Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom minden nap megiszik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom minden nap megiszik 1-2 doboz sört, nem lesz részeg, de zavar, hogy ez a napi rutinja, csak én túlzok szerintetek?

Figyelt kérdés
6 hónapja vagyunk együtt,3 napot találkozunk hétvégén,de kicsit tartok az összeköltözéstől,ha minden nap látom ahogy 2 doboz sörtől azért picit becsiccsent.

2016. júl. 4. 20:44
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
14%

Ez simán kezdődő alkoholizmus. Alkoholisták között nőttem fel, szóval tudom miről beszélek.


Az egészségnek pedig semmilyen alkohol nem tesz jót, semmilyen mennyiségben. A bor nem szükséges a vérképzéshez, a sör nem folyékony kenyér, nem a világ legjobb B-vitamin forrása, a pálinka pedig semmiképp sem gyógyszer. :D

És nem, nem jobbak, mint a cukros üdítők vagy az energiaitalok.

2016. júl. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus függőség. A függőség hiánycselekvés, és attól függőség, hogy az egyén képtelen önállóan leállni, és rosszul érzi magát, ha kihagy, nem tudja tartani vezetésnél a zéró toleranciát. Akire ez nem igaz, az nem függő, így nem is lehet alkoholista. Hogy a kérdező párja az-e vagy sem, vagy hajlamos-e rá, az a kérdésből nem derült ki, és nem, 2 sörtől még nem válik azzá. És igen, az én családomban is van, aki naponta megitta a kis pohár házi borát, saját főzésű kis fél deci szilvát, és fittebben, egészségesebben élt hosszú életet, mint sok mai fiatal, és nem volt semmi alkoholista tünete...
2016. júl. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
MÉRTÉKKEL az alkohol nem árt, mértéktelenül igen, ez a lényeg.
2016. júl. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Az 1-es és 10-es válaszoló véleményét osztom!

A rendszerességen van a hangsúly,ha nem tud lemondani róla.

De ha csak az időjárás miatt,időszakosan sörözik,azt nem mondanám két sör mellett alkoholizmusnak.

Ha a családjában van vagy volt alkoholista akkor nagy eséllyel öröklődhet a hajlam rá!

F45

2016. júl. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
49%
Látom, a kezdő alkeszek nem nagyon tudnak szembenézni a problémájukkal.. Legalábbis a lepontozásokból ez látszik.
2016. júl. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

"6 hónapja vagyunk együtt,3 napot találkozunk hétvégén" - Hogyan ellenőrzöd, hogy ez nála minden napi rutin, ha nem is találkoztok minden nap? Egyáltalán az eddigi 6 hónap alatt végig ezt csinálta eddig is?


Én begyulladt, fájós fogat pálinkával szoktam leérzésteleníteni, míg eljutok vele fogászatra, bármilyen gyógyszernél hatékonyabb. Időnként pedig csinálok egy bor-kúrát (esténként egy pálinkás pohárnyi), vagy ha nehezen alszom el, abban is segít, mivel engem álmosít az alkohol, de erre nincs túl gyakran szükség. Évek óta nem voltam beteg. Egyébként én semmire nem tudnék csak rutinból rászokni, mert simán elfelejtek bármit a munkán és a mozgáson kívül, nálam mindenféle egyéb szokás időszakosan működik, tart, amíg jólesik.

2016. júl. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Sajnos az én exem is minden nap piált. Valóban a rendszerességgel van a baj, mert nem bírt ki úgy egy hetet, hogy ne ivott volna, egy-egy napot nagy ritkán kibírt, ha már tényleg a plafonon voltam.

Nem vagyok ellene, hogy néha tényleg jól esik egy pohár valami, de ha már tényleg nem bírod ki nélküle, az gáz.

2016. júl. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

"vagy ha nehezen alszom el, abban is segít, mivel engem álmosít az alkoho,"


És ez szerinted micsoda? Mikor az ember már nem tud elaludni rendesen, hát egy kis alkohol segít. Persze eleinte eseti jelleggel, aztán kicsit később már naponta, nem sok, nem leszel részeg, csak segít elaludni, csak segít koncentrálni, csak segít, hogy ne remegjen a kezed, hogy kicsit oldottabb legyél...


a függőség nem ez, ááá, az a részegen tántorgás, ez csak úgy az egészség érdekében...

2016. júl. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!