Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért él az emberekben az a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért él az emberekben az a hibás sztereotípia, hogy akinek nem volt tini korában párkapcsolatban az lemaradásban van?

Figyelt kérdés

Több hasonló kérdést olvastam itt és gondolom megkérdezem ezt, mert elég érdekes válaszokat találok itt. Az élet nem csak párkapcsolatokból áll és egy normális ember ahogy idősödik annál komolyabb lesz, más lesz a világnézete, komolyabb témákról lehet vele beszélgetni stb. Úgy látom abba a hitbe vannak egyesek, hogyha valakinek nincs szerencséje párkapcsolatban akkor megreked a tini korszakban. Azt állítani, hogy mondjuk 25 évesen úgy fog viselkedni, mint egy 15 éves azért ez elég merész állítás. Most mi van akkor, ha esetleg 25 évesen jön össze valami először? Semmi! Ez nem videojáték, hogy szörnyeket kell leölnöd, hogy aztán később szembeszállj nagyobb ellenségekkel.

Én még nem láttam olyat, hogy akinek később jött össze párkapcsolat, az alkalmatlan lett volna és nem kellett tanítgatni se. Több ismerősömnek maradtak ki a tizenéves párkapcsolatok voltak akik 25 évesen ismerkedtek meg életük párjával úgy, hogy nem is volt egy darab kapcsolatuk se, csak nem voltak kapcsolat függők, nem nagyon jártak társaságban, építették az életüket.


2017. szept. 2. 22:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
68%
Pedig az XP (tapasztalati pont) jól jön.
2017. szept. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
29%
Nem mindegy? Miért kell azzal foglalkozni folyton, hogy mások mit gondolnak rólad? Elcseszed csak az értékes életidőd. Én is napi szinten írhatnék ki 20 ehhez hasonló kérdést, ha még mindig azon rágódnék, hogy mások mit gondolnak rólam. De kit érdekel? Gondoljanak, amit akarnak, nincsenek ránk hatással.
2017. szept. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
78%

Hasonlóan élem meg én is. Mármint sokszor érzem azt, hogy le vagyok maradva.

Tudod, mikor én például ilyen olvasok, hogy az én felfogásom hülyeség, nem vagyok lemaradva az olyasmi mint amikor a gazdag mondja, hogy pénz nem boldogít.

Azért élem meg lemaradásnak ( attól függetlenül, hogy kezdem elengedni a dolgot ) mert nekem volt az mint sokmásnak igen.

Diákkori szerelem, egymás testének felfedezés mikor a lány és a fiú kamaszodik.

Tapasztalatok gyűjtése, egyáltalán csak lenni valakivel.

Nem éreztem magam egyenértékűnek másokkal. Felnőttem mint ők, de nem volt szex, nem volt kapcsolat.

Ez miatt a tinédzser koromat kvázi az előző egy két évben éltem meg.

Való igaz, hogy az élet nem csak párkapcsolatokból áll és van olyan, hogy valakinek csak egy lesz, amit 25 éves korában talál.

De sztem 25 évesen mikor valaki talál valaki abban benne van az is, hogy végre van valaki, jó lesz ő is.

Tapasztalatok nélkül mi alapján is tudnák értékelni azt akivel leakarják élni az életüket milyen is valójában.

24f

2017. szept. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
74%

Mert a legtöbb ember sok szakításon, problémán és csalódáson átesik mire eljut egy olyan pontra, hogy megtanulja kezelni azokat. Minden ember a saját hibáiból tanul ilyen téren. Hol rontotta el (mert senki nem mondhatja magát minden tekintetben tökéletesnek), ho tudna javítani a dolgokon, miben kellene jobban odafigyelnie legközelebb.

Mivel ezek az önfelismerések a kapcsolat megromlása után jönnek elő (hiszen addig nem gondolta problémának mondjuk) aminek az elhidegülés miatt többnyire szakítás a vége ezért fontos.


A kapcsolatfüggést meg ne vegyük ide, az inkább egyfajta súlyos önbizalomhiányból vagy valamilyen más saját magával szembeni bizonytalanságból adódik és főleg lányoknál jön elő. Kapcsolatfüggő férfit elég ritkán látni mert kisebb az esélyük kialakítani még egy pocsék kapcsolatot is. Egy kapcsolatfüggő lány összejön valakivel aki pár szép szót szólt hozzá majd vagy szenved a kapcsolatban és összejön mással vagy megcsalja gyakran, de vele marad.

2017. szept. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
63%

Ezzel a kérdéssel csak magadat akarod nyugtatni.

