Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok ilyen érzelmes,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vagyok ilyen érzelmes, gyenge lelkű férfi?

Figyelt kérdés

A szakításom óta keresem önmagam. Másfél hónapja lett vége egy 2.5 éves kapcsolatomnak.

Azóta borzasztó hullámvölgyek: sírás, szomorúság, düh, boldogság, magabiztosság, "ki ha én nem", majd ezek után önbizalomhiány, "nem kellek majd senkinek", egy senki vagyok, életképtelen, egyedül úgysem leszek soha boldog....

Ezek kavarognak bennem, és hol egyik, hol másik kerül felszínre.

Nem zárkóztam be: sokat járok edzeni, uszodába, régi haverokkal bulizni hétvégén, ismerkedem online, próbálom elterelni a figyelmem, hol több hol kevesebb sikerrel.

Ellátom magam: főzök mosok takarítok, tényleg minden téren.

Ez nem reklám, csak leírom, hogy nem az van h ülök a fotelba és pizzát tömködve magamba sírok rívok, hogy miért nem csenget be álmaim nője!


Miért nem tudok a fejemben-lelkemben rendet tenni? Meddig tart még ez? (egész életem során mindig megviseltek a szakítások, de most vagyok talán a legmélyebben)

Érdemes lenne orvoshoz fordulnom?

A haverok csak azt mondják, hogy nem doki kell, csak szexeljek. Mondhatni össze is jöhetett volna egy lánnyal, de nekem nem jött be élőben, és lelkileg meg nem lettem volna képes, hogy elkamuzom azt h komolyan érdekel, levarrom párszor, utána elküldöm.

Nem vagyok rá büszke, de régebben csináltam ilyet, viszont akkor sem esett túl jól, pláne nem az akkori csajnak.


Szóval ha nagyon sarkosítsuk: hogyan legyek újra férfi nem csak kívül, hanem belül is?



2017. febr. 15. 09:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nekem 9 éves kapcsolatom lett vége 2 éve, de még mindig nem vagyok túl rajta.
2017. febr. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, érzelmes vagy, de gyenge lelkületű biztos nem!


Ismerős a legtöbb dolog, amiről írsz. Olykor, ha nagyon készen vagyok, azt kívánom, bárcsak ne élném meg ilyen mélyen az érzéseimet és lennék picit keményebb... De aztán hamar el is múlik ez, mert összességében hálát adok a sorsnak, hogy ilyen belső világgal rendelkezem, a jót és a rosszat is intenzíven megélem... Felszínre hozni ezeket a dolgokat mindig nagyobb bátorság, mint megkövülve élni. Nem bánom igazán, hogy sosem lesz állóvíz az érzelmi életem.


Nézd, a leírtak szerint minden tőled telhetőt megteszel azért, hogy jobb legyen. Én tavaly nyár óta vagyok egyedül, de hülye voltam, és januárig még tartottuk a kapcsolatot a volt barátommal (bár a találkozásig nem jutottunk el, csak egyszer, amikor a maradék cuccaimért mentem). Nehéz elengedni azt, akivel az életed tervezted. Nem teljesen tudatosult még, hogy mostantól nem a mindennapjaim része. Tudom, milyen nehéz!


Könnyebb, ha sok a tennivaló és új impulzusok érnek, de ez sem tart a végtelenségig és végül is nem menekülhet az ember a gondolataitól. El kell fogadni, hogy vannak rágódások, önmarcangolások, nosztalgia, vagy düh a másik felé. Ezeken túl kell esni.


Az ismerkedéssel én is próbálkoztam, de amíg ilyen állapotban vagy, szerintem felesleges átverni magad (és másokat is). Amíg nem zártad le a múltat, ne áltass senkit azzal, hogy komolyak a szándékaid. Beszélgetni, vagy akár kalandozni lehet (tisztázva a másik féllel az elképzeléseket), de ne pótlék, ne időtöltés legyen! Fordított helyzetben te sem szeretnéd. Szóval én nem értek egyet a haverjaiddal. :D Szerintem még egyedül is jobb, mint egy olyan valakivel, akire nem vágysz igazán semmilyen értelemben.


A kérdésre válaszolva, szerintem nagyon is férfi vagy, mert nem az a férfi, aki egy érzéketlen tuskó(nak mutatja magát), hanem aki megéli a kapcsolat utáni gyászt. Ha pedig úgy értetted a kérdést, mikor leszel újra önmagad - élettel teli, magabiztos, laza? Nos, ez a nehéz dió... Amikor sikerül elengedned a leányzót és lelki békére lelsz. :) Ehhez viszont idő kell.


Kitartás!


24/L

2017. febr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

köszi utsó! kedves vagy :)

neked is ezt kívánom, hogy sikerüljön feldolgozni a kapcsolatod!

Én hullámvölgyekben vagyok, hol jobb, hol rosszabb.

2017. febr. 23. 19:19
 14/16 anonim ***** válasza:
Köszönöm! :) Ugyanígy vagyok.
2017. febr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 dondargor válasza:
Te mirű beszíísz?
2017. dec. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 .:MaRRz:. válasza:
Helytelenül írtad. Az nem "ki ha én nem", hanem "ki ha nem én."
2017. dec. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!