Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti értelmi szinteteken, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A ti értelmi szinteteken, a ti értelmezésetek szerint ezek a dolgok az jelentik, hogy nem szeretem a párom?

Figyelt kérdés

Sosem vagyok féltékeny, nem láncolom le, örülök neki, hogy vannak barátai, még ha azok fiúk is, mert tudom, hogy úgyse csalna meg, ha pedig mégis, akkor nem is szeretett, tehát teljesen felesleges együtt lennünk, és aggódnom emiatt. Teljesen megbízom benne.


Ha elmúltak az érzései irántam, akkor nem hordom el mindenféle k rvának, hanem elfogadom. Ha megcsalna, nem küldeném el az anyjába, hanem együtt éreznék vele, megpróbálnám megérteni, hogy miért csinálta. Hálás lennék neki, hogy amíg együtt voltunk, megtapasztalhattam dolgokat, hogy kaptam tőle szeretetet, gondoskodást.


Csak azért tettem fel ezt a kérdést, mert olvastam akkora ökörségeket, hogy a "féltékenység a párkapcsolat természetes része", meg hogy a "féltékenység azt jelenti, hogy szereted a másikat". A féltékenység azt jelenti, hogy a tulajdonodnak képzeled a párod, és valójában egyáltalán nem szereted, mert ha szeretnéd, akkor megbíznál benne, adnál neki teret, érted? Ha pedig megcsal a párotok, elhordjátok mindenféle rib ncnak. Én ezt nem tudnám elképzelni. Ha ti erre képesek vagytok, akkor valójában sosem szerettétek a párotokat. A valódi szeretetet nem azon múlik, hogy mit csinál a másik. A valódi szeretet feltétel nélküli. A féltékenység valójában egyfajta önzőség, és semmi köze a szeretethez. Valójában annak az ellentéte is lehetne.


2015. jún. 24. 11:53
 1/10 Mumusan ***** válasza:
100%
Az életfelfogásod pozitív, ami ritka. Örülök hogy létezel.
2015. jún. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Van a természetes féltékenység, alap emberi dolog. Nem értem, hogy benned ez sincs? Ha meg egyáltalán nem vagy semmire és senkire féltékeny, akkor eléggé nagy egoista lehetsz. Olvass utána a google-n.
2015. jún. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Na ugyan így vagyok èn is, nőkènt a baràtaim 90%fiú a fèrjemè mondjuk elèg vegyes de vannak lànyok :-)

Sőt mindkettőnknek van olyan exe akivel tartja a kapcsolatot, nem vagyok fèltèkeny mert minek..azèrt szakítottak mert nem működött ès nem olyan hülye hogy ezt ne làssa.Mindig is külön jàrtunk bulizni, mindenkinek meg van a maga?tàrsosàga, persze vannak közös programok is. Most hogy van egy kisfiunk pèldàul vannak apàs napok ès anyàs napok ugyan úgy. 11ève vqgyunk együtt de mèg most is minden nap olyan mint az első fèlèv. Èn mèg azokat az elvàràsokat nem èrtem, amik az èvforduló, szülinapok, ajàndèkok kapcsàn merülnek fel. Ne ajàndèkok alapjàn kellene mèrni a szeretet vagy a törődèst, sokkal többet èr egy szó, simogatàs pillantas...

2015. jún. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt egyetértek, jó, hogy nem féltékenykedsz, nem sajátítod ki a másikat.


Azt viszont furcsállom, és nehezen hiszem, hogy egy megcsaláson ilyen könnyedén átlépnél. Nem tudhatod, amíg nem próbáltad. Itt nem az fáj, hogy féltékeny vagy, hanem az, hogy átvert a párod, akiben megbíztál. És ha valaki, akit szeretek és bízom benne visszaél ezzel, akkor csalódott és szomorú leszek.

