Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha beleszeretnél valakibe,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha beleszeretnél valakibe, mennyire befolyásolna, ha nő/férfi családja elég problémás lenne?

Figyelt kérdés
Ok lehetne arra, hogy mégse akarj együtt lenni az illetővel?
2018. okt. 1. 21:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nekem problémás családom van, ez több generáción keresztül megvan, ez van.

Én függetlenítem magam tőlük, amennyire lehet, DE nem tagadom meg őket, és nem zárom ki őket az életemből, mert:

1. ők a családom

2. nem megoldás

Én azt gondolom, ha jobban akarok valamit csinálni, mint a családom, és nem akarom továbbvinni a problémát, akkor látnom és értenem kell, ők miért olyanok, mi vezetett ehhez, és akkor megtalálhatom a megoldást, én hogyan tudok változtatni, javítani ezen. Nem fogom szépíteni a dolgokat, ami rossz, az rossz, ami gonosz dolog, az gonosz dolog, igen, szar ügy, ha azt kell mondanom, hogy ez vagy az a felmenőm gonoszkodik, önző, vagy éppen pszichés beteg, de ezzel szembe kell nézni, ha valakinek ilyen van az életében, mert csak így van esély arra, hogy a negatív mintákat tudatosan elkerüljük később. Ugyanis tudat alatt azt választjuk, ami "ismerős", társ, barátok, helyzet, és elkerülni ezt csak úgy lehet, ha időben felismerjük, hogy ja, ez pont olyan, mint az, és akkor nem későn kapunk észbe, hogy olyan helyzetbe kerültünk, amiben nem érezzük jól magunkat, szenvedünk, és hogyan lépjünk ki.


Nyilván hat a család az emberre, de nem feltétlenül leszünk olyanok, mint ők, és nem feltétlenül kell őket elviselni állandóan.

Nem tudom, ki pontozta le az előző válaszomat, én ezt most kiegészítésnek szánom ahhoz. Befolyásol a családi háttér, annyiban, hogy az illetőre hogyan hatott, és hol tart. Ha függ tőlük, ha nem lépett ki, ha viszi tovább a rossz mintát, az intő jel, hogy ne folytassam, de ha úgy áll hozzá, mint én, ha függetlenítette magát tőlük, nem érdekel, milyen a családja, mert akkor jó úton halad. Természetesen előny, ha valakinek nem problémás a családja, én is jobban örülnék egy olyan társnak, de ha mégis problémás a háttere, viszont őt nem törte meg, és nem viszi tovább a mintát, és nem keserítik meg a mindennapokat, a család még nem fog eltántorítani.

2018. okt. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Én egyetértek veled:) Ugyanebben a helyzetben vagyok.

Nem arról van szó, hogy elmebetegek, meg szétvertek kiskoromban, inkább az elmúlt évek alatt kialakult problémákra gondolok, amik egymásra rakódva meghatározzák a családot, mint egészet. Én sem akarom őket megtagadni, nem bírnék tükörbe nézni. Azért hozzátartozik a történethez, hogy felneveltek, anyagilag segítettek a tanulmányaim alatt stb.

2018. okt. 2. 12:54
 13/13 anonim ***** válasza:
Tökéletes család nincs.
2018. okt. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!