Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolat - túl a testiségen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolat - túl a testiségen?

Figyelt kérdés

Megvalósítható olyan párkapcsolat, amely nem a szexualitáson és egyéb vágyakon alapul?

Amely túlmutat mindezeken, több ennél?

Bensőséges, önzetlen, őszinte kapcsolat férfi és nő között.



2016. júl. 18. 19:25
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
8. Hát persze, ennél mi sem természetesebb :)
2016. júl. 18. 19:57
 12/36 anonim ***** válasza:
59%
szerencsés esetben a szexualitás 2 ember között a legbensőségesebb, legőszintébb dolog, örömet akarsz okozni a másiknak mert szereted. Hidd el nem mindenkinél egyenlő a szex az önző vágyak kielégítésével. Ja és a nők is élvezik képzeld ;) nem csak feladatként teljesítik
2016. júl. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
90%

" Megvalósítható olyan párkapcsolat, amely nem a szexualitáson és egyéb vágyakon alapul? "

Meg. Nálam sem ezen alapultak a kapcsolatok, hanem ezek voltak a dolog következményei. Nem vittem az ágyba a csajt, hogy majd utána megszerettem. Megszerettem, aztán mentünk az ágyba, szóval a dolognak nem a szex volt az alapja.

"Amely túlmutat mindezeken, több ennél? "

Egy normális párkapcsolat, alapvetően több a szexnél.

"Bensőséges, önzetlen, őszinte kapcsolat férfi és nő között."

Bensőséges, amit a felek annak éreznek. Vannak, akiknek egy szexkapcsolat is bensőséges. Ha a szexnél úgy értelmezed, hogy önzőségen és vágyakon is alapul, akkor más esetben miért nem? Akármilyen helyzetben is, ha egy fél szerelmes, akkor már nem lesz önzetlen. Az, hogy én segítek a szerelmemnek és ENGEM is jó érzéssel tölt el a dolog és ÉN örülök, hogy segíthettem, már eleve nem lehet önzetlen a dolog.


Amúgy szimplán keress egy aszexuális emberkét. Szex és vágyak nélkül egyáltalán nem lesz több, önzetlenebb vagy minőségibb a kapcsolat, egyszerűen más lesz. Nem lesz túl a testiségen, hanem egyszerűen kihagyja.

2016. júl. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
93%
Én a legboldogabb mindig a párom karjaiban vagyok.Nem önző élvezetek hajkurászása miatt kell a szex,hanem azért,hogy kimutassam a szeretetem és én is érezhessem az övét.Egyek vagyunk testileg és lelkileg is.
2016. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

12. Ha a szexualitás a legbensőbb dolog, akkor vajon mit lehet mondani a szerelemre, szeretetre, barátságra?

Hát nem tudom, de nehéz elképzelni - főként manapság - hogy valaki csak azért fekszik le egy másik emberrel, hogy annak örömet szerezzen. És még egyszer felteszem a kérdést: az aktus extázisában is arra gondolsz, hogy most a másiknak örömet akarsz szerezni? Vagy az élvezet az, ami teljesen betölti a tudatodat?

Persze, hogy élvezik a nők, hiszen ezért csinálják ;)

2016. júl. 18. 20:17
 16/36 A kérdező kommentje:

Amúgy szimplán keress egy aszexuális emberkét. Szex és vágyak nélkül egyáltalán nem lesz több, önzetlenebb vagy minőségibb a kapcsolat, egyszerűen más lesz. Nem lesz túl a testiségen, hanem egyszerűen kihagyja.

13. A sorrend, hogy melyik volt előbb, teljesen miondegy.

"Egy normális párkapcsolat, alapvetően több a szexnél." - Ez csupán egy kijelentés, nem bizonyít semmit.

"Vannak, akiknek egy szexkapcsolat is bensőséges" - Igen. Nos, ők azok, akik ebből az egészből semmit nemm értenek.

"Akármilyen helyzetben is, ha egy fél szerelmes, akkor már nem lesz önzetlen." - Én is erről beszélek. (Ellentmondásban vagy önmagaddal.)

Hogy kit keresek magamnak, vagy hogy kivel érzem jól magam, az maradjon az én gondom, ne személyeskedjünk.

Honnan tudod, hogy nem lesz több, ha eleve elutasítod?

Ha a férfi szerelmesen, vagy szex közben nem önzetlen, kakor nyilván ezek nélkül önzetlenné válik, tehát mégiscsak önzetlenebb lesz a kapcsolat.

De honnan tudod, hogy nem lesz több, ha eleve elutasítod a gondolatot is?

2016. júl. 18. 20:30
 17/36 anonim ***** válasza:

Miért baj, ha az aktus 99%ában a páromat akarom boldoggá tenni, a végén pedig van egy orgazmusom ami nekem is meg neki is jó, mivel kölcsönösen elértük amit szerettünk volna?

Ennyi erővel az is önzőség hogy a másikat boldoggá akarod tenni, mert végül is ezzel magadat teszed boldoggá...

