Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolat - túl a testiségen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolat - túl a testiségen?

Figyelt kérdés

Megvalósítható olyan párkapcsolat, amely nem a szexualitáson és egyéb vágyakon alapul?

Amely túlmutat mindezeken, több ennél?

Bensőséges, önzetlen, őszinte kapcsolat férfi és nő között.



2016. júl. 18. 19:25
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

18. "Egy normális párkapcsolat, alapvetően több a szexnél." majd: „Ha számodra úgy tűnik, hogy egy jól működő és normális párkapcsolat nem több a szexnél, akkor komoly gondjaid vannak a környezeted megértésével.” Ez nem ellentmondás?

Tehát véleményed szerint az általam felvetett dolog megvalósítható aszexuálisak között. Érdekes felvetés.

„Egy szexkapcsolat is bensőséges” – ez nem ugyanaz, mintha azt mondanánk, hogy a szex hordoz magában bensőségességet. Nyilván nem azt állítom, hogy a testi kapcsolat csupa önzés és érzéketlenség. Akinek a „szexkapcsolat is bensőséges” az nem fogja megérteni, hogy van ennél több is, megelégszik azzal, amit bensőségesnek tart. Ezért nem érti a lényeget.

Ha neked valami nem sikerült, az nem jelenti azt, hogy lehetetlen megvalósítani.

Azt írod: lényegében mindenhol önzőek vagyunk. Nos, a kérdésem éppen erre vonatkozott. Hogy megvalósítható-e az önzetlen férfi-nő kapcsolat.

2016. júl. 18. 21:20
 22/36 A kérdező kommentje:

20.


De amúgy mit is akarsz tulajdonképpen? Bizonyos szempontból minden amit csinálunk önző dolog, de mi ezzel a baj, ha a másiknak is jó és nem árt? Azért vagyunk valakivel, mert nekünk (is) jó, azért okozunk neki örömet, mert nekünk is jó érzés ez és így tovább. Ezek szerint ha önzetlenek akarunk lenni akkor olyan emberrel kéne lennünk aki nem tetszik külsőre és nem érezzük jól magunkat vele, hogy még véletlenül se legyen benne semmi önző érdekünk? Ennek már egy kissé magyar mentalitású "szenvedni muszáj" fílingje van.


Tehát a szexualitás, a szerelem, férfi és nő viszonya ösztönök által meghatározott. Felül lehet-e emelkedni ösztöneinken?

Egyre többen mondják itt, hogy minden önző dolog. Ezek szerint nem lehet két ember között önzetlen kapcsolat?

Nincsenek önzetlen cselekedetek, önzetlen emberek, önzetlen kapcsolatok???

Ti még soha nem tettetek olyat, amihez ne fűződött volna érdeketek?

(Semmi köze a témához, de a gyakran emlegetett "magyar mentalitás" teljesen téves elgondolásokon alapszik. Arról nem is beszélve, hogy éppen ezek a kihójelentések tekinthetők pesszimistának.)

2016. júl. 18. 21:30
 23/36 anonim ***** válasza:
Meg, de ahhoz mindkét embernek átlag feletti érzelmi intelligenciával kell rendelkeznie és nyitottnak kell lennie a lelki életre, ami lemondásokkal jár. Nekem ez per pillanat még nem menne, mert szeretek szeretkezni.
2016. júl. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
89%

"Egy normális párkapcsolat, alapvetően több a szexnél." majd: „Ha számodra úgy tűnik, hogy egy jól működő és normális párkapcsolat nem több a szexnél, akkor komoly gondjaid vannak a környezeted megértésével.” Ez nem ellentmondás?

Ez nem ellentmondás. Leírtam, hogy egy normális kapcsolat több a szexnél. Utána leírtam, hogy ha TE úgy gondolod, hogy egy normális kapcsolat NEM több szexnél, akkor mi a helyzet.


"Akinek a „szexkapcsolat is bensőséges” az nem fogja megérteni, hogy van ennél több is, megelégszik azzal, amit bensőségesnek tart. Ezért nem érti a lényeget. "

A bensőséges szó jelentése érzelmi mélységgel teli, szívből jövő és hasonlók. Láttam már olyan párost, akik így voltak szexkapcsolatban, csak máskor nem akaszkodtak egymás nyakára. A bensőséges szó jelentésének teljesen megfeleltek. Nem csak az bensőséges, akik teljesen egymáson lógnak és minden percben a másik jár az eszükben.


"Ha neked valami nem sikerült, az nem jelenti azt, hogy lehetetlen megvalósítani. "

Nem is írtam, hogy lehetetlen. Azt írtam, hogy logikai hiba miatt nem fog a szex megvonása miatt jobb lenni egy kapcsolat.


"Azt írod: lényegében mindenhol önzőek vagyunk. Nos, a kérdésem éppen erre vonatkozott. Hogy megvalósítható-e az önzetlen férfi-nő kapcsolat."

Erre a válasz: Nem.


"Ti még soha nem tettetek olyat, amihez ne fűződött volna érdeketek? "

Nem. Ha adok az utcán egy hajléktalannak pénzt, ahhoz is fűződik érdekem. Jó érzés nekem.

2016. júl. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
24. Köszönöm a választ. Úgy tűnik,nem értjük egymást.
2016. júl. 18. 21:54
 26/36 A kérdező kommentje:

Missed Chance

Én is úgy gondolom, hogy erre elviekben van lehetőség, bizonyára nem könnyű és idő kell hozzá, de talán érdemes komolyabban elgondolkozni ezen.

Köszönöm a választ.

2016. júl. 18. 22:02
 27/36 anonim ***** válasza:
80%
Igazán nincs mit. Én teljes mértékben értem, amit írsz, de az történt, amit már az egész beszélgetés elején feltételeztem. :/ Nem a válaszok érdekeltek, mert rengetegen válaszoltak, bőven kifejtve a dolgot. Helyette elfogadsz egy 2 soros választ, amiben semmi érvelés, bizonyítás, összefüggés nincs, mert igazol. Ilyenkor nyugodtan odaírhatod, hogy egyszerűen megerősítést keresel a véleményeddel kapcsolatban, így mások nem fogják feleslegesen pazarolni az idejüket.
2016. júl. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim válasza:
Mi sokáig nem szexeltünk és igazán meghitt kapcsolatunk volt.A szex csak mélyítette.Pár válaszoló érti a lényeget,te olyan vagy,mint a vak,akinek magyarázzák,hogy milyen látni.
2016. júl. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

27. Azt hiszem minden válaszra írtam viszontválaszt.

A válaszod egyértelmű "nem" volt, én ezt elfogadtam, a többi nem ide vonatkozó dologgal nem tudok mit kezdeni.

Engedd meg, hogy én döntsem el, hogy kinek a válaszát fogadom el és hogy miként fogalmazom meg a kérdésemet.

Azt sem tudhatod jobban nálam, hogy engem mi érdekel.

2016. júl. 18. 23:52
 30/36 A kérdező kommentje:
28.Nem az volt a kérdésem, hogy szex-szel vagy anélkül jobb-e egy kapcsolat.
2016. júl. 18. 23:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!