Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok ilyen érzelmes,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vagyok ilyen érzelmes, gyenge lelkű férfi?

Figyelt kérdés

A szakításom óta keresem önmagam. Másfél hónapja lett vége egy 2.5 éves kapcsolatomnak.

Azóta borzasztó hullámvölgyek: sírás, szomorúság, düh, boldogság, magabiztosság, "ki ha én nem", majd ezek után önbizalomhiány, "nem kellek majd senkinek", egy senki vagyok, életképtelen, egyedül úgysem leszek soha boldog....

Ezek kavarognak bennem, és hol egyik, hol másik kerül felszínre.

Nem zárkóztam be: sokat járok edzeni, uszodába, régi haverokkal bulizni hétvégén, ismerkedem online, próbálom elterelni a figyelmem, hol több hol kevesebb sikerrel.

Ellátom magam: főzök mosok takarítok, tényleg minden téren.

Ez nem reklám, csak leírom, hogy nem az van h ülök a fotelba és pizzát tömködve magamba sírok rívok, hogy miért nem csenget be álmaim nője!


Miért nem tudok a fejemben-lelkemben rendet tenni? Meddig tart még ez? (egész életem során mindig megviseltek a szakítások, de most vagyok talán a legmélyebben)

Érdemes lenne orvoshoz fordulnom?

A haverok csak azt mondják, hogy nem doki kell, csak szexeljek. Mondhatni össze is jöhetett volna egy lánnyal, de nekem nem jött be élőben, és lelkileg meg nem lettem volna képes, hogy elkamuzom azt h komolyan érdekel, levarrom párszor, utána elküldöm.

Nem vagyok rá büszke, de régebben csináltam ilyet, viszont akkor sem esett túl jól, pláne nem az akkori csajnak.


Szóval ha nagyon sarkosítsuk: hogyan legyek újra férfi nem csak kívül, hanem belül is?



2017. febr. 15. 09:55
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
26 éves vagyok
2017. febr. 15. 09:56
 2/16 Noblesse Oblige ***** válasza:
62%

Figyi... teljesen érthető, hogy egy ilyen hosszú kapcsolat után a padlón vagy. A sebek beforrásához idő kell. Ha mások megdugása nem tesz boldoggá, akkor ne tedd. Egyenlőre koncentrálj csak életed azon területeire, ami boldoggá tesznek, vagy segítenek... sport, haverok stb. Ha érzelmileg megviselt a szakítás, akkor 1,5 hónap kutyafüle. Ha fél év-1 év után is még ebben az állapotban vagy, akkor lesz érdemes elegondolkdni arról, hogy hogyan tovább. De fél-1 éven belül bőven belefér a kapcsolat gyásza, és ez a zavarodott állapot. Régen, amikor nem volt ennyi felszínes kapcsolat, akkor is ez volt a normális. A gyászidő is azért 1 év. Érzelmileg kell időt adni magadnak, hogy feldolgozd, hogy megszokd, hogy lezárd és elenged.


Ne izgul... csak adj időt magadnak! Nem kell mindent instantálni. A léleknek kell idő, hogy helyrebillenjen, csak türelem kell önmagaddal szemben. :)

2017. febr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

?

Másfél hónap az semmi, nyilván nem leszel tök happy ennyi idővel egy kapcsolat lezárása után (2,5 év nem egy kéthetes járogatás)

Esküszöm nem értem a kérdést, teljesen természetes, hogy magad alatt vagy, adj időt magadnak, csináld amit most, aztán kész.

Azért meg ne szexelj, mert a haverok azt mondták :D Meg azért se, mert kényszeresen pótlékot akarsz találni.

2017. febr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem teljesen normális vagy és férfias (nőként írom). Ez egy kifordult világnézet, hogy csak azért mert férfi vagy, már egyből vidáman kéne csajokat döngetned egy szakítás után, és lehetőleg semmilyen lelki megrázkódtatást nem kéne elszenvedned egy ilyen lelki törés után. Vagy te úgy gondoltad, hogy férfiként nem engedélyezett, hogy érzéseid legyenek?


Hidd el, teljesen normális vagy és nincs veled gond. És fel a fejjel, idővel jobb lesz majd!

25N

2017. febr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

kedvesek vagytok, köszönöm! :)


szóval adjak időt...

