Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek elfogadható...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek elfogadható indok, ha a párom ezért nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

Már nem vagyunk olyan fiatalok (28,31) és sosem árult zsákbamacskát, mivel már a kapcsolatunk elején beszélt róla, hogy neki a szülés nem szerepel a tervei között. Ezt el is fogadtam,mert én magam sem vagyok egy apatipus,teljes az életünk így ketten is. Viszont az indoka számomra meglepő és kicsit mondvacsináltnak tartom. Az egyetlen ok amiért nem szeretne gyereket, hogy kicsi a fájdalomtűrő képessége. Nem szeretném, ha mondjuk 3-4 év múlva jönne rá, hogy ez nem olyan nagy oka és leküzdené a fájdalmat, mert nekem már most is majdnem keső lenne a családalapítás. Már most is érzem magamon, hogy nem vagyok fiatal, nincs úgy türelmem semmihez,mint 25 évesen mondjuk.

Szerintetek ez nem olyan indok, ami néhány év múlva megváltozhat?


2018. szept. 19. 12:19
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Most nem azért, de ha a Kérdező barátnője nem szült, miért lenne több fogalma a szülési fájdalmakról, mint magának a Kérdezőnek? :D Kérdem ezt gyermektelen nőként.

Egyébként én is amondó vagyok, hogy ha annyira vágyna a családalapításra, akkor ez nem tartaná vissza. Neked ez jó hír, mert valószínűleg nem fogja meggondolni magát.

2018. szept. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

#31

Na de érted. A kérdező barátnője még nem szült, de már egy bő 10 éve azzal a tudattal él, hogy benne van a pakliban, megtörténhet.

A pasik ezt sose fogják átérezni, hiszen 0% az esély rá.

2018. szept. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

"Most nem azért, de ha a Kérdező barátnője nem szült, miért lenne több fogalma a szülési fájdalmakról, mint magának a Kérdezőnek?"


Éppen ez az, hogy annyi fogalma a kérdezőnek is lehet a szülési fájdalmakról, mint a barátnőjének. Annyit szerintem mindketten tudhatnak, hacsak nem egy barlangban élnek, hogy a szülés ki***ul fájdalmas.

A különbség annyi, hogy nem a kérdezőnek kellene végigélnie, ha mégis gyereket vállalnának, úgyhogy ő most nagyon könnyen beszél.

2018. szept. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
68%
egy férfi bizonyára nagyon tisztában lehet a szülési fájdalmakkal, főleg, hogy még csak nem is menstruált.
2018. szept. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

#31 vagyok.

Nekem nem az jött le, hogy a Kérdező el akarja bagatellizálni a fájdalom tényét, inkább az, hogy látja, hány nő vállal gyereket örömmel annak ellenére, hogy meg kell birkóznia ezzel a kellemetlenséggel (hiszen máskülönben már kihaltunk volna). Innen nem túl nehéz levonni azt a következtetést, hogy ennyi önmagában nem fog eltántorítani olyasvalakit, aki akar szülni. Ami meg a "benne van a tudat" dolgot illeti: nő vagyok, mégis ezt gondolom. :D

2018. szept. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Pedig a fő kérdés (a vastagon szedett) pont arra utal, hogy jelentékteleníteni akarja a barátnő problémáját.

Példa: azért, mert mások nem félnek mondjuk a pókoktól, nem illik lekicsinyelni annak az érzéseit, aki igen.

2018. szept. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

#35ös válaszoló jól írta. Nem a kérdőjelezem meg, hogy egy szülés milyen nagy fájdalommal járhat, sőt azzal is tisztában vagyok, hogy pl.császározás után hetekig fájhat. A főkérdésemben valóban rosszul fogalmaztam meg,mert nem azzal van gond, hogy nem fogadom el, hanem hogy ez változhat is akár.

Egyébként leültünk és hosszasan elbeszélgettünk a dologról. Elmondtam én is, hogy már nem tudom elképzelni az apa szerepet, pedig nem vagyok a gyerek és család ellen, sose voltam csak már nem lenne hozzá idegrendszerem. Ő is elmondta, hogy mindig is retteget a terhesség (nem a szülés!) gondolatától és meg sosem volt egy kósza pillanata sem amikor máshogy gondolta volna. Nincs más oka, de ez neki pont elég. Plusz ő sem tudja elképzelni az életünket egy kisbabával. Így azt hiszem nincs is okom emiatt izgulnom a továbbiakban.

2018. szept. 21. 00:20
 38/38 anonim ***** válasza:

#35

"Nekem nem az jött le, hogy a Kérdező el akarja bagatellizálni a fájdalom tényét"

Hát nem tudom, nekem a "mondvacsináltnak tartom"-ból pedig éppen ez jött le.

2018. szept. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!