Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy manapság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy manapság inkább szakítanak, minthogy megpróbáljanak alkalmazkodni a másikhoz?

Figyelt kérdés

Sokszor látom, hogy olyan emberek, akik amúgy nem élnek elítélendő életet, inkább szakítanak a párjaikkal, mintsem kitartva a másik mellett, megpróbálnának egymáshoz csiszolódni, alkalmazkodni?


Mintha az első megpróbáltatásnál, az első nézeteltérésnél, vagy ha a másik merészel igazat mondani, ami nem tetszik nekik, feladnák.



2016. máj. 1. 19:12
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Amúgy persze, utolsó, a megcsalás az egyértelmű szakító ok, bár ez sem mindenkinél, de ez nálam is az volna.


Az is okés, hogy úgy érzi a másik, kifut az időből, ez is lehet szakító ok, hiszen mindenki egészséges gyermeket szeretne - már ha szeretne egyáltalán gyermeket nevelni.

2016. máj. 2. 10:28
 22/24 anonim ***** válasza:

Nézd csak, ez is egy érdekes kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parkap..

2016. máj. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mindegy, hogy ki miért szakít. Van, amikor a szakítás az a jobb megoldás hosszútávon, mint az, hogy próbáljunk alkalmazkodni, mikor egyik fél sem boldog így. Jön mindenki ezzel, hogy "régen a dolgokat megjavították, de most eldobják"... van, amikor azt az elromlott dolgot csak toldozni-foldozni lehet, de a funckióját már nem képes betölteni, és nem működik, ideje tőle megválni.


Meg ugye az alkalmazkodás 2 főn áll. Én próbálhatok alkalmazkodni, de van egy határ, amin felül, ha alkalmazkodom, a személyiségemet veszítem el. Ha a másik nem hajlandó, akkor minek erőlködni?


Pl. az jutott eszembe, hogy az egyik mindenképpen akar gyereket, a másik soha, és ez az igazi meggyőződésük. ilyenkor jobb, ha szakítanak, minthogy az egyik felülkerekedjen a másikon, és boldogtalanná tegye egész életére, áldozatokkal és lemondásokkal.


Meg ugye van, amikor az ember már a saját anyagi, lelki biztonságát veszélyezteti azzal, ha marad, vagy a gyerekét is, főleg ha már megpróbálta megbeszélni. Alkoholproblémák, függőségek, agresszivitás.

2016. máj. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nekem az lenne az ideális kapcsolat, ha lennének dolgok, amikben hasonlók lennénk a párommal, és amikben nem, azokban meg kiegészítsük egymást vagy ne legyenek összeegyeztethetetlenek.

Pl. nem tudnék együtt élni olyannal, aki szabadidejében rendszerint a négy fal között gubbaszt, olyannal sem, aki utálja a madarakat (van egy lassan 8 évesem, és akár 30 évig is élhet), olyannal sem, aki bigott vallásos (a saját hitem a saját magánügyem), olyannal sem, akinek a fő témája a politika (a családom több életre elegendően túlzásba esett), olyannal sem, aki lenézi a nőket (szerintem ez érthető), olyannal sem, aki folyton rágódik egy problémán, de megoldást nem keres, olyannal sem, aki folyton ábrándozik, de nem tesz az álmai megvalósításáért, olyannal sem, aki önállótlan, olyannal sem, aki lebénul, ha el kell intézni valamit, agresszív emberrel sem, alkoholistával sem, dohányzóval sem (a szervezetem nem tolerálja)... meg van még pár dolog. Szépen kialakult az évek során.

2016. máj. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!