Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha ver a párom? 44/L

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha ver a párom? 44/L

Figyelt kérdés

6éve vagyunk eggyütt, az elején jól megvoltunk. Aztán elkezdett inni. Nekem van egy 14éves kislányom. Őt soha nem ütötte meg, de már nem egyszer neki ment. És kezet, pontosabban öklöt emelt rá. Nekem mút héten eltörte az orrom. 3-4éve rendszeresen üt a gyerek előtt.. minden napunk rémálom.

Most már felmerülhetett sokatokban a kérdés hogy miért nem hagyom el vagy miért nem teszek semmit.. egyszer a szomszéd kihívta a rendőröket mert hallotta a veszekedést. A rendőröknek a párom mindemfélét összehazudott csak hogy elmenjenek. Elmentek. Utána én kaptam, mert azt hitte én szoltam a szomszédasszonynak. Ha megpróbálnánk kihívni a rendőrséget agyonverne. Elhagyni nem tudom, mert nincs hova mennünk. Családsegítőhöz nem igazán szeretnék fordulni, mert félek hogy elveszik tőlem a gyerekemet. A páromat nem tudom elküldeni. Nem egyszer mondtam hogy költözzön el.. nem megy sehova.. neki lenne hova mennie, az öccsének van a szomszéd településen háza, befogadná, de a párom nem hajlandó elmenni. Mégegyszer már meg sem merem említeni neki, mert ismét eltörné valamin. A lányomat és engem rendszeresen csúnya szavakkal illet, egyfolytában iszik és kiabál.

Egyszerűen mér nem tudom mit tegyek, kétségbe vagyok esve..

Ha valakinek közületek volt ilyen problámája, vagy hasonló kérlek mondjátok el, hogy léptetek ