Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek elfogadható...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek elfogadható indok, ha a párom ezért nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Már nem vagyunk olyan fiatalok (28,31) és sosem árult zsákbamacskát, mivel már a kapcsolatunk elején beszélt róla, hogy neki a szülés nem szerepel a tervei között. Ezt el is fogadtam,mert én magam sem vagyok egy apatipus,teljes az életünk így ketten is. Viszont az indoka számomra meglepő és kicsit mondvacsináltnak tartom. Az egyetlen ok amiért nem szeretne gyereket, hogy kicsi a fájdalomtűrő képessége. Nem szeretném, ha mondjuk 3-4 év múlva jönne rá, hogy ez nem olyan nagy oka és leküzdené a fájdalmat, mert nekem már most is majdnem keső lenne a családalapítás. Már most is érzem magamon, hogy nem vagyok fiatal, nincs úgy türelmem semmihez,mint 25 évesen mondjuk.

Szerintetek ez nem olyan indok, ami néhány év múlva megváltozhat?


2018. szept. 19. 12:19
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Hidd el, 28 évesen ezt már teljesen komolyan gondolja, és nem fog megváltozni. Tapasztalat.
2018. szept. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a fontos, miért nem akar, hanem az, hogy nem akar.

Azt kérdezed, megváltozhat a véleménye? A fájdalomküszöb nem hiszem, hogy változna.

Azt viszont megnézném, mennyire tartanád ezt az indokot mondvacsináltnak, ha a te bőrödet vinnék a vásárra.

2018. szept. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
Irreleváns, hogy mi az indoka, ha egyikőtök sem szeretne gyereket, és ebben már a kapcsolatotok elején megegyeztetek, egyetértettetek. Azonban ha te mégis szeretnél, akkor érdemesebb lenne vele ezt átbeszélned, hogy változtak-e e gondolatai az anyává válásról, vagy továbbra sem tervezi, hogy gyereket vállaljon. Ha eltérő véleményen vagytok, akkor keressetek olyan párt, aki hozzátok hasonlóan vélekedik erről.
2018. szept. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Valóban én sem akarok gyereket, írtam is a kérdésemben, hogy számomra a jelenlegi helyzet tökéletesen megfelel. Amit szeretnék, hogy ő se gondolja meg magát, mert ez az indok olyan, ami bármikor változhat a fejében.
2018. szept. 19. 13:03
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
ha meggondolja magát, lelépsz, találsz olyan nőt, aki nem akar
2018. szept. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
90%

Nekem egy gyerekem van, úgyhogy tudom milyen a fájdalom. És pont emiatt nem is akarok többet. Nekem is alacsony a fájdalom küszöböm.

Ha a párod is tisztában van a saját korlátaival, nem fog változtatni a döntésén, nem kell aggodnod.

2018. szept. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
44%
Nálam radikálisabb szülés ellenest a megyében nem találtál volna.. és tessék mégis szűltem... 32 évesen.. borzalmasan nehéz a gyereknevelés!!! nem mindenkinek való(nekem sem)
2018. szept. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
80%

A férfiak javarésze mondvacsináltnak tartja a szülési fájdalmakat - persze, hiszen nekik tuti nem kell átélni! Így aztán könnyen vagdalkoznak azzal hogy gyereket akarnak...vagy ritkább esetben nem.

A nők jobban átgondolják, és korábban is, mert nekik ketyeg a biológiai órájuk. Szerintem már nem fogja magát meggondolni.

2018. szept. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
80%

"az egész terhesség alatti fájdalmak/kellemetlenségek tartják vissza."

Meg tudom érteni.


"kicsit mondvacsináltnak tartom"

Hány gyermeket hordtál már ki, hogy így tudod, hogy alaptalan a félelme? :) Más fszával könnyű verni a csalánt.


Szerintem ha 28 évesen így gondolkozik, akkor már nem annyira fog változni.


Azt viszont nem értem, neked miért lenne késői már most, mikor fiatalember vagy, még egy 20 évig legalább nemzőképes komolyabb probléma nélkül....

2018. szept. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

De ez nem indok. Mármint úgy értem, hogy aki nem akar gyereket, annak minden indok indok. Én sem akarok, nem tudok megnevezni egy indokot sem, úgy alapból minden.


Ha meg akarna, akkor akarna akkor is, ha az egész teste kettészakad bele, nem csak az alfele.

2018. szept. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!