Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ha a barátnőd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél ha a barátnőd minden nap életuntan, összetörve menne haza mert utálja a munkahelyét?

Figyelt kérdés
Egy gyárban robotmunkás, 6-2ig, teljesítménybérben dolgoznak, ha a hónap minden napján sikerül normát teljesítenie akkor kap kézhez 105 ezret. De ilyen ritkán van, gyakran vannak selejtes alkatrészek, vagy összerakhatatlan dolgok, így volt már olyan hónap, hogy csak 60-at kapott. Más munkalehetősége nincs, érettségije, eladói végzettsége van, de nem szeretne hétvégén, meg több műszakban, estig, 12 órában stb. dolgozni. Fontosabb neki az együtt töltött idő, a közös programok, hogy mindig tiszta lakással, és vacsorával várjon. Szeretne munka mellett elvégezni valamilyen okj-s tanfolyamot, amit részletfizetéssel lehet törleszteni. De mivel a fizetése kevés, és mindig bizonytalan összeg, így csak támogatással tudna belekezdeni, amit tőletek várna. Ha amúgy közös kasszán vagytok, ti megtennétek ezt a barátnőtökért, hogy összébb húzzátok a nadrágszíjat mondjuk 1 évig? De mivan ha ugyanúgy nem tud majd elhelyezkedni, és kidobott százezrek lesznek? Egy tanfolyam sajnos nem sokat ér a mai világban, ha van belőle egyetemi képzés is. Egyetemire nem veszik fel a ponthatárok alapján, nincsenek meg hozzá a képességei sem, és 26-29 évesen inkább már egy biztos munkahelyen, a családalapításon gondolkozunk. Ti mit tennétek?
2017. dec. 5. 15:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
63%
Ha ő a nagy Ő akkor jönne mellém vmelyik cégembe, amúgy meg támogatnám a tanulását.
2017. dec. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
20%

60 ezer forintból hogyan tegyen félre 10-20-at havonta? Én megértem a helyzetet és úgy jön le, hogy nem a lány várja tőled a segítséget,hanem te szeretnél valahogyan segíteni, csak bizonytalan vagy. Ha hosszútávra terveztek, akkor előbb-utóbb a közös kassza a legcélszerűbb megoldás. Szerintem egy kapcsolatban nem érdemes strigulázgatni, hogy én ezt teszem bele, én meg azt adom és amíg ezt meg ezt nem kapom vissza addig én nem adok semmit, még ha megtehetném se. Milyen kapcsolat már ez? A barátnőd meg főz rád, ha jól értem, pl. azt leveszi a válladról. nem megérné, hogy mosolyogni lásd vagy elégedettebbnek? Nyilván a naiv, kihasználható emberek más kategória, de nekem ez nem annak a helyzetnek tűnik.

És igen, az is igaz, hogy a barátnődnek maga kellene megoldania ezeket a problémáit, nem neked, de ha látja mit szeretne, akkor miért ne segíthetnél neki? csak azért, hogy neked több pénzed maradjon? Mire, ha közös családod terveztek? Ez így elég kétszínű dolog lenne véleményem szerint. De hát mindenki úgy él, ahogy neki jó.

2017. dec. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ne támogasd a tanulásba anyagilag. Az mindenkinek a maga dolga. váltson munkahelyet.
2017. dec. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
84%
Arra biztatnám, hogy változtasson
2017. dec. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
64%
Alapvetően a támogatást mellett lennék, de így, hogy "nem szeretne hétvégén, meg több műszakban, meg estig meg stb." dolgozni, hát inkább csak amolyan kifogásszagú a dolog. Ha annyira rossz lenne neki a munkahelyén, mindent megtenne, hogy változtasson, ami egyrészt azt jelenti, hogy a támogatásod nélkül is megoldaná az új szakmát, másrészt nem érdekelné a több műszak, meg a hétvége, meg a stb. Azon lenne, hogy mielőbb talpra álljon, és annak nem az a módja, hogy várja a sült galambot (vagyis, hogy a "problémás részleteket" majd te megoldod).
2017. dec. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
88%
Lidl-ben érettségivel, eladói papírral pénztáros lazán lehet nettó 150-ért és még megszakadnia sem kell.
2017. dec. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
53%
Nekem biztos nem lenne pofám mással kifizettetni a sulimat a szüleimen kívül, de volt is eszem ahhoz, hogy gimiben szorgalmasan tanuljak és bekerüljek állami támogatott képzésre, így senkinek nem kell fizetnie. Neki is megvolt erre a lehetősége, ha lusta volt tanulni, akkor most igya meg a levét, ne máson próbáljon élősködni.
2017. dec. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
34%

Gondolom a kérdező a barátnő, aki már több kérdést is írt ki a témában.

Valószínűleg nem sikerült rávenni a pasiját, hogy fizesse a suliját is, tartsa is el, és legyen hálás, hogy van cserébe főtt kaja.


Ezt talán 16-19 évesen kellett volna.

Most már felesleges.


Az a bibi, hogy az ilyen fizetős egy éves OKJ vackok is csak arra jók, hogy droid lehess a gyártósoron. Annyit nem ér, mint az eladói szakma.

Olyan ostoba emberek szeretnek diplomát, hogy elképesztő. Ha túl magas a léc, akkor felesleges tanulni. Akkor is marad a gyártósor.

Gyerekvállalást meg havi 60 ezerből ne tervezz. Lelép a pasi és éhen haltok a gyerekkel. Egy életen át kiszolgáltatott leszel. A gyed se lesz sok, pedig két évig csak azt kapod.

Aztán újra irány a gyár! És örülj, ha maradsz folyamatosan délelőttös. Csak akkor már hárman éltek ugyanennyiből. 18 évig kicsit meghúzzátok a nadrágszíjat.

2017. dec. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Sütnék neki palacsintát, aztán mondanám neki , hogy holnap ne menjen be, ne vegye fel a telefont, s majd mikor ezek után kiküldték a papírjait, kitalál valamit...
2017. dec. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Az a bibi, hogy az ilyen fizetős egy éves OKJ vackok is csak arra jók, hogy droid lehess a gyártósoron.


Nem feltétlenül. Én is elvégeztem szorult helyzetemben egy tanfolyamot, munkaügyiset. 10hónap volt az egész. Azóta a szakmámban dolgozom. Milliomos nem vagyok, de a 135 ezer megvan.


Tehát nem mindegy, hogy mit akar tanulni.

2017. dec. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!