Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit gondolnátok egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondolnátok egy ilyen barátról? Vagy nem érdekelne benneteket a dolog? 21L

Figyelt kérdés

Nagyon jóban vagyok sráccal. Sokszor lelkitársfélék is voltunk, vagyunk is. Akármikor találkozunk, minimum köszön, de az esetek többségében váltunk pár szót az ő kezdeményezésére. Főleg ez a barátság az ő jóvoltávól jött létre, amiben én társ voltam.


Érdekes módon ma úgy ment el mellettem a barátnőjével, hogy nem köszönt. Kizárt, hogy nem vett volna észre. Lesütötte direkt a szemét, mintha nem látott volna, miközben azt a megszokott társaságot, akivel mentem, jól ismeri, nagy is, szóval nem lehet nem észrevenni. Tehát nyakam rá, hogy csak sunnyogott.


Milyen jó már, hogy máskor lelkitámasza lehetek, mert a bnője 0 e terén. Milyen jó, hogy máskor igényt tart a kapcsolattartásra, de ha mellette van a csaja, nem mer még köszönni se? A csaj féltékeny rám, pedig nem nekem jön be a srác, hanem a srácnak én, ami valószínű leesett neki is.


Nekem ez kicsit rosszul esett.


Egyszer én direkt nem köszöntem neki, ő totál kiverte a balhét emiatt. Fel is keresett, hogy mi a bajom vele? Én akkor okkal haragudtam rá egyébként.


Szerintetek? Valahol ez nem ronda dolog?


És itt nem egy szián van a hangsúly, hanem azon, hogy bizonyos esetekben már nem ismerjük meg a barátainkat?


2015. nov. 5. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"A csaj féltékeny rám, pedig nem nekem jön be a srác, hanem a srácnak én, ami valószínű leesett neki is. "


Meg is van a válasz a mondat első felében. De onnantól kezdve, hogy tudod, bejössz a srácnak szerintem ez már nem tiszta barátság. Talán még élvezed is, hogy valaki a talpadat nyaldossa? Miért nem keresel szabad srácot? Te nem lennél ugyanígy kiakadva fordított esetben a csaj helyében, ha a te pasidnak lenne egy számodra vadidegen csaj a "lelkitársa", ami normál esetben az ember párja egy személyben?

2015. nov. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ja és még ennyit: "Milyen jó már, hogy máskor lelkitámasza lehetek, mert a bnője 0 e terén."


Mégis honnan tudod, hogy a barátnője 0 azon a szinten? Miért gondolod alapból magadat jobbnak? Talán meg is értem, miért nem kedvel téged a csaj, elég önteltnek tűnsz már csak ebből a leírásból is.

2015. nov. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sok fiú barátom van. Egyiktől sem akarok, akarnék semmit. A barátság nálam szent dolog. Milyen szabad srácot? Tehát ha nekem lesz barátom, utána minden fiúbarátomat helyezzem át a "lomtárba" és ő is a lánybarátait? Ez nagyon szánalmas dolog. Hallottál már bizalomról? Pórázszindróma...
2015. nov. 5. 14:13
 4/12 A kérdező kommentje:
Ő mondta azt, amit írtam. Hogy 0. Semmivel nem érzem magam többnek senkinél. De nyugodtan képzelődj.
2015. nov. 5. 14:16
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ronda dolog, már ha mind a két oldalt nézzük.

Most eltekintve attól, hogy mi a véleményem a szituról, mert arról nyilvánvalóan nem kértél véleményt, az előző válaszoló alapján - próbáld kicsit beleképzelni magad a csaj helyébe, illetve a srác helyébe, aki (gondolom) szereti a párját.


A csaj tudja, hogy van rajta kívül egy "barát", aki lelki társ, olyan dolgokat tud, amit neki, mint barátnőnek kéne, és nem (az ok itt mindegy). Ja, és amúgy még be is jön élete szerelmének a csaj. Féltékeny, nyilván - hogy erről mennyire tehet ő, vagy a srác, abba most megint ne menjünk bele, de az érzés jogos ilyen szituban.

És akkor emellé adott a srác, akinek ott vagy te, mint lánybarát, lelki szemetes és jóbarát, ja és egy jó nő is - meg egyébként van egy párja, akit minden hibája ellenére szeret és vele van. Megpróbálja tiszteletben tartani a párja érzéseit, szóval nem adni féltékenységre okot, legalább akkor nem, amikor az adott csaj kezét fogja. Ergo, mikor vele van, akkor nem áll le veled jópofizni - a szeretett nő kedvéért.


Most lehet rajta filózgatni, hogy taplóság, egy sziába nem hal bele (amiben amúgy igazad is van), de ugyanakkor meg vedd figyelembe a másik oldalt is. Lehet, ha odament volna hozzád, hogy puszi-puszi, abból oltári balhé lett volna otthon, amit így elkerült.

(Az mondjuk már újfent nem a kérdés része, hogy mennyire egészséges egy kapcsolatban az ilyen konfliktuskerülés, mert nem feltétlen az. De az indíték megmagyarázható. :))

2015. nov. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem tudja senki, hogy ilyen bensőséges a kapcsolatunk. A lánynak erről fogalma sincsen. Szerinte én olyasmiket meglátok, észreveszek elismerek, amit a barátnő sosem.


Az, hogy bejövök neki csak egy dolog. A férfiak, nők is sok más embert megnéznek a párjukon kivül, ebben nincs semmi. Senki sem vak.

2015. nov. 5. 14:52
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyébként csak arra akartam rávilágítani, hogy nem csak akkor keressük, lássuk meg a barátainkat, amikor kérni óhajtunk tőle valamit, szükségünk van arra, hogy meghallgassin, segítsen, hanem mindig. De ezek szerint az első két kommentelőnek más fogalma van a barátságról. Szerintük az a normálisz ha csak akkor keresik meg a barátaik, ha valami hasznuk van belőle. Hát, csak gratulálni tudok. Az viszont nem az én problémám, hogy náluk 0 a bizalom. Az ne rajtam csapódjon le. Nem az én gondom.
2015. nov. 5. 14:57
 8/12 anonim ***** válasza:
A barátság nem egyenértékű egy kapcsolattal. Miért kéne téged ugyanolyan szinten kezelnie, mint a barátnőjét? Mellesleg az is elgondolkodtató, hogy a háta mögött ilyeneket mond a barátnőjéről, de közben ha ott van vele, téged levegőnek néz. Már ebből se tűnik túl egyenesnek az ember, lehet rólad is mond dolgokat a hátad mögött a csajának. De akármit is állít, nyilván a barátnője fontosabb számára, hisz mégis csak vele van. Ha ezt nem tudod elfogadni, menj a megmaradt fiúbarátaid valamelyikéhez lelkitárskodni.
2015. nov. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem gondolom magam elsőbbnek.

Nem megyek, egyébként is ő jön hozzám, nem fordítva.

Ha nekem lenne barátom, ami hamarosan össze is jön, remélem, biztos nem néznék senkit levegőnek, mert már pasim van. A csajának is köszönök, visszaköszön, bár alig. Szerintem szánalmas ez a viselkedési forma. De látom ez sokaknak normális. Én egyetlen egy barátomon se néznék át, csak mert a párom mellettem van.

2015. nov. 5. 15:14
 10/12 A kérdező kommentje:
Fordított esetben kiverte a balhét, lekizett nekem, sajnáltatta magát, hogy átnéztem rajta, amit írtam is fentebb... Ez is érdekes.
2015. nov. 5. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!