Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan sértődik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogosan sértődik meg a barátom, hogy nem akarok a családjával menni nyaralni?

Figyelt kérdés
Belföldről lenne szó, egy hétre. Ő a szüleivel meg a testvéreivel megy, engem is hívtak. Viszont kikötötték, hogy nem fogadnak el semmi pénzt, vagyis teljes egészében a szülei fizetnék az egészet, szállás, utazás, kaja, minden. Nekem ez így furcsa, nem olyan régóta vagyunk együtt a barátommal, a családjával eddig háromszor ha találkoztam, és nem igazán akarok egy egész hetet rögtön velük tölteni, meg nem is úgy neveltek, hogy illik elfogadni az ilyesmit szinte idegenektől(mert a szülei nekem azok, és nem a barátom fizetné, hanem ők). Az megoldás lehetne, ha én fizetném a saját részem, de nincs most rá pénzem, és a barátom szerint ez amúgy is sértő lenne a szüleire nézve, nem fogadnák el. Nem érti, hogy így, hogy nekem semmibe nem kerül mi bajom van. De nekem ez az egész olyan kellemetlen lenne. De most azzal zsarol érzelmileg, hogy akkor ő sem megy. Most tényleg én vagyok a rossz?

2016. jan. 12. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Most lehet én értelmezem rosszul, de hol van még a nyár? Nem gondolod, hogy addig jobban megismered a családját? Én megértem, hogy neked ez kellemetlen lehet, ugyanakkor szerintem kár ekkora ügyet csinálni belőle. F
2016. jan. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pontatlanul fogalmaztam, a nyaralás szót használtam, de igazából "telelésről" van szó, jövő hónapban lenne, nem hiszem, hogy addig sokkal jobban megismerném őket. És szerintem én nem fújom fel, csak mondtam, hogy nem szeretnék menni. Ő meg ezen megsértődik
2016. jan. 12. 20:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Meg tudlak téged is érteni, ugyanakkor az is jusson eszedbe, hogy a szülők is csak a fiúknak akarnak jót, úgy gondolják, hozzá tartozol, így szívesen látnának téged is. A barátod pedig ragaszkodik hozzád, mert szeret.

Hány évesek vagytok egyébként?

1-es voltam.

2016. jan. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

Nagyon nagy tapintatlanság egy ilyen felajánlást visszautasítani mindenféle indok nélkül. Ha valamit kedvességből ajánlanak, azt igenis illik elfogadni. A barátod családja helyében, ha látnám, hogy nincs indokod, borzasztó neveletlennek tartanálak, és úgyis állnék hozzád ezentúl.

Mondhatsz nemet persze, de ne csodálkozz, ha ezután teljesen kizáróak lesznek feléd - és ne csodálkozz, ha három év múlva megint itt leszel azon csodálkozva, hogy "Miért nem fogad el a párom családja?".

2016. jan. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

brrr #4 remélem ezt te sem gondoltad komolyan, amit ide leírtál.

ha kellemetlenül és feszélyezve érezné magát a kérdező, akkor itt nincs olyan hogy illik vagy nem illik.

megmondja, hogy köszöni szépen de most még úgy érzi nem áll készen egy ilyen családi együttlétre.

a normális intelligenciával rendelkező emberek ezt nem sértésnek és bántásnak fogják fel, hanem megértik és elfogadják a döntését.

mert egyébként is milyen felfogás az, hogy valaki szimplán csak azért menjen mert "illik"?

2016. jan. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam. Szerintem nem illetlenség az, hogy nem akarok egy héten keresztül egyedüli kívülállóként nyaralni szinte ismeretlen emberekkel. Én 23 éves vagyok, a barátom 22
2016. jan. 12. 21:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

hát, én sem fogadnék el ennyi idő után ilyet a barátom családjától, akiket szinte nem is ismerek..

a barátommal őszinte lennék, ha nem érti meg, hát ez van, majd kiheveri.

a szülőknek nem feltétlenül kell elmondani az igazat, valószínűleg úgy gondolkoznak, mint a barátod, szóval egyszerűbb, ha akkor "nem érsz rá"

2016. jan. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyik oldalról örülj h a szülök valszeg szeretnek, vagy legalábbis pozitívan állnak a helyzethez. Úgy érzik, ezzel közelebb tudsz kerüli a fiúkhoz. Szerintem megsértődni komolyan nem fognak, talán meg is értik, csak vezesd fel szépen.

A te oldaladról nem mindegy, hova mentek, mennyibe kerül. Nyilván ha saját ház akkor ne zavarjon, vigyél ajándékot és kész.

Ha drágább hely, akkor bizony nem egyszerű.

Kompromisszumos megoldás lehetne, hha nagyon erőltetik, h utánuk mész egy hétvégére (p-sz-v)


F

2016. jan. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!