Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha majd felmerül az összeköltö...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha majd felmerül az összeköltözés ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Egyelőre elméleti kérdés, de ha felmerül, nem tudom mit javasoljak neki. És kíváncsi vagyok a véleményetekre.


Az ő helyzete:

- megyeszékhely külterületén két szintes családi ház, kb. 3000 négyzetméteres telken

- testvérével lakik benne, övé a felső szint

- még 18 évig van rajta hitel


Az én helyzetem:

- a megyeszékhelytől 25 km-re egy 3000 fős kisvárosban lakom

- a belvárosban egy kétszintes családi házban, telek 1000 négyzetméter

- a felső szint az enyém, az alsó anyámé, aki betegsége miatt felügyeletre, illetve segítségre szorul

- hitel nincs

Mindketten a lakóhelyünkön dolgozunk.



2016. okt. 26. 10:46
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Kilences.

Én a második opcióban gondolkodnék. Egy lakás nekem egy anyunak.

Akkor én fészket raktam magamnak, neki meg megmondanám, hogy költözhetsz hozzám?

2016. okt. 26. 11:20
 12/17 A kérdező kommentje:

Tizes.

Van benne valami. Érdemes egyáltalán nagy dolgokban, pl. ház eladásban gondolkodni egy összeköltözés miatt. Ami lehet, hogy nem is tart majd sokáig. Viszont én már nem fogom tudni visszacsinálni?

Viszont ha tényleg én költözöm oda, akkor már talán nagyobb eséllyel kiderül, megéri-e.

2016. okt. 26. 11:25
 13/17 anonim ***** válasza:

9. vagyok. Ez is egy hosszú folyamat lesz, először el kell adni, majd találni 2 házat/lakást, nem egyszerű. Plusz ha a kettő ház messze van akkor ápolót kell keresni anyukád mellé.


A párod testvére mennyi idős? Nincs rá lehetőség hogy elköltözik onnan? Akkor élhetnétek a párodnál.

2016. okt. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Két évvel fiatalabb nála. Én megmondom őszintén nem nagyon látok arra esélyt, hogy elköltözzön onnan.
2016. okt. 26. 11:35
 15/17 anonim ***** válasza:

1.) Hitellel terhelt ingatlant vettem úgy, hogy a vételárból fizették ki a hitelt, szóval el lehet adni, csak akkor az eladónak kevesebb marad.


2.) Osztatlan ingatlant először meg kell osztani, hogy külön-külön rendelkezni lehessen a lakrészekkel (legalábbis osztatlan tulajdont viszont tényleg nem vásárol senki szívesen).


3.) Nagymamámnak is idősek otthonába kellene mennie, mert nem tudjuk segíteni, messze élünk, csak egy gyereke él pár településsel arrébb tőle, de neki is családja és munkája van, nem tud állandóan ugrálni, nagymamám sem akar onnan elmenni, ott élte le az életét, érthető, hogy nem mozdul szívesen, de a gyerekeihez sem, így viszont megfelelő segítsége nincs.


4.)Nem tudni, mennyire aktuális az összeköltözés, a munka mennyire lenne megoldott, kellene-e bármelyik félnek mást keresni, kinek könnyebb találni, megoldható-e az ingázás... stb.


Én fővárosban élek, nem költöznék máshova, részben a munka, részben a már kialakított életem miatt, részben pedig azért, mert nincs jogosítványom. Van egy lakásom, amit, ha nem oda költöznénk össze, nem adnék el, inkább kiadnám albérletnek, mert az még jól jöhet később is (pl. ha a szüleimnek már nagy lenne a saját lakásuk, vagy ha lesz gyerekem, induló lakásnak kiváló).

2016. okt. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Sokan leszólták a testvérrel osztott családi házat, de nem olyan rossz az - feltéve, hogy külön bejárat van kialakítva mind a két lakáshoz. Ismerős élt ilyen házban, a ház két különböző oldalán alakítottak ki bejáratot, a belsőket lezárták. Tulajdonképpen kaptak két külön lakást kertkapcsolattal, egy panelhez képet pl. ez piszok jó megoldás, és milliószor jobb egy ismerős szomszéd, mint egy ismeretlen (ha mondjuk egy ikerházban gondolkodunk, ez talán ahhoz hasonló).


Mivel viszont mind a két ház kétszintes, ez mindkét lakhelyen kialakítható, így anyutól/tesótól elszeparálva lehettek. A logikusabb anyud miatt a hozzád költözés lenne, de a párod helyében én ilyet csak akkor vállalnék be, ha _tényleg_ külön van a két lakrész, és a kedves anyóst ki lehet zárni, nincs hiszti, hogy de ez az ő háza.

A fenti miatt viszont épp ilyen jó döntés lehet a párodhoz költözés - 25 km semmi, anyudat továbbra is tudod segíteni, de egy testvér nem mászik úgy bele az életetekbe, mint az anyós. (Általánosítottam, természetesen, ha anyukád a tündérkeresztanyu mintapéldánya, akkor ezt a részét vedd semmisnek. :))


Összességében mindegy lenne, melyik házat választjátok, az önálló élet a lényeg, hogy ne legyen közös konyha, nappali, semmi, legyen a házból két külön lakás.

2016. okt. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Természetesen hozzátok költöztetném a fiút a felső szintre. Gondolom, anyukáddal ki tudtok jönni. A fiúnak sem fog ártani, ha megtanul gondoskodni valakiről. Így elválik, hogy milyen lelkű ember! Ne anyagiaskodjatok! Hiába van neki is háza, ha hitel van rajta. Azért még besegíthet a hitel fizetésébe, hogy ne veszítse el a ház felét, hogy nálad lakik. Ezt nem is veled kellene megbeszélnie, hanem a testvérével meg a szüleivel. A szülei nem is laknak velük? - Én mindenképpen egy csendesebb, kedves faluba mennék, mint a tied, és anyukádat úgysem hagyhatod magára!!!
2016. okt. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!