Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes lenne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek érdemes lenne megkérni a barátnőm, hogy próbáljunk ki női fogamzásgátlókat?

Figyelt kérdés
Nem akar tablettát szedni, amit meg is értek, én sem nagyon támogatom az ötletet, most gumizunk, de nem igazán szereti egyikünk sem (nekem még csak-csak rendben van). Szerintem a méhszájsapka lenne a legmegfelelőbb valami spermicid készítménnyel és megszakításos módszerrel, de nem találkoztam még ezekkel a termékekkel. Természetesen részben vagy egészben állnám. A kérdésem az volna, hogy van-e tapasztalatotok ezekkel a készítményekkel, illetve hogyan lenne érdemes ezt tálalnom ? Előre is köszi.

2018. jan. 28. 18:43
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
90%

Azért van itt kavarodás rendesen.


1. A hüvelygyűrű teljesen olyan, mint a tabletta. Ugyanúgy hat, ugyanazok a lehetséges mellékhatásai és szövődményei. A különbség annyi, hogy a tabletta a bélrendszerből szívódik fel, a gyűrűből felszabaduló hatóanyag meg a hüvely nyálkahártyájáról. Nyilván ennek megvannak a maga előnyei (kevesebbet kell vele foglalkozni, hányás/hasmenés esetén nincs probléma), de attól az alapelv ugyanaz.

Tehát ha valaki semmiképp nem szeretne tablettát szedni, és nem az a baja a tablettával, hogy naponta kell szedni és feledékeny, akkor a gyűrű sem jó megoldás.


2. Valaki felhozta a minispirált, mint opciót. Mini méretű spirálból kétféle van, az egyik hormonmentes, a másik hormontartalmú.

A hormonmentest én semmiképp nem ajánlanám olyannak, aki még nem szült, mert sajnos létező szövődménye lehet a kismedencei gyulladás, akár tályogképződés, ami akár meddőséghez is vezethet. Emellett jellemzően erősíti, meghosszabbítja és még görcsösebbé is teszi a menzeszt.

A hormontratalmú spirálból is létezik olyan, amit kifejezetten nem szült nőknek ajánlanak a mérete miatt, ez a Jaydess. Tény, hogy hormonos, de a tablettával össze sem hasonlítható, mivel:

- másként hat

- teljesen más a mellékhatásprofilja és a lehetséges szövődménye

A kombinált fogamzásgátló tabletta kétféle női hormont tartalmaz, ösztrogént és progeszteront. Megakadályozza az ovulációt, így véd a terhesség ellen.

Viszont a benne lévő ösztrogén felelős a legveszélyesebb mellékhatásaiért, pl. a trombózisért.

A hormontartalmú spirálban csak egyféle hormon van, progeszteron, ráadásul az is főként csak lokálisan, a méh üregében hat, a keringésbe nagyon kis mennyiségben van jelen. Főként a méhnyálkahártya megváltoztatása révén fejti ki a hatását, nem elsődleges célja az ovuláció gátlása, bár a nők egy részénl ovuláció sincs.

Mivel csak progeszteron van benne, így nem okoz trombózist, szoptatás alatt is használható, valamint a legtöbb tablettára jellemző mellékhatástól mentes, mivel kis mennyiségben van csak jelen a keringésben. Emellett nem hogy erősíti, de jellemzően csökkenti vagy teljesen megszünteti a vérzést.


Tehát ha nem szeretne kombinált fogamzásgátlót szedni, akkor a Jaydess egy jó megoldás lehet. Viszont tapasztalataim szerint, aki nem szeretne egy olyan megoldást választani, amit bármikor abba tud hagyni, mert fél a mellékhatásoktól, az abba se nagyon fog beleegyezni, hogy egy idegen testet dugjanak fel a méhébe. De persze meg lehet kérdezni, hogy mi a véleménye róla.


Az általad említett pesszárium vagy méhszájsapka sem hülyeség egyébként. Magyarországon egyáltalán nem elterjedt módszer, de Angliában pl. rengetegen használják.

Szerintem egy próbát igen is megér. Bár önmagában nem a legmegbízhatóbb, azért spermiciddel kombinálva az óvszeréhez hasonló a hatékonysága.

A hormonmentes.hu oldalról tudtok rendelni.

2018. jan. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!