Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek mennyit segít a férje?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek mennyit segít a férje? Szerintetek sokat várok el?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hetes kislányom aki körülbelül egy hónapja eléggé ölbe szokott. Én pedig kezdek elfáradni, éjszaka kétszer kelek hozzá, nappal pedig egyáltalán nem alszik. 9kor kel fel és este 10ig fent van. Babakocsiban sem szeret lenni, hason sem a pihenőszékben körülbelül 20percig van el. Párom reggel 6ra jár dolgozni, haza pedig délután 16-18 óra között ér. Ha nem hozz anyukám főtt ételt akkor én főzök, viszont mivel már nem mama fürdet hanem apa ennyivel veszi ki a segítségét ami nekem kevés hiszen addig én is lezuhanyzom esetleg felsepregetek,felmosogatok. Szeretném ha este azt a keveset ami van elmosogatná, vagy ha a saját ruháit amit kimosok összehajtaná és eltenné, mert ha én nem teszem meg, 4 napig is a széken van nekem meg annyi időm sem volt. Van hogy fésülködni sem tudok, és már a reggeli fogmosást is mellőzöm annyira leköt a baba. Ma szerencsém volt mert ki tudtam porszívózni felmosni a szobába, míg anyukám vigyázott rá, viszont hiába kérem meg a páromat ha haza ér mindig duzzog érte, mert olyankor nem tudja nyomkodni a telefont, de ha én este mosogatnék felmosnék takarítanék akkor hajnal 1kor feküdnék le, főleg hogy most csökkent a tejem, 40 percig szaporító fejést végzek.
2017. okt. 19. 17:08
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, hogyan nem lehet még fogat sem mosni egy ekkora baba mellett. Valamit rosszul csinálsz.
2017. okt. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Egyetértek, a háztartást közösen kell vinni. De ezt csak a férjeddel tudod megbeszélni, és meg is kell. Egy esti mosogatást meg seprést igazán átvállalhatna. Csapatban kell dolgoznotok, élni az életet.


Az én párom feladata a mosás, teregetés, evés után elpakolás, a három kutya utáni takarítás meg az udvar. De pl utálom a nagy lábasokat elmosogatni, így arra őt szoktam megkérni. Ha szalad a ház, akkor is kérésre besegít az 'én részemben'. Nekünk ez így ok.


Baba téma: hordozókendőről olvasgass kicsit (youtubeon is vannak videók), keress a közeledben hordozási tanácsadót, esetleg egy ismerős hordozós anyuka is segíthet. Megváltás ez a nagyon anyás ölben imádó babáknál. Felszabadítja a kezeid, miközben a babát is magadhoz "öleled". Így söprögethetsz, teregethetsz babával, kutyát is egyszerűbb sétáltatni mint babakocsival.

2017. okt. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Ez annyira szörnyű, hogy sokan (főleg férfiak) mennyire nem értik meg, hogy mekkora energia/idő/ figyelem stb kell egy kisbabához. Nem gondolom,hogy feltétlen rosszindulatból, sokan el sem tudják képzelni.És csodálkoznak, hogy az anyukák gondoltai nem apuka és a szex körül forognak. Ezt meg kell beszélned vele. Tudatositani kellene mindenkinek, hogy egy kisbaba ellátása nem csupa móka kacagás. Ráadásul nem minden baba egyforma. Még az sem számít, hogy ha anyósnak véletlenül sikerült megoldani hogy top top legyen ő is, a baba is, meg a ház is 😀 Nekik általában sikerülni szokott 😀
2017. okt. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
65%

Nekem pl soha nem segített "anyuka-anyós stb"

Az első gyermek után alig tudtam járni (belül is varrtak nagy baba volt)...

Két hétig hozott kaját a párom (főtt ételt) -de már akkor is sokat dolgozott. Nem húztam rá még a házimunkát is ...

Néha segített fürdővizet készíteni,

meg éjszaka simogatta a hasfájós baba pociját',..-ennyi.


Főztem,szoptattam -fejtem (plusz két baba itta a tejem) dajkáltam végeláthatatlanul + a párom sem hanyagoltam el feleségként...-le is adtam a plusz 20-kg ot három-négy hónap alatt.


Nem egyszerű tudom,de talán többet pánikolsz mint kellene- vidd a kicsit hordozható mózes kosárban oda ahol vagy biztonságos helyre,bem fog bömbölni egy idő után ,lát hallja a hangod...Nyugodtan a fürdőszobába is míg csinosítod magad .


Hidd el én nem régen olyat láttam,hogy összetettem a két kezem a jó életemért.


Röviden:4-pici gyerekkel fiatal anyuka,legkissebb baba kint a paprikaföldön dolgozott a nő -nagyobbacskák ott a homokban játszottak,-férje szánt és földmunkát végez -az a nő csak robotol egész nap otthon a háztartást is vezeti ...

Nem is értem ,hogy bírja mindezt...

Szóval hidd el jó lesz ez csak kicsit meg kell szervezni a napod

2017. okt. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Nincs egésznap a kezemben hiszen hosszassan cicizik minimum(!!) 30 perc maximum 15-20 percet elvan a kiságyban a forgoját nézve, a pihenő székben is maximum 20 percet. Ha valaki tud segítsen hogyan szoktassam le róla? Hagyjam sírni?? Hát az nem megy az biztos... mindegy. Egyébként ma este 20;45kor aludt el én pedig most döltem be az ágyba, szaporító fejés, sterilizálás, mosogatás, felmosás, sepregetés, fogmosással telt az időm. Örülök hogy lefeküdhettem... viszont apuka szellőztette a lányunk popsiját, de ő okos úgy hogy vegyük le teljesen a pelenkát...na sikerült bekaksizni... azt mondta majd beáztatja a textilpelust, (szerencsére raktam alá pelenkázó alátétet)de elfelejtette de erő nincs bennem hogy felkeljek... hisz legkésőbb 2 óra múlva kelnem kell!
2017. okt. 19. 22:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!