Minek túlbonyolítani?

2016. júl. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

"Egy normális párkapcsolat, alapvetően több a szexnél." - Ez csupán egy kijelentés, nem bizonyít semmit.

Ő... Mégis, mit kéne bizonyítani? Te próbálod úgy előadni a dolgot, hogyha egy kapcsolatban van szex, az kevesebb, mert nem mutat túl a testiségen. Erre írtam, hogy alapvetően egy normális párkapcsolat több a szexnél. Igen, ez egy kijelentés. Az is kijelentés, hogy a bolygónkon hat ránk a gravitáció. És ezek a kijelentések tények. Ha nem így érzed, akkor nézz körül a világban, kommunikálj párkapcsolatban élő emberekkel. Ha számodra úgy tűnik, hogy egy jól működő és normális párkapcsolat nem több a szexnél, akkor komoly gondjaid vannak a környezeted megértésével.


"Vannak, akiknek egy szexkapcsolat is bensőséges" - Igen. Nos, ők azok, akik ebből az egészből semmit nemm értenek.

Miből és mit nem értenek? Hány szexkapcsolatban lévővel beszélgettél el komolyan? Miért ne érthetnének a dologból semmit?


"Akármilyen helyzetben is, ha egy fél szerelmes, akkor már nem lesz önzetlen." - Én is erről beszélek. (Ellentmondásban vagy önmagaddal.)

Pontosan melyik mondatom volt melyikkel ellentmondásban? o.O Erre nagyon kíváncsi vagyok, de tényleg.


"Hogy kit keresek magamnak, vagy hogy kivel érzem jól magam, az maradjon az én gondom, ne személyeskedjünk. "

Ahogy érzed, ezzel semmi probléma. Csak leírtam, hogy kivel valósítható meg a dolog.


"Honnan tudod, hogy nem lesz több, ha eleve elutasítod? "

"De honnan tudod, hogy nem lesz több, ha eleve elutasítod a gondolatot is?"

Nem utasítom el eleve, hanem nem értek vele egyet. Alapvető logikai hiba van az egész feltevésben. A kapcsolat egy részét, ami amúgy bensőséges, élvezetes és szórakoztató a feleknek, kivesszük és azt várjuk, hogy bensőségesebb legyen a dolog? Mintha azt mondanád, hogy a 2 fél szeret túrázni és örül az együtt töltött időnek közben, de ne túrázzanak, mert attól jobb lehet a kapcsolatuk.

És mondhatni próbáltam, még ha nem is direkt. Volt egy barátnőm, akivel távkapcsolatban éltem. Volt, hogy fél évig nem találkoztunk, ettől nem lett semmi sem bensőségesebb. Volt egy olyan lány is, akivel bizonyos betegség miatt huzamosabb ideig nem lehetett szex és a libidója sem volt a csúcson. Nem szexeltünk, nem erőltettem, nem érintett negatívan, megértettem, nem vártam el... mégsem volt a kapcsolat bensőségesebb.


"Ha a férfi szerelmesen, vagy szex közben nem önzetlen, kakor nyilván ezek nélkül önzetlenné válik, tehát mégiscsak önzetlenebb lesz a kapcsolat. "

Csak kiesik a kapcsolat egy része. Lényegében, mindenhol önzőek vagyunk. Adok-kapok helyzetek vannak a párkapcsolatokban. Anélkül az egész nem működik. Pl. ha az egyik fél csinál kaját a másiknak, akkor benne van az is, hogy örül, hogy a másiknak ízlik. Ott is van valamilyen szintű önzőség, mindig gondolunk magunkra is. Ezzel mi a probléma?

2016. júl. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

17. Egyáltalán nem baj, csináld amit/ahogy jól esik. Neked ez a jó, bennem felmerült más is.

Egyébként sem arra vagyok kiváncsi, hogy hány%-ban élvezed az aktust és mennyi benne az önzetlenség, kérdésem nem erre irányult.

"Ennyi erővel az is önzőség hogy a másikat boldoggá akarod tenni, mert végül is ezzel magadat teszed boldoggá..." Ezzel egyetértek :)

2016. júl. 18. 21:01
 20/36 anonim ***** válasza:

Szerintem legfeljeb aszexuális vagy nagyon alacsony libidójú emberek között van esély ennek a kifejlődésére, mert a többséget túl erősen irányítják az ösztönök.

De amúgy mit is akarsz tulajdonképpen? Bizonyos szempontból minden amit csinálunk önző dolog, de mi ezzel a baj, ha a másiknak is jó és nem árt? Azért vagyunk valakivel, mert nekünk (is) jó, azért okozunk neki örömet, mert nekünk is jó érzés ez és így tovább. Ezek szerint ha önzetlenek akarunk lenni akkor olyan emberrel kéne lennünk aki nem tetszik külsőre és nem érezzük jól magunkat vele, hogy még véletlenül se legyen benne semmi önző érdekünk? Ennek már egy kissé magyar mentalitású "szenvedni muszáj" fílingje van.

2016. júl. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!