Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális a barátom "viselkedése"?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális a barátom "viselkedése"?

Figyelt kérdés

Ősszel kezdtem el sportolni, de csak úgy találtam jó helyet, hogy Budapestre kell feljárni. Nos, én 120 km-re lakok a fővárostól, vagyis másfél órát vonatozok hétvégén az edzések miatt. Ott ismertem meg a jelenlegi barátomat (aki az első barátom is egyben), akivel március-április környékén jöttünk össze. Az lenne a probléma, hogy ő nem hajlandó vidékre lejönni, mert lusta két órát utazni (a másfél óra vonathoz még hozzáadódik az a félóra, amíg én elsétálok az állomásig). Anyával már beszéltünk erről, hogy ha úgy vesszük, én szívesebben megyek fel hozzá, mert szerintem több mindent lehet csinálni a fővárosban, mint vidéken, viszont jó lenne ha legalább a szándék meglenne benne, hogy legalább annyira lejön, hogy bemutatkozzon - ugyanis én már be lettem mutatva anyukának, apukának, az egyik nővérének is. Mivel hétköznap nem tudok feljárni a suli miatt, ezért csak hétvégén találkozunk. Azt is mondta, hogy ha nekem esetleg nem lenne pénzem felmenni, akkor szóljak és kifizeti a jegyem. Még mielőtt összejöttünk, mesélte, hogy az előző barátnője 3 órára lakott tőle egy faluban, és a 9 hónap alatt amíg együtt voltak, mindig a csaj jött fel. A nyáron már nem találkozunk, mert augusztus végéig külföldön dolgozik az apjánál. Eddig nem beszéltünk erről, viszont többször is elmondta mielőtt hivatalosan összejöttünk, szerintem rejtett célzásként, hogy nem utazgat órákat mert fárasztó, stb. Ezt leszámítva nincs semmi baj a kapcsolatban. Nagyon tisztelettudó, ha ott vagyok náluk akkor tesz róla, hogy otthon érezzem magam, ha elmegyünk valamerre, mindig jól érezzük magunkat. Ti meddig tudnátok ilyen kapcsolatban lenni? Nem szeretném, hogy vége legyen, de ha tartja magát ahhoz, hogy nem jön le egyszer sem, akkor nem tudom merre tovább...


18/L



2017. jún. 27. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Jogos a felvetésed...ennyit meg kell( ene) tennie néha érted...beszéljetek erről nyíltan, de szelíden...remélem valamilyen kompromisszum lesz köztetek.
2017. jún. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Te egyébként is jársz fel, így logikus, hogy nem ő utazik hétvégén.


Hétköznap viszont igenis megemberelhetné magát, és egyszer lemehetne, így többet is találkoztok, megismeri a családod, az életed, az otthonod.


Nem tudom, milyen kapcsolat az, amibe ő nem kíván sem időt, sem energiát fektetni. Értem, hogy kényelmes, házhoz megy a p*nci, de ha csak ennyit várhatsz tőle, akkor én a helyedben ultimátumot adnék, pedig gyűlölöm, mikor ezt kell tenni: Vagy ő is tesz érted valamit, vagy lapát!

2017. jún. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%
Ez a pasi kuka. Csak hazhoz meno pinat keres, nem tarsat. Amig hazhoz megy a puncus, addig neki tok mindegy. Az en parom anno evekkel ezelott 900 kilometert repult, hogy meglepjen egy kavezassal, amibol vegul az elso hivatalos randink lett. Ez a csavo meg a vonatra nem bir felulni hogy lassa az allitolagos szerelmet. Hagyjuk mar...
2017. jún. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már kicsit az fura, hogy 120km-t kell utazni ahhoz, hogy sportolj...

A kérdésre válaszolva illendő lenne a részéről, hogy néha elutazzon hozzád. Legalább bemutatkozás céljából.

