Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jó az, hogy valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért jó az, hogy valaki tartósan rossz kapcsolatban/házasságban él? Miért böki az ilyen emberek szemét sokszor az, ha valaki egy idő után csak legyint rájuk?

Figyelt kérdés

A kérdésemet a ma olvasott fórumok és az eddigi tapasztalatim ihlették. :D Nem vitát akarok itt kiharcolni, csak tapasztalatokat várok. Ti mit vesztek észre a környezetetekben?


Itt most azokra gondolok, akik el is hitetik magukkal, hogy jó a kapcsolatuk, pedig annyi van, hogy éppen nem háborúznak. Aztán kapnak elég visszajelzést miután elpanaszolták a barátoknak, ismerősöknek, de érdemben nem tesznek semmit. Ennek ellenére mindig sír a szájuk.


Aztán meg azt sem értem, miért várják el a hosszas sajnálkozást sokan. Miért olyan zavaró, ha valaki a sokadik panaszkodás után azt mondja hogy elmész te a... és egyáltalán nem sajnállak? Miért vált ez ki haragot, sértődést belőlük?


Ennyire elképzelhetetlen hogy lehet jó kapcsolatban élni és félre lehet tolni a rosszat vagy csak ennyire nem akarnak szembesülni a valósággal?


Ti melyikből ismertek többet?



2016. márc. 7. 00:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ismertem egy lányt, aki mást se tudott csak hosszú órákon (komolyan!) panaszkodni, hogy mennyire elhanyagolja a pasija. Aztán megsértődött, ha javasoltam, hogy akkor hagyja ott és legyen mással boldog. Jobb híján csak meghallgattam és írtam neki, hogy sajnálom, nem tudom mit tehetne.


Nála az volt mindig a kifogás, hogy már X időt belefektett ebbe a kapcsolatba, ő maga is már 26 éves, megszokta már ezt a fiút, nem akar váltani, mert akkor kezdhet mindent újra előről. És mi van ha még ilyet se talál csak rosszabbat?


Magyarul benne ül a meleg sz*rban, nem mászik ki belőle, mert ugyan sz*r, de legalább meleg.


Másrészről velem is történt olyan, hogy ragaszkodtam egy valaha jó, de már elromlott kapcsolatba, azért mert azt hittem meg lehet javítani, de fél év után elegem lett és léptem. Másfél év volt meggyászolni azt a kapcsolatot, de utána megtaláltam a jelenlegi párom és boldogabb vagyok mint valaha.

2016. márc. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az a baj ezzel hogy eleinte nincs teljesen rossz házasság, vannak gondok problémák és ezt akarják sok esetben helyrehozni.. és évekig probálják. Aztán vagy

sikerül, vagy nem. Általában szerintem sok jó és valamennyi rossz mindig van egy házasságban, sokszor nagyon rossz, de aztán jön egy jó periodus és ez miatt aki benne él ugy érzi, hogy még érdemes együttmaradniuk mert azért van benne sok jó is. Ugyhogy szerintem nagyon összetett dolog. A kivülállok sokszor csak a roszról szereznek tudomást, mert sokan akkor panaszkodnak.

2016. márc. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, a másik az, hogy nem szabad panaszkodni, mert akkor a kivülállók alapból csak rosszat fognak gondolni, mert ugye a jóról nem hallanak.


Említett barátnő panaszkodásai után egy teljesen negatív kép alakult ki bennem a barátjáról, pedig nem is ismerem és lehet, hogy egy csupaszív ember. Én viszont csak a rosszat hallottam róla.


Ezért nem is szoktam mással kibeszélni a gondjainkat.


Első voltam.

2016. márc. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az emberek a megszokásaik rabjai.
2016. márc. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 7. 11:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Volt olyan kapcsolatom, amit a 3 . bekezdésben irtál.


Erről csak olyannal beszéltem, akivel igazán jó kapcsolatom volt. Ez mindössze egy ember. Akitől megértést, tapasztalatot, tanácsadot vártam. Ha benyögte volna, hogy "elmész te a francba",..... Hát a kedves barátnő tovább nem lenne a barátom, az is biztos.

2016. márc. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!