Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyire túlértékelve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ennyire túlértékelve a párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Párkapcsolatban élve felszámolod a függetlenségedet.

Megszűnik mindenféle intim szférád is.

Kicsit olyan egy párkapcsolat mintha raboskodnál valakivel, annyi hogy te választod meg a rabtársad.

A szerelem pedig lényegében a cellátok.

Egy kapcsolatban élve folyamatosan kompromisszumokat kell kötnöd, állandóan alkukba kell belemenned, szóval egy konformista lénnyé változtat a párkapcsolat.


Az emberi lélek viszont alapvetően a szabadságra szomjazik. Ez teljesen ellentétes mindenféle társas életformával. Egy párkapcsolatban soha nem lehetsz szabad. Boldognak érezheted magad, de szabadnak soha.

Nem véletlenül romlik meg a legtöbb kapcsolat bizonyos idő után, nem arra vagyunk kalibrálva hogy valakivel párban nagyon sokáig együtt éljünk.



Ezzel szemben mit nyújt a független, egyedülálló lét?


Mindent amiért tényleg érdemes élni : igazi szabadságot, senkitől nem függesz, lényegében azt csinálsz amit csak szeretnél és amikor csak szeretnéd, mindenféle konformizmus nélkül.

Az igazi, szabados emberi életet kínálja a manapság kicsit lenézett szingli életforma.


Viszont ennek fényében én nem igazán értem hogy miért vannak ennyire túlértékelve a párkapcsolatok, az emberek miért hajtják ennyire a kapcsolatokat?


Nem a világ legjobb dolga pedig, közel sem. Önrabosítás az egész.


F/27


2018. máj. 1. 22:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
Ámen...
2018. máj. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%

Nekem párkapcsolatom van és nem az, amit elején felsoroltál.


Neked olyan a párkapcsolat, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz.

2018. máj. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
37%

Ezt nagyon jól össze írtad

Ugyan így érzek én is , teljes mértékben igazat adok neked

Nem értem én sem miért van ennyire túl tolva a “kapcsolat “ miért akarnak nagyon sokan görcsösen mániákusan kapcsolatot és depresszióba esni ha nincs

Sokkal jobb egyedül lenni szabadnak függetlennek nincsenek korlátok nem kell a “parodnak” megfelelni, senki nem akar saját íze szerint formálni átalakítani

Ami nalam meg fontos egyedül sokkal jobban alszom ,kipihenem magam

Nem birom elviselni ha valaki mellettem alszik

2018. máj. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%
Balazs te vagy megint? Részben igazad van. De nem teljesen. Az ember társaslény.
2018. máj. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%
Szerencsére nem kötelező. Neked valóban jobb, ha nem erőlteted magadra.
2018. máj. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
Miért pampog a párkapcsolatokról egy olyan akinek valószínűleg (a kérdező) nem is volt soha? Vicces 😂😂😂
2018. máj. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%

Több éves párkapcsolatban vagyok, sose éreztem magam szabadabbnak.

Nem kell olyanokon izgulni, hogy most lesz-e szex, szarul nézek-e ki, tudom, hogy van, akinek jó vagyok, ha magamnak nem is, segítjük egymást mindenben. Nincs az, hogy nincs pénz valamire, kisegítjük egymást ebben is.

Egy kapcsolat akkor lesz ilyen sz.ar, ha keresel valamit valakiben, ami belőled hiányzik. Mi két egész vagyunk, akik úgy döntöttek, hogy együttműködnek. Nincs kompromisszum, ha akarok, elmegyek a barátnőimmel borozni meg pletyizni, ő meg a haverjaival videojátékozhat felőlem hajnalig, de a legtöbbször inkább egymást választjuk, kölcsönösen.

Én a szüleimtől látom ezt, akik 25 éve együtt vannak, 20 éve abból házasok is. Eljárnak a mai napig kirándulni, ha találnak valami szép helyet, csak felhívnak, hogy a kocsiban alszanak, mert itt meg akarják nézni a napfelkeltét. Ilyen is van, csak kevés.

2018. máj. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
Miért beszélsz olyanról, amiről neked fingod nincs? Ha ennyire sz-r valami, miért kell egész nap azzal a témával foglalkozni? A te cellád a hülye agyad.
2018. máj. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

Sosem éreztem magam a párkapcsolatban úgy, hogy felszámoltam volna a függetlenségem vagy megszűnt volna az intim szférám. A kompromisszumokért cserébe pedig én is kaptam dolgokat.

Nem mindenki lelke a szabadságra szomjazik. És sokan érzik magukat egy párkapcsolatban boldogabbnak.

2018. máj. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Akik támadólag válaszoltak hogy nekem biztos fogalmam sincs a kapcsolatokról, azok mitől ennyire frusztráltak?


Csak nem magukra ismertek miközben olvasták a kérdést és rájöttek hogy rabok?

2018. máj. 1. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!