Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ebből meg lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ebből meg lehet élni nekem? Válófélben vagyok?

Figyelt kérdés

Van 2 gyermek. Van 1 lakás és egy ház, amiből nem akarok semmit elhozni, otthagyom, maradjon a gyerekeknek, vagyis a részemet rájuk iratnám. Kicsit bonyolult, de kérném a segítségeteket.

Van főállásom, ahol kb. 120e. ft-ot keresek, illetve másodálásom, ahol kb. 150e. ft-ot, tehát közel 300e. ft jön be havonta.

Nem tudom a gyerektartás mennyi most, de a panel lakás ki van adva albérletbe, a kertes házban a felseégem lakik a 2 gyerkőccel. Ő jobban keres, mint én, főálásból neki szerintem olyan 250e minimum bevétele van (sosem tudtam mennyit keres, mert abszolut nem vagyok anyagias, nem érdekel).

Szóval a panel ki van adva, de az albérlőkkel úgy van lebeszélve, hogy bérleti díj+rezsi (bemutatjuk a befizetett számlákat nekik) fizetnek. De az én számlámról megy az utalás a rezsire, vagyis havi kb. 40e ft, amit én fizetek ki. Ezután is én fizetném ki, de az összes bevétel a nejemhez vándorol, vagyis ott már kap 40-ezret tőlem. Remélem érthető. Tehát a 300-ból már 40 mínusz, marad 260e. Van egy lakás a családban, amit ki tudok bérelni 30e-ért, marad 230. Annak a rezsije, hát lövésem sincs, gázfűtéses minigarzon, szerintem havi 30e lehet, marad 200e. A gyerektartás összegéről sem tuddok semmit, de úgy gondolom, hogy egyszer van 40e, ami a kiadott lakás rezsijébe fizetek, de számolok még másik 40e-el, tehát marad 160 e ft. Napi szinten a kaja nekem 1500 ft, de legyen 2000. Vagyis 30 napra az 60e. Van még 100e ft, amiből havi30 a kiadás mosószerre, meg mososgatószivacsra, meg a tö-köm tudja még mire....vagyis ebből lesz 70e. ruházkodásra nem sokat költök, szerintem havi pár ezer forint lehet.

Nem tudom, jól számolok-e, de nekem úgy tünik, ennyiből meg lehet éálni és még tudok is félre rakni, plusz a gyerekeknek is tudok még zsebpénzt adni, de mivel még nem voltam ilyen helyzetben, és nem is ismerem az árakat, ezért kérem a segítségeteket, hogy nagyjából jól számolok-e?


2016. nov. 22. 20:05
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Mit nem értesz Kérdező? Olvasd el és értelmezd, amit írtam!

A válasz: egyik hónapról a másikra igen. De a jövőre nézve nem! Miből raksz félre egy saját kecóra? Mi lesz veled, ha lebetegszel, miből fizeted az albit?

Na, megyek, jó éccakát!

2016. nov. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen egyszerű...

Van 270 ezred

-gyerektartás 108 ezer ha az egész hivatalos és 40% a letiltás

Marad 162 ezer

-30 albérlet

Marad 132 ezer

-az albérlet rezsije 30

Marad 102 ezer

A ti kiadott albérletetekből nem tudom mennyit kapsz, az hozzá jön.

Kérdés, hogy 102+x összeg elég-e havonta mindenre.

Autó, élelmiszer, tisztítószerek, telefon, internet, biztosítás, közös költség....

Kellene még pénz a gyerekes hétvégékre, mozi, meki vagy amit szoktatok.

Csinálj költségvetést, a kötött kiadásaidat csak tudod, jönnek a számlák, csekkek rendesen. Azt, hogy mit ennél (otthon főznél vagy étterem) te tudod, számolj vele minden napra.

Tegyél félre valamit mindig, hogy ha egyszer nagyobb kiadásod lesz, akár csak egy hűtőcsere, akkor meg tudd oldani.

Amúgy is kellene egy-két havi tartalék, hogy ha kiesel a munkából pl betegség miatt, akkor legyen mihez nyúlni.

Ülj le egy kockás papírral számológéppel és írj össze mindent. A végén kiderül majd, hogy meg tudsz élni vagy sem.

2016. nov. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Gyerektartás a fizu 15-20%/gyerek és max 50%

Tehát ha gyerektartásra kerül a sor akkor marad majd olyan 180.000 forintod:)

Persze meglehet állapodni kevesebben is, de ki az a hülye aki beérné 20.000-el?

2016. nov. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!