2015. jún. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindeki másképp szeret. Minimális féltékenység és a féltékenység teljes hiánya(bár ezt nehéz elképzelnem) között nem szívesen tennék különbséget, egyik hozzáállásból sem következik feltétlen, hogy az illető nem szereti a párját. Megcsalás esetén is érthető valahol a r[i]bancozás, pont azért, amit előttem is írtak: átverve érzi magát olyankor az ember, és borzasztóan csalódott. Azt viszont már kétségbe vonom, hogy olyan hatalmas szeretet lenne ott, ahol az egyik rövid pórázon tartja a másikat, nehogy akár véletlenül is legyen lehetősége a megcsalásra.
2015. jún. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A beteges féltékenység nem természetes része egy kapcsolatnak, de ha a megcsalás sem váltana ki belőled mást, csak "együttérzést", az számomra furcsa. El sem kéne jutni egy jól működő kapcsolatnak idáig. Mondjuk ha olyan betegséged lenne, ami miatt elengednéd a párod (mondjuk nemzésképtelen lennél, és ő nagyon akarna gyereket, vagy fertőző nemi betegséged lenne...), az speciális, de érthető indok, de azért ezek nem gyakoriak.
2015. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Rendben vagy, de ez:


"Ha megcsalna, nem küldeném el az anyjába, hanem együtt éreznék vele, megpróbálnám megérteni, hogy miért csinálta."


Ezt azért remélem nem gondolod komolyan, ne legyél már ennyire primitív.

Ha a saját ágyadban egy másik pasival találnád, még reggelit is csinálnál nekik, nem?


Ha megcsalna, akkor ez az egész teóriád a megértésről 1 másodperc alatt elillan.

2015. jún. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindennel egyetértek veled. Én azt szoktam mondani, hogy nem a tulajdonom. Viszont. Ha megcsalna az a legtöbb esetben azt jelentené, hogy előzőleg nem volt őszinte, ezért igenis fájna. Egy kicsit én is féltékeny vagyok. Számomra a féltékenység önmagam féltése (ugyanúgy mint mikor valakinek a halála fáj... valójában önmagunkat sajnáljuk).. márpedig ez megesik. Az egy másik kérdés, hogy ezek csak pillanatok, azok a pillanatok, amikor önmagamban vagyok bizonytalan, így mégiscsak természetes dolog, viszont nem szoktam bennük elmerülni és sajnálgatni magam.


A valódi szeretet feltétel nélküli.. igen, ezt mondják a buddhisták és sokan mások... de vajon vagyunk-e abban a mentális helyzetben (szintek szót direkt nem használom, szerintem az egyik ember ebben van előbb, a másik meg abban), hogy képesek legyünk erre? Te képes lennél szeretni azt, aki megöli a családodat és tönkretenne Téged? A szerelem nem ok nélküli és ha mást nem valamilyen érzelmi előnyt várunk tőle.


Anthony deMello: Ébredj tudatára. Ha nem olvastad tedd meg :D

2015. jún. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én szintemen a szeretet nem valamiféle érzés, hanem tettek. Amikor önzetlenül teszek a másik érdekeiért és boldogságáért, akár barátságról legyen szó, akár kapcsolatról. A szerelemben benne van a szeretet is, de valami több is. Abban benne van, hogy mi ketten valahogy egymáshoz tartozunk, mint a bal kéz meg a jobb kéz. Összehangoltan kell cselekedni. A féltékenység és a féltés bizonyos szinten teljesen normális jelenség. Nem kell túlzásba vinni, de a hiánya azt is mutatja, hogy te nem érzed azt a pluszt, nem fájna annyira, ha véget érne a kapcsolat.
2015. jún. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek veled abban, hogy az értelmetlen féltékenykedés sehová sem vezet, hogy nem lenne szabad kisajátítani a másikat.

Viszont az is tény, hogy ilyeneket két dolog mondathat az emberrel, a feltétlen szeretet és a közöny. Hogy nálad melyikről van szó, nem tudhatom. A lényeg, hogy legyen annyi önkritikánk, hogy önmagunkban nem keverjük a kettőt.

2015. jún. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!