Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy nőt megerőszakolnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy nőt megerőszakolnak, de nem tesz feljelentést, ugyanolyan bűnös, mint az elkövető?

Figyelt kérdés

Nem jogilag, hanem erkölcsileg értve.


Ha tudja ki tette, de nem megy a rendőrségre, mert nem akarja a feljelentéssel, perrel járó huzavonát, megrázkódtatást vállalni.

Illetve bizonyítani is nehéz lenne, mivel nem ismeretlen tettes, hanem ex, tehát saját akaratából tartózkodott egy légtérben az illetővel.

Mármint, úgy értem, hogy hibás, hogy nem tett feljelentést, így az elkövető nem került felelősségre vonásra, és simán megteheti ezt más lányokkal is sajnos.


A lányt nagyon megviselte, fél évig terápiára járt az eset után.


2017. nov. 9. 19:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
12%

Igen, nem vagyok egy kigyúrt állat, bocsi, hogy ez neked nem tetszik.

Sebaj, őrjöngj csak, add ki a dühöd! :)

2017. nov. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%
Na látod kedves kérdező, Jaguar tökéletesen demonstrálta, hogy miért nem tesznek feljelentést. Mert mindig van az az 1-2 hangos paraszt aki csak azért is megmagyarázza, hogy miért is az áldozat a hibás. Ráadásul minden szavában rendíthetetlenül hisz, mindenki aki neki ellent merészel mondani, "őrjöngő elmebeteg".
2017. nov. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
87%
Olyan történeteket olvastam a metoo kapcsán, hogy azt kívánom a kétkedőknek, fölényeskedőknek, eltagadóknak hogy legyenek csak egy-egy eset erejéig a lányok-nők helyében. És nem, nem volt aktus az esetek 99%ban.
2017. nov. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
8%

Hát igen. Milyen szomorú, hogy nem egy olyan világban élünk ahol a 75%-os válaszoló a döntőbíró és végrehajtó ilyen vádaknál.

Elég lenne egy lánynak rámutatnia valakire, hogy "ő tette!" és már menne is, hogy ott helyben kivégezze az illetőt. Annyit sem kérdezne, hogy mikor és hogyan történt.

Ám már most is olyan országban élünk kb. ahol a rendőrség letartóztat egy szimpla embert aki éppen arra járt és azzal kezdik, hogy "most még bevismerheti, hogy bűnös, időt spórol", ha pedig nem ezt teszi akkor benntartják egy ideig majd annyit sem mondanak, hogy "bocs". Mert mindig van egy hibás és soha nem az a hibás aki "sír".


Felhozhatnám ide egy nyári esetemet amikor lefeküdtem egy lánnyal aki pár napra rá már megbánta a dolgot és még engem mondott el minden szemétnek, hogy lefeküdtem vele holott ő nem is akarta egyáltalán. Jah, azért guggolt először elém majd hívott fel magához.

Utólag meg bánja a dolgot mert amúgy nem akarta. Most így belegondolva, ha ő írná ki a sztorit megfűszerve némi fantáziával és kicsit kiszínezve, az egész gyakoris közösség harsogná, hogy mocsok erőszaktevő vagyok, hiszen egy állítás egy tagadás, de ha ő most azt mondja, hogy nem akarta akkor az biztosan úgy is volt, hogy akkor sem akarta.

Sok ilyen eset van, épp ezért vagyok ilyen szkeptikus ilyen kérdéseknél. Nem azt mondom, hogy ilyen nem történhet, hanem azt, hogy az esetek nagyobb részében nem egészen úgy vannak a dolgok ahogyan az le van írva.

Ez olyan, hogy egy lány picit többet iszik a kelleténél, még simán tud járni, magánál van teljesen, de jobban belemegy a dolgokba. Szexel egy férfival önszántából, de amikor kijózanodik akkor megbánja, úgy gondolja, hogy a férfi visszaélt a helyzettel és meg lett erőszakolva, hiszen józanul már nem akar vele szexelni.

Az itt jelen lévők nagy része pedig teljesen egyetértene a lánnyal és a feljelentést javasolnák neki...

2017. nov. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
39%

#8

"Ide elég kiírni annyit, hogy "nemi erőszak" vagy "szexuális zaklatás" és máris mindenki abszolút ténynek veszi a teljesen egyoldalú beszámolót az esetről. Sőt, még részletesen sem kell leírnia semmit, elég ha annyit mond, hogy "megerőszakolt a párom", mindenki ugrik."


Ez azért lehet így, mert az átlagember abban a hitben él - magából kiindulva -, hogy egy ilyen horderejű ügyben ő nem hazudna, tehát a "megerőszakolt" biztosan igazat mond.

Csak hát a röndérek, illetve az ezzel foglalkozó szakemberek meg láttak már egyet s mást. A hamisan bevádolt/meghurcolt férfiakról-apákról nem is beszélve...

2017. nov. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
90%

Jaguár, voltam olyan helyzetben, amit az utolsó bekezdésedbe felvázoltál, DE! nem gondoltam erőszaknak a dolgot. Annyira sablon dolgokat írsz le, és azt ráhúzod az egész női nemre vagy társadalomra. Nagyon nem látod jól a helyzetet, mert kicsavarod azt, amit a másik mond, hogy vakon a saját meggyőződésedet hirdesd. Feleslegesnek is tartom tovább pazarolni rád a szót, élj csak a saját kis szűk látókörű világodban, ha ettől boldogabb leszel.

21L

2017. nov. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
82%

Jaguár: te nem figyelsz. Pont azt írja mindenki, hogy azért nem tesz sok nő feljelentést erőszak esetén sem, mert őt fogják megalázni. Bizonygatás, huzavona, mit csinált, mi volt rajta...

Szerinted ki az a hülye picha, aki ennek az egész megalázásnak kiteszi magát akkor, ha meg se történt?!

Nem egy elterjedt jelenség, maradjunk annyiban...

2017. nov. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Költőnő? ***** válasza:
88%

Kulva egyszerű. Ha vki nemet mond és ennek ellenére, akarata ellenére történik vmi szexuális dolog; az erőszak.

Több féle módon jöhet létre, de ilyen gondolkodással jag akkor se értenéd kajak, ha veled történne.

2017. nov. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!