Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet az összeköltözésnél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet az összeköltözésnél lefektetni az alapszabályt, hogy a férfi is ugyanúgy végezze el a fele házimunkát és ne azt várja el, hogy a nő csinálja az egészet még a munka mellett?

Figyelt kérdés
2018. febr. 13. 17:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Most miért nem jönnek azok, akik mindig a hagyományos szerepeket védelmezik, meg hogy így meg úgy volt az ősidők óta?
2018. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
23%

Alapból nem járnék olyan pasival, aki egy igénytelen lusta disznó és nem képes takarítani. Ez ma már annyira alap dolog lenne, mármint az, hogy mindenki takarít maga után és önellátó, tud főzni, vasalni stb.


Ha a helyedben lennék, szakítanék. Minek néz téged, cselédnek?

2018. febr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
8: lehet, hogy most meg fogsz lepődni, de a nők sem partvissal a kezükben jöttek a világra. Ha nem tudsz rendesen felseperni, az nem megoldás, hogy akkor majd a nő megcsinálja. Tanuld meg és akkor majd nem kell rádszólni.
2018. febr. 13. 18:01
 14/23 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, hogy miért ne csinálnám meg rendesen. Ti most direkt játsszátok a hülyét vagy mi van veletek? Leírom mégegyszer. Én felsöpör, utána pedig felmos mert anyukám így tanította annak idején. Ti felporszívóztok, mert titeket meg így. (ez egy példa ám). Eredmény:egy pormentes, tiszta felület mindkét esetben. Ti nem örülök, hogy nem porszívózással lett az eredmény élérve, ezért felporszívóztok utána, biztos ami biztos. Én meg örülök neki, hogy van egy tiszta és pormentes felület, hogy hogyan értétek el, az pedig nem érdekel és nem dolgozom utánatok. Imádkozom, hogy így már érthető.

31/f

2018. febr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
12: nem tudom, hol olvastad ezt. Mint írtam, még nem költöztúnk össze. És nem véletlen van aza mondás, hogy lakva ismerszik meg az ember. Most azt látom a páromon, hogy nyitott erre, az más kérdés, hogy ha oda kerülünk majd, eszébe fog-e jutni magától elmosogatni?
2018. febr. 13. 18:03
 16/23 A kérdező kommentje:
14: akkor talán el kéne ezt neki így mondanod, nem kiejtened a kezedből mindent, hogy oké anyuci akkor csinálj te mindent
2018. febr. 13. 18:05
 17/23 anonim ***** válasza:
77%

Nincs értelme elmondani nekik, mert exekről beszélünk, de jó, hogy felhozatad a mosogatás is. Egyik exem beszélt rá a mosogatógépre, mert egy csomó időt spórol majd nekünk. Előtte mind a ketten kézzel mosogattunk. Meglett a mosogatógép, de az akkori párom ugyan úgy mosogatott a gép után kézzel, mert ő ezt fejben úgy kezelte, hogy a gép csak a nagyjából szedi le/előmos, ő pedig tisztára (a gép tisztára mosott). Szólni meg szóltam, természetesen hőbörgés volt mindig belőle, azután volt az, hogy "átengedtem" egy-egy feladatot a békesség kedvéért. Tanácsot adtam, továbbá kijelentettem, hogy közös munkát úgy lehet végezni, ha egymás munkáját tiszteljük. Lehet szartköbözni, de ha azt csináljátok, akkor nem tudtok csapatban játszani és együtt élni a másikkal, akármit csináltok. Sok sikert majd.

31/f

2018. febr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Pedig 31/F-nak igaza van, azzal lehet a legjobban elvenni a másik kedvét a takarítástól, legyen szó férfiról vagy gyerekről, ha utána takarítasz. Ezzel azt jelzed, hogy amit és ahogy csinálja az nem jó és te sokkal jobban tudod. Így nyilván egy idő után rád marad minden.


A kérdésre visszatérve, pedig úgy, hogy az elejétől kezdve következetes vagy. Ha megbeszélitek, hogy ő mondjuk porszívózik és törölget, akkor azt ő fogja csinálni, akármikor is áll neki és nem te fogsz neki sóhajtozva, mártírkodva. Szerintem ez a megoldás rá. 26/N

2018. febr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

1. 31F-nak RÉSZBEN igaza van, sajnos sok nő takarít a pasi-gyerek után, mondván, ők nem jól sinálják - mit lehet azon "nem jól" csinálni? Felseprek, felmosok kész, értelmes nő ennek örül, nem puffog


2. megmondod, hogy nem vagy senki cselédje

2018. febr. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre valaki vagy képes, vagy nem. Nem hiszek abban, hogy aki nem takarít magára, az a te vagy én kedvemért majd kisangyal módon mosogat. Ne is lovald bele magad abba, hogy ha te szépen excel táblába befezeted, hogy melyik nap ki fog porszívózni és mosogatni, annak lesz bármi hatása... :) Szóval még összeköltözés előtt megnézem, hogy mit hajlandó megcsinálni, és arra készülök, hogy ez lesz összeköltözéskor, és ezt fogadom el.


Hogy személyes példát mondjak: férjem borzalmasan rosszul takarít. Mivel ő sem szereti az ominózus "utántakarítást", de én sem a zsírtól ragadó tűzhelyet, így ezt én csinálom önként és dalolva. Ellenben ő szívesen mos, tereget és vasal, plusz főzni is jobban tud, én meg nem, úgyhogy ezek pl. az ő feladatai nagyrészt. Aztán minden munkának megvan a gazdája és kész.

2018. febr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!