Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarnak az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akarnak az emberek párkapcsolatban élni?

Figyelt kérdés
Mi a jó abban,hogy folyton egy másik személyhez kell alkalmazkodni?
2016. nov. 26. 20:02
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
37%

Hogy a viharba ne lenne köze!!! A párkapcsolatbol lesz a kesobbi család. A tarsadalom legkisebb egysége pedig a család.

De én nem akarlak győzködni, élj egyedül azt kész, ha neked úgy jó.

2016. nov. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 A kérdező kommentje:

Jó,hát a családban élés is csak egy társadalmilag elképzelt létforma.

A természetben sok állatfaj nem családban él.

De ha ettől eltekintünk ahhoz,hogy létrejöjjön ez új élet,ahhoz nem kell a szülőknek párkapcsolatban élniük.


Szóval párkapcsolat és család nélkül is lenne ember,más kérdés,hogy kinek szimpatikus ez,de ettől még tény.

2016. nov. 26. 23:28
 53/58 anonim ***** válasza:
60%

Na jó ezt még leírom aztan tenyleg ennyi részemről.

Butaság az embergyerek felneveleset az allatvilaghoz hasonlitani. Ott a nősteny par honapig neveli az utodokat, aztán azok önallosodnak es ennyi. Nincs is szükseg a himre hozza. Ez az embereknel nagyon nem igy működik. Gyakorlatilag az eleted kb egyharmada mire felneveled a gyereked es rengeteg eröforras szükseges hozza. Ugy olvastam, h teged se egyedul nevelt az edesanyad.

Hidd el, ha mostantol minden nönek egyedül kellene gyereket nevelni, drasztikusan lecsokkenne a szuletesek szama.

Fura hogy ezt magadtol nem tudod vegig gondolni, belatni.

2016. nov. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
16%

Én sem értettem soha, hogy mire jó a párkapcsolat. Ha logikusan nézzük igazából csak az anyagi biztonság szempontjából fontos. Ha például elveszíted a munkád és nincs félretett pénzed, akkor a párod addig el tud tartani, amíg új munkát találsz és nem kerülsz kapásból az utcára. Meg persze te is meg tudod tenni érte ugyanezt. De minden mást ami egy párkapcsolatban előfordul (időtöltés, szex, stb.) tud helyettesíteni egy barát/rokon/ismerős/idegen. Jó, mondjuk a család elvileg még az anyagi támogatást is be tudná vállalni krízishelyzetben, csak sokan nem szívesen tennék meg.


30/N

2016. nov. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
Először csak kémiai érdek végett, majd idővel átalakul ez már csak gazdasági érdekké. Rendkívül kevés olyan házasság van, ahol fennmarad a kölcsönös vonzalom, szeretet.
2016. nov. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 A kérdező kommentje:

Gazdasági érdek:D

Hát,ez elég szomorú.

Mondjuk a házasság nem egyenlő a párkapcsolattal feltétlen.

2016. nov. 27. 12:57
 57/58 A kérdező kommentje:

Házasságot köthetek kamuból is bárkivel.

Nem vizsgálják meg,hogy mi tényleg párkapcsolat szerint élünk.


Ha úgy lenne elvennék feleségül egy 80 éves öreg nénit,aki szereti a csinos fiatalembereket segíteni:D

2016. nov. 27. 12:59
 58/58 anonim ***** válasza:

"minden kapcsolatban van megalkuvás"

Hát nem tudom, hogy akkor én miben vagyok, de SEMMIRŐL nem kell lemondanom így, hogy a párommal vagyok. Nem érzem tehernek, korlátozásnak, nem is kell alkalmazkodnunk egymáshoz igazából, tök megegyeznek az életviteli szokásaink, minden adja magát, soha nem volt ilyen konfliktusunk.

Passzolunk olyan téren, hogy mennyi magányosan töltött időre, és mennyi együtt töltött időre vágyunk. Ha egyikünk szeretne egyedül lenni és olvasni/tévézni/barkácsolni, stb, akkor elvonul, vagy csak leül a fenekére, a másik nem zargatja ok nélkül, ez alap. Bár mi nem kelünk ki magunkból akkor se, ha épp "zavar" a másik.

Ilyen téren minden oké, az is, aki egész nap sülve-főve a párjával akar lenni, meg az is, aki sok egyedüllétre vágyik, csak az NAGYON fontos, hogy a pár igényei egyezzenek, akkor nem lehet gond. Amit írtál, a szüleidnél, az egyszerűen egy nem szerencsés párosítás, mert eltérnek az igények, innentől persze, hogy valaki rosszul fogja érezni magát.


"Jó,hát elmondani örömöt,bánatot,stb,oké,de ezt fordítva is hallgatni kell,ami már nem olyan izgalmas,unalmas,fárasztó."

