bosszúból nem vele mész dolgot csak azért mondtam, mert a többi válaszadó kb. ezt mondta, ami szerintem gyerekes megoldása egy problémának. Ha meg akarsz valamit oldani, nem újabb konfliktusokat kell csinálni, hanem a korábbiakat megbeszélni. Mondjuk úgy látom mindenki le lett pontozva, látszik milyen érett emberek vannak az oldalon.
2015. jún. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért nem hoztam fel 3 hétig, mert érdekelt, hogy magától felhozza e. Természetesen nem okoz élvezetet az ilyen várakozás/játszmázás, de tudtam, hogyha most megint én hozom szóba akkor sohasem tudom meg, hogy őt mennyire érdekli. Én pl. nem tudnék úgy nyugodt lenni, ahogyan Te mondtad, hogy szeret veled lenni csak nem szervezkedős típus. Szeretem, ha a párom megmozdítja a kisujját akár a közös programokért.
2015. jún. 23. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!