Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti ezt meg a párom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem érti ezt meg a párom?

Figyelt kérdés

Hosszú idő után meg tudott győzni a párom, hogy hagyjam ott a volt munkahelyemet, mert teljes mértékben kihasználnak nagyon kevés fizetésért. Már annyira rosszul éreztem magam azon a helyen, hogy én is jobbnak láttam, hogy eljöjjek. Folyamatosan keresem az új munkahelyem, de a párom szerint kicsit pihennem kéne, mert nagyon hosszú ideig hajtottam az igát. Ő nagyon jól keres és szerinte teljesen természetes, hogy átmenetileg segítsen engem anyagilag. Én viszont nem szeretnék kiszolgáltatott helyzetben lenni és mindig szerettem a saját lábamon állni. Szerinte élveznem kéne, hogy egy kicsit itthon lehetek, egyszerűen nem tudom vele megértetni, hogy míg nincs állásom, egyszerűen "haszontalannak" érzem magam. Már egyre jobban rágja a fülemet azzal, hogy segíteni szeretne anyagilag, de ez engem egyre jobban frusztrál.

Tudom, hogy ez egy normális kapcsolatban teljesen természetes, de én sosem támaszkodtam senkire, így egyszerűen elképzelhetetlen számomra, hogy tőle kérjek pénzt.

Egyre feszültebb vagyok és egyre kevesebb a tartalékom, így a nap szinte egésze azzal telik, hogy állást keresek. Szerinte ez nem jó, élveznem kéne egy kicsit, hogy végre szabad lehetek. De én nem tudom élvezni, mert kilátástalannak látom a jövőt.


Szeretném vele megértetni, hogy bár nagyon jól esik a törődése és hogy segíteni szeretne, de értse meg, hogy képtelen vagyok a ráutaltságra.


Próbáltam már kérni, hogy nézze fordítva a helyzetet, büszke férfiként ő sosem kérne tőlem pénzt, erre rávágta, hogy az más, mert ő a férfi.



2018. júl. 11. 18:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

És ezt így ahogy ide leírtad nekünk ezt elmondtad már neki?


Egyébként ha ezt a kérdésedet valaki megmondaná neki, hogy a barátnődnek ez a problémája szerintem úgy képes lenne megérteni.


Másrészt meg, szerintem nincs min aggódnod , nem kéne ezt felfújnod, ugyan is azért nem dolgozol mert nincs állásod, és a szabadidődben állást keresel, ergo ha akarnál se tudnál változtatni semmin.

2018. júl. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%
És az nem megoldás hogy számolod mennyit költöttél a pénzéből és majd megadod neki ha lesz állásod? Így nyugodt lehetsz, pihenhetsz, állást is kényelmesebben keresel.
2018. júl. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
32%
Nagyon helyes, a párom is ezt csinálja, hajtás, munka, mert akkor érzi jól magát. Amit ő nem lát, nem érzékel, hogy ebbe a nagy önmegvalósításban, oda jutottunk, hogy szeretővel kell őt pótolni bizonyos területen.
2018. júl. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%
Nem hogy örülnél hogy nem kell dolgozni.
2018. júl. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem, nem örülök neki, hogy nem kell dolgoznom, mert soha életemben nem vártam el senkitől, hogy eltartson.


Köszönöm a hozzászólásod, de hidd el, nálunk köze nincs az általad leírtakhoz, hogy önmegvalósítás miatt a kapcsolatunk látná kárát. Pláne a szexuális életünk, ugyanis amikor dolgoztam, akkor sem hanyagoltam a páromat semmilyen téren.

2018. júl. 11. 19:00
 6/18 anonim ***** válasza:
41%
Sok nő nem veszi észre h ezzel kezdődik az alárendelt kapcsolat,ne dolgozz majd segitek,aztán jon a család baráti kör leépitése és szép sorba a többi hozadéka,saját tapasztalaT..
2018. júl. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
2-es, már ezt is felvetettem neki, de ő hallani sem akar róla, hogy megadjam neki. Abba még belementem volna, hogy ha tényleg nagyon megszorulok, akkor kölcsönkérjek tőle, de ettől teljesen elzárkózik. Szerinte az a minimum, hogy ő segít nekem, ami szép és jó, de ugyanakkor ő szinte semmit nem fogad el tőlem. Elhalmoz mindennel, de ha én akarom őt meglepni, akkor folyton azt hallgatom, hogy ő megteheti, mert sokkal jobban keres nálam.
2018. júl. 11. 19:04
 8/18 A kérdező kommentje:

6-os, nálunk erről szó sincs, itt csak az okoz problémát, hogy ő mindenáron segíteni akar engem anyagilag (is), én pedig ezt nem szeretném elfogadni.


Ettől függetlenül abszolút támogat minden elképzelésemben, tudja milyen munkát szeretnék (több végzettségem is van) és sokat segít a tanácsaival, hogy a lehető legjobban járjak. Nem csak munkát tekintve, minden téren mellettem áll. Nekem csak az anyagiakkal van gondom, mert világ életemben azt tapasztaltam, hogy mindent magamnak kell megteremtenem, mert az a biztos.

2018. júl. 11. 19:09
 9/18 anonim ***** válasza:
52%

Akkor folyton azt hallgatom, hogy ő megteheti, mert sokkal jobban keres nálam.

Ebből látszik h már most alárendelt vagy,igy alakitják ki a függésr.. Én minden pasimnál többet kerestem,nem is birták lenyelni.. A férjemnél is többet keresek,de sose éreztettem vele igy ilyen mondattal..

2018. júl. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Én értelek, de nagyon nem mindegy, hogy milyen formában hangzik el az a mondat, hogy jobban keres nálam. Lehet sértőn és lehet úgy is mondani, hogy "ne te fizess a boltban, itt vagyok én, én megtehetem".


Hidd el, túl vagyok pár kapcsolaton és tudom milyen az, amikor valaki alárendelt, sőt, voltam már olyan helyzetben is, mikor totálisan kihasznált a férfi, mert szöges ellentéte volt a mostani páromnak és folyton eljátszotta a "jajj, nálam most nincs pénz" sztorit.

2018. júl. 11. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!