Ez nem így működik, ha szereted a másikat. A párom autószerelő, én annyit tudok a kocsikről, hogy van alattuk 4 kerék, meg van bennük valahol egy motor, mégis tök érdekesnek találom, mikor elmeséli, hogy miket csinált aznap a sok biszbasszal ami a kocsiban van :D Egy kukkot se értek belőle, valamiért mégis őszintén érdekel, imádom, mikor mesél. Ő is kérdezget az én munkámról, és szívesen meghallgatja, holott nem sok köze van a könyvtárakhoz :D

A bánat meg... Nem találom fárasztónak, hisz ha a páromnak van valami gondja, akkor az az én gondom is. Bár én ilyen téren fura vagyok, én a rossz dolgokhoz soha nem úgy álltam hozzá, hogy hát ez nagyon rossz, szomorkodjunk, hanem egyből azt nézem, hogy lehetne megoldani, és kihívásnak fogom meg, így néha még örülök is, ha jön valami nehézség, mert megoldani való feladatot látok benne. :)


"A monogámia unalmas."

Miért lenne unalmas? Szerintem ezerszer izgalmasabb, hogy van egy partnerem, akiben megbízok, akinek BÁRMILYEN ötletet bedobhatok, benne van, hogy kipróbáljuk. Ő a társam, ismerjük egymást, tudjuk, mi jön be a másiknak, ettől lesz JÓ a szex, nem attól, hogy a 600. random nőt húzod magadra :D Mi abban a változatosság? A körítés más, de egyiket se tudod megismerni, nem tudod, mi izgatja fel alaposan, így nem lesz valóban kielégítő együttlét, csak egy reszelés, ürítés, plusz kevésbé változatos dolgokat tudtok csinálni, mert nem tudtok egyedül kísérletezni, ami pedig a legizgalmasabb dolgok egyike a világon.


"Persze,társas lény,de a legjobb barátot is jó kipihenni."

Wtf, borzalmas barátaid lehetnek akkor. :D


"elég nagy nyomás a munkában megfelelni"

Ha ennyire rettenetes, akkor keress lazább munkát, és kész. Soha nem fogom megérteni azokat, akik szenvednek munkában, mert ki kell köpniük a lelküket, de váltani már nem akarnak... de tulajdonképpen miért?? Nyilván nem akarsz kapcsolatot, ha az egész emberiséget a hátad közepére nem kívánod, mire hazaesel melóból, de ebben nem biztos, hogy a párkapcsolat a hibás. Nem gondoltál még arra, hogy esetleg a munka a rossz?


"Ezért jók a barátok,mert velük annyit időt töltesz,ami neked jó.

Egy párkapcsolatban viszont nem így van..."

De, csak olyan pár kell, akivel egyeznek az igényeitek az együtt töltött időre vonatkozóan. Pl anyámék hazaérnek, egy sört megisznak közösen, addig beszélgetnek (max fél óra), a nap hátralevő részében pedig elbíbelődnek a saját dolgukkal, a saját kis világukban, nem zavarják egymást. A párom szülei meg hazaérnek, onnantól mindent együtt csinálnak. Kinek hogy jó. Ezzel csak akkr van baj, ha a partnereddel nem passzoltok..


"A természetben sok állatfaj nem családban él. "

A természetben sok állatfaj bozótban él, fűtetlenül, nyers húst eszik, vagy épp földből kitúrt / földről összeszedett retkes növénydarabokat, vagy épp a saját ürülékét, és kergeti a saját farkát.

Persze, remek dolog az embert az állatvilághoz hasonlítani, de egyrészt mi kicsit komplexebb faj vagyunk, másrészt akkor minek szelektáljunk? A természet mondja az igazat? Király, akkor menj és élj az erdőben vagy a pusztában, járj négykézláb, fogd el a saját prédád, öld meg, és edd meg nyersen. Ha mindenképp az állatvilág a követendő példa, akkor ne válogass, akarj rájuk hasonítani MINDENBEN. Harmadrészt ez elég komoly általánosítás, hiszen fajfüggő a dolog, nem egy állatfaj van, aminek a példányai egész egyszerűen elpusztulnak egyedül. Nézz körül, rengeteg állatfaj van, ami "családban", csapatban él (a legtöbb növényevő, farkas, majmok, delfinek stb - érdekes módon az emberhez közel álló, és az intelligens fajok épp táras lények), sőt, olyan állatok is akadnak szép számmal, akik "párkapcsolatban" élnek, egy egész életre választanak párt. Na, most akkor mi a "természetes"? :D


Kérdező, miért nem tudod egyszerűen elismerni, hogy önző vagy és lusta egy kapcsolathoz? Nincs ezzel gond, vannak ilyen emberek, semmi probléma, nem lehetünk mind ugyanolyanok, de az "érveiddel" egyszerűen nevetségessé teszed magad.

2016. nov. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!