Egyébként nyilván célszerűbb Bp-en együtt tölteni az időt, és ha egy edzés miatt nem sajnálsz ennyit utazni, akkor a barátod miatt nem kéne, hogy ez gond legyen.

2017. jún. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Egyetértek veletek. Gondolkodtam hogy leírjam-e, de akkor most teszem. Eddig nem feküdtünk le, ő már nem szűz, én viszont igen. Többször is közel voltunk hozzá, mindig szól időben, hogy "amint elég, szóljak és leáll". Nekem hatalmas félelmem a véletlen teherbe esés, mert én is így születtem. Utolsó találkozásunkkor szerintem megtörtént volna, akartam is, csak hallottuk hogy hazajött az anyja :'D

Barátnőm azt mondta, hogy szerinte ha nem gondolná komolyan és csak lefektetni akarna, akkor nem lenne ez a "szólok és le is áll" dolog, hanem "nekem esne"...


Nem akarok gyerekesnek tűnni, de mivel még nem volt kapcsolatom és úgy érzem, hogy ebből lehetne valami, így teljesen tanácstalan vagyok.

2017. jún. 27. 12:42
 6/15 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem gond. Azért járok oda, mert szinte csak ott van, és ha pénzt adok ki érte, akkor egy jó helyre járjak. Kedvelem a családját, az anyukája nagyon aranyos. Mesélte barátom, hogy miután először találkozott velem "leszidta", hogy szépen bánjon velem mert aranyosabb vagyok mint a volt barátnője. Szívesen vagyok náluk, többször is volt hogy edzés után nem haza jöttem, hanem fent maradtam náluk.
2017. jún. 27. 12:44
 7/15 anonim ***** válasza:
98%

Ha csak neked esne úgy, hogy te tiltakozol, az nemi erőszak lenne. Így könnyen meglehet, hogy ebben az erkölcsei és a büntetéstől való félelem gátolja meg.


Másrészt: az, hogy 2 és fél órát nem hajlandó rászánni arra, hogy megtisztelje a családodat a jelenlétével, az azért elég csúnya dolog tőle. Nekem nem úgy tűnik, mintha ő sokat tenne a kapcsolatért, én is úgy látom inkább, hogy neki az a kényelmes, ha te mész fel.

Szerintem simán tiszteletlenség, amit csinál, nem a tulajdona vagy, hanem a barátnője.


21/L

2017. jún. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... Igazából barátnőm ezt arra mondta, hogy én elmeséltem, hogy barátom mit mondott nekem. Volt egyszer egy sírós kifakadásom, amikor nem tudom hanyadjára állítottam le és már kicsit bűntudatom volt, hogy x-szedjére is leállítom. Akkor azt mondta, hogy ne vele foglalkozzak hogy neki jó-e hanem hogy én mikor érzem úgy hogy nekem az. És hozzátette, hogy ha nem venné figyelembe hogy nekem ez mennyire para, akkor "esélyem se lenne ellene".
2017. jún. 27. 13:04
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

Igazából ez lehet fordított pszichológia is a részéről hogy érezd magad rosszul hogy századjára is leállítod, pedig ő milyen figyelmes...

Mindenesetre az elején kéne a csillagokat is lehoznia az égről, később csak rosszabb lesz. Na mármost ha ő most megterhelőnek érzi hogy egyszer ellátogasson hozzád, akkor később már lehet a kisboltig se megy majd el érted.

Legalábbis én ezt tapasztaltam.

Az én jelenlegi párom az elején munka után naponta ingázott hogy pár órát randizhasson velem, majd visszamenjenaz albérletbe a másik városba. Én úgy érzem jól választottam, merz bár mostmár évek múltán alább hagyott a lelkesedés még mindig jobban állunk mint a ti például.

2017. jún. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%
Felejtős, hozzám a párom 12 órát vonatozott, hogy találkozzunk, és sokszor havonta, míg nem tudtam kiköltözni hozzá (persze ez vissza is megvolt, csak neki rugalmasabb a munkaideje).
2017. jún. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!