Akinek soha nem volt semmilyen tini kapcsolata/szerelme/kalandja egészen 25 éves koráig, ott valami defekt van.

Lehet lepontozni szűz kis srácok, a tényen ez még nem változtat.

2017. szept. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
78%

Azért mert a párkapcsolat is egy tanulási folyamat. Tapasztalatokat kell gyűjteni (már nem abban a korban vagyunk, hogy a szülők hozzáadnak valakihez, aztán ha tetszik ha nem egy életet éltek le együtt).


Persze a világ tele van elméleti szakemberekkel, akik még sosem csináltak valamit, de biztosak benne, hogy ha csinálnák, akkor zsenik lennének...


Legtöbbször ezekről az emberekről nem derül ki, hogy hülyék, mert sosem kerülnek a szövetségi kapitány székébe, az Oscar gálára, vagy F1-es autó volánja mögé, de a párkapcsolatoknál azért gyakran látja az ember bizonyítottnak, hogy akinek kimaradt a tanulás, az bizony szívni fog, és nem megy az csuklóból.

2017. szept. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
77%
Mert ez nem sztereotípia. 18-25 között azert szerintem mar nem tinikor. 25 evesen első parkapcsolat... hat kicsi az eselye, hogy hosszú távú lesz, ha 0 tapasztalata van az egyik felnek. /Ami mondjuk a tapasztalatlan fél reszeről nem akkora baj, de pl egy 25 körüli nő már hosszútavra keres, es nagyobb eselye van egy olyan ferfi mellett, aki tul van egy-ket kapcsolaton, tudja mire kell figyelni, hogy működjön...stb. ha a ferfi vagy nő még szűz is, ott az is problemas, hogy esetleg arra fog vagyni az első szexuális elmeny után, hogy mással is kipróbálja/
2017. szept. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
18%

Én 21 éves voltam, amikor az 1. párkapcsolatomba belevágtam. Mindennek megvan az oka, hogy miért alakult így. Én nem éreztem azt, hogy le vagyok maradva, mert inkább olyasvalakire akartam időt szánni, aki hatással van rám. Belemehettem volna csak úgy egy semmilyen kapcsolatba, de az nem én vagyok. Illetve volt családi oka is, ami tini koromban eltántorított a dolgoktól, és inkább vártam, amíg lelkileg összeszedem magam. Nekem így volt jó, és most sem változtatnék ezen,ha visszamehetnék az időben.

És igen, sokmindenben tapasztalatlan voltam, de miért előrébbvaló az, ha valakiben 18 évesen már 6-an is jártak?:D szerintem nem ebben kell mérni azt, hogy ki mennyire érett meg tapasztalt.

2017. szept. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

#8 Végre egy normális válasz.

Tudjátok miért nyugtatom magam? Mert van önismeretem, fokozatosan fejlesztem magam, önreflexiókat tartok magamon. Ezek hiányoznak a legtöbb emberből. Tudjátok nem én terveztem azt, hogy sokáig egyedül maradok így alakult lett volna egy pár lehetőségem, de nem kellett olyan lány aki nem tetszik. Mivel nem akartam, hogy megörüljek elkezdtem magammal foglalkozni és rájöttem arra mikor ez a téma elhangzik olyan hülyeséget mondanak legtöbben, hogy látszik az rajtuk, hogy teljes önismeret hiányban szenvednek és párkapcsolatokba menekülnek, de olyanba amit nem is lehet kapcsolatnak nevezni. Én mindig úgy voltam vele, hogy olyan embert kell magunk mellé találni akibe mind fizikai és lelki vonzalmat találunk és nem érzünk arra belső kényszert arra, hogy essünk túl rajta. De úgy látszik inkább az utóbbi a tendencia és önfejlesztés helyett inkább kapcsolatokba menekülnek.

2017. szept. 3. 04:53
 10/28 anonim ***** válasza:
71%

Ez egy akkora baromság, amit te itt lenyomsz! Látszik, hogy lövésed sincs arról, amiről osztod az észt!


Akinek volt már egy-két tartós kapcsolata, az elég, ha csak abba belegondol, hogy mennyit tapasztalt és változott a kapcsolat első éve és az utolsó között. Egyáltalán nem ugyanúgy gondolkodik.


Kb. olyan, mintha te azt bizonygatnád, hogy elég elolvasni a KRESZ könyvet, meg láttál már másokat vezetni, ezért nem csak gond nélkül elvezetsz egy autót, de a F1-et is megnyered.

Tudod, ez olyan műfaj, ahol nincs elméleti oktatás, csak gyakorlati.

2017. szept. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!