Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyire túlértékelve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ennyire túlértékelve a párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Párkapcsolatban élve felszámolod a függetlenségedet.

Megszűnik mindenféle intim szférád is.

Kicsit olyan egy párkapcsolat mintha raboskodnál valakivel, annyi hogy te választod meg a rabtársad.

A szerelem pedig lényegében a cellátok.

Egy kapcsolatban élve folyamatosan kompromisszumokat kell kötnöd, állandóan alkukba kell belemenned, szóval egy konformista lénnyé változtat a párkapcsolat.


Az emberi lélek viszont alapvetően a szabadságra szomjazik. Ez teljesen ellentétes mindenféle társas életformával. Egy párkapcsolatban soha nem lehetsz szabad. Boldognak érezheted magad, de szabadnak soha.

Nem véletlenül romlik meg a legtöbb kapcsolat bizonyos idő után, nem arra vagyunk kalibrálva hogy valakivel párban nagyon sokáig együtt éljünk.



Ezzel szemben mit nyújt a független, egyedülálló lét?


Mindent amiért tényleg érdemes élni : igazi szabadságot, senkitől nem függesz, lényegében azt csinálsz amit csak szeretnél és amikor csak szeretnéd, mindenféle konformizmus nélkül.

Az igazi, szabados emberi életet kínálja a manapság kicsit lenézett szingli életforma.


Viszont ennek fényében én nem igazán értem hogy miért vannak ennyire túlértékelve a párkapcsolatok, az emberek miért hajtják ennyire a kapcsolatokat?


Nem a világ legjobb dolga pedig, közel sem. Önrabosítás az egész.


F/27


2018. máj. 1. 22:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
54%

Kedves kérdező. Semmi támadó nincs abban, ha valaki közli, hogy a beszűkült szemszögeden kívül is létezik valami a világból.

A frusztráltság nem ott kezdődik, hogy nem érzem magam rabnak egy kapcsolatban. A frusztráltság ott kezdődik, hogy lepontozod a válaszokat, amik a kijelentő kérdéseddel nem értenek egyet. És ott folytatódik, hogy egy megkeseredett felhasználó újra vadássza a válaszaim, hogy lepontozza őket :D

Ha mégis úgy érzed, hogy én vagyok frusztrált, akkor Kaposváron nyugodtan eljöhetsz velem és a barátnőmmel kajálni vagy sétálni és látni fogod, hogy egyikünk sem frusztrált és mindketten szabadok vagyunk. :)

2018. máj. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
29%
Igen, frusztráltak vagyunk. Neked meg igazad van. Rohadt frusztráltak vagyunk. Ezek az olvasottak felzaklattak minket. Mert rájöttünk, hogy RABOK vagyunk. Rabok legyünk vagy szabadok? Ez a kérdés, válasszatok! Én szabad akarok lenni. A sok hülye mind párkapcsolatban akar lenni. Én is mekkora egy barom vagyok, hogy nem szakítok a párommal. Basszus, milyen igazad van! Na, várj, felhívom, hogy köztünk vége.
2018. máj. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
53%
Nem voltál még igazi, tiszteletteljes és szeretetteljes kapcsolatban :)
2018. máj. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
64%
Ez meglehetősen éretlen,egoista felfogás. Egy párkapcsolatból lehet család,gyerek,gyerekek. Egy szingli sose fogja megérezni azt az örömöt,boldogságot,amit a család jelenthet. Kompromisszummal jár? Igen. "Dolgozni" kell vele? Igen. De pont ez adja meg az értékét.
2018. máj. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
52%

tipikusan "mindenkinek igaza van" téma..


nem vagyunk egyformák..ezt jó lenne örökre rögzíteni

2018. máj. 2. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
11%

Nem muszáj párkapcsolatban lenni, mucika...

Netán mások életébe kívánsz beleszólni?

2018. máj. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
11%
Mit értesz te a párkapcsolathoz...😀Menj, légy szabad és ne tegyél fel hülye kérdéseket. Azért jó, hogy fingod nincs róla milyen egy jó párkapcsolat, de osztod itt az észt. De sebaj, legalább ha nem tudod milyen jó, nem is hiányzik. Így élhetsz tovább boldog tudatlanságban. 😀
2018. máj. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!