Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy férfi sosem sír?

Figyelt kérdés

A páromat 2 év alatt még sosem láttam sírni de még csak könnyezni sem, semmi miatt.

Ő úgy gondolja, hogy sírni férfiatlan dolog, szerintem pedig nem, inkább annak a jele, hogy vannak érzései.


Vannak akik bevallják, hogy olykor ők is szoktak sírni?

Ki mit gondol erről?

Ciki már ennyire kimutatni az érzéseket?


2016. aug. 18. 19:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Szerintem egyaltalan nem gaz. En 3x lattam eddig sirni a paromat, pedig o aztan eleg kemeny ficko. Egyszer a csaladja miatt, egyszer egy halaleset miatt, egyszer pedig miattam.
2016. aug. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én érzelmes embernek tartom magam, de ahhoz, hogy sírjak komoly tragédia kell. Egyszerűen nem szeretek sírni és olyankor, ha mégis azt érzem, hogy élő akar törni akkor elterelem a gondolataimat. Utoljára temetésen sírtam sajnos. Előtte meg amikor párommal szakítanom kellett, mert olyat tett amit én nem tudok megbocsájtani senkinek mindegy mennyire szeretem.
2016. aug. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem mindenki mutatja ki az érzéseit, rendszerint én sem, van, aki még a hozzátartozója halála esetén sem sír. Egyébként sajnos tényleg eljutottunk odáig, hogy a nők (vagy a társadalom) egy része még mindig férfiatlannak tartja az érzelmek ilyen kimutatását, sok férfitársam valószínűleg ezért is titkolózik, meg sok nőnél alapvető elvárás, hogy egy férfi mindig legyen kemény, viseljen el mindent, pedig nem mindenki egyforma, amúgy is vannak nekünk is érzéseink, van lelkünk, bár sok nő azt hiszi, hogy nekünk nem fáj, ha mondjuk megaláznak vagy más módon rúgnak belénk. Én érzékenyebb típus vagyok egyébként, attól függetlenül is, hogy nem mutatom, néha szoktam könnyezni is, nyugodtan le lehet pontozni ezért. A cicánkat pl. sírva temettem el, az évek során nagyon hozzám nőtt, és váratlanul pusztult el. Vagy pl. a Szentjánosbogarak sírja c. filmben szintén akadt egy-két jelenet, amikor a torkom fojtogatta a sírás, aki ismeri ezt az animációs filmet, az nagyjából sejtheti, hogy miért, számomra nagyon megrázó volt. Nem azt mondom, hogy felnőtt férfiként folyamatosan bőgni kell, de szerintem igenis vállalható dolog, ha valaki időnként így is kimutatja az érzéseit. És most jöhet a lepontozás a véleményemért.
2016. aug. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
De. Csak nem mindenki/akárki előtt... Barátnő előtt pl csak nagyon kivételes esetben. Nekem volt egy hat éves kapcsolatom. Az idő alatt a párom kétszer látott sírni, egyszer amikor meghalt a dédimamám, másodszor meg amikor szakított velem. (esküvő előtt egy hónappal)
2016. aug. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én akkor sem láttam az exemet sírni, amikor meghalt az édesanyja, de látszott rajta, hogy rémesen megviseli az ügy. Az, hogy valaki sír az az érzelem kifejezésének egy módja, de nem az egyetlen módja.
2016. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Pedig kevesebb nyomás maradna bennük. A lelki fájdalom olyan, mint egy luftballon. Feszít. Mikor sírunk valamennyit ereszteni fog a nyomásból, ha érezzük, hogy ki kell jönnie hagyjuk, hogy elhagyjon minket. Ez természetes folyamat. Semmi különleges nincs benne, nemtől függetlenül.


"A szanszkrit álaja vigjan jelentése: az a hely, ahová az elfojtásaidat besöpröd - vannak dolgok, amiket meg szeretnél tenni, de társadalmi helyzeted, kultúrád, civilizációd nem engedi meg, és ezért besöpröd őket a szőnyeg alá.De ezek a dolgok egyre csak gyűlnek ott, és rendkívül közvetett módon befolyásolják a cselekedeteidet, az életedet. Közvetlenül nem szembesülsz velük, mert sötétségbe kényszerítetted őket, de elméd sötétebbik fele állandó befolyással van viselkedésedre. Ez nagyon veszélyes; azt a rengeteg tiltást mind magadba zárni nagyon veszélyes."

Osho

2016. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
:D sosem, úgy ahogy a nők sem szarnak büdöset.
2016. aug. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Eddig 3 pasim volt, mind a három sírt előttem, egyik szituációt se tartottam cikinek, mert nem a körmük letörése miatt bömböltek, hanem akkor fordul elő hogy elpityeredtek, mikor valami tényleg komoly gond/trauma volt, amit átéltek: közeli rokon elvesztése, hasonlók.

Ilyenkor tök természetes.

A mindennapos sírás mondjuk fura szerintem még egy lánytól is, és inkább komoly lelki problémák "mellékhatása", érdemes lenne pszichológushoz mennie. De igazából ekkor se az lenne a baj, hogy "férfiatlan", egyszerűen aggódnék, hogy boldogtalan, és/vagy képtelen kiigazodni az érzelmein és uralkodni azokon.

22L

2016. aug. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Egy igazi férfi még a halálnak is a képébe nevet.

Egy férfi sosem sír, hanem ő ássa a sírt.

:)

2016. aug. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!