De tudom hogy újra boldog akkor is csak egy új kapcsolatban lehetek. Nem siettetek semmit, de ismerkedem, stb ezt nem akarom feladni, és nem akarok bezárkózni, mert félek akkor olyan szinten magamba fordulok, hogy öngyilkos leszek. Sajnos ígyis eljátszottam már a gondolattal, hogy mi lenne ha...de a családom rengeteget tett értem, fillérekből, és mindent megadtak h ott legyek ahol vagyok, noha sokkal többre is vihettem volna.

Ezért úgy érzem tartozom nekik ennyivel hogy élek, még ha magamat akkor is egy csődtömegnek látom.

2017. febr. 15. 11:15
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

#5

Na, ezzel viszont kell kezdened valamit. Tudom miről beszélsz, én is átéltem már, és ezen nem segít a kapcsolat se, azt csak hiszi az ember..

Én azt tanácsolnám, hogy ne kezdj kapcsolatba, ne is ismerkedj, amíg nem tetted túl magad az exeden, és nem "kezelted ki" magad a depresszióból.

Érdemes lenne mindenképp orvoshoz fordulnod, de ha nem akarsz, akkor is vannak módszerek, amik segíthetnek (művészetterápia, biblioterápia, stb)

Nehéz, és sz@r, nekem egy évembe került (addig tudatosan kerültem is minden ismerkedést), tökéletesen még most se vagyok "gyógyult", de már tudok tényleg boldog lenni, és a kapcsolatom is összehasonlíthatatlanul jobb és harmonikusabb, mint az előzőek, és életemben először tényleg boldog vagyok, szóval abszolút megérte szenvedni magammal.

2017. febr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Noblesse Oblige ***** válasza:
42%

" nem akarok bezárkózni, mert félek akkor olyan szinten magamba fordulok, hogy öngyilkos leszek. "

Sajnos ezen egy párkapcsolat sem fog hosszú távon segíteni! A problémád nem a párkapcsolat hiánya, annál mélyebb ez.

Nekem van párkapcsolatom, és igaz, amíg tart a lángolás, addig eszedbe nem jut semmi negatív. De aztán ott marad a mély szeretett és bizony én párkapcsolatban is érzem ezeket a dolgokat néha. Ott van mellettem a párom, de nem tesz jobb, értékesebb, életre méltóbb emberré. Annyit segít a jelenléte, mint neked a családod, hogy az olyan napokon, amikor nincs kedvem tovább menni, felkelek, és próbálok kezdeni valamit magammal, mert nem akarom szomorúvá tenni, mert dolgozik azért, hogy működjön, hogy együtt legyünk, én pedig azon filózok mekkora hulladék vagyok és miért kell nekem élnem. Ezt nem tehetem meg vele.


Szóval valamit kezdened kell ezekkel az érzésekkel, mert 2-3 évig lehet eltűnnek, majd de utána megint szembe kell nézned a saját démonjaiddal. Elbújhatsz... de el nem szökhetsz magad elől...

2017. febr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Te egy alompasi vagy. A nagybetus Ferfi. Dogos es szeretremelto. Az ilyet a dominans nok imadjak. Olyat keress.

N

2017. febr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nahát nagyon hasonló helyzetben vagy mint én. Szintén 26 éves vagyok. Én egy 2 éves kapcsolaton vagyok túl.

Azt én sem ajánlom hogy szexre keress valakit. Szerintem érzelmesebb ember erre nem képes. Én sem tudnám megtenni, vagy ha meg is tenném bűntudatom lenne, vagy nem is tudom mit éreznék.

Na de a lényeg, hogy szerintem barátaiddal találkozz sokat, esetleg az exeddel is beszélgess, barátság megmaradhat akár és úgy talán könnyebb is eleinte. Meg tanulj valamit. Nekem a vizsgaidőszak segített, lefogalta a gondoaltaimat. :D

2017. febr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Aki érzelmes, az nem gyenge lelkű. Az a gyenge lelkű, aki alkoholizál v. kábítószerezik, és nincs akaratereje lemondani róla. Az gyenge lelkű, ill. jellemű. De akinek érzelmei vannak, az örüljön, hogy nem olyan, akin fát lehet vágni, az sem érdekli. Az ilyentől meneküljön mindenki.
2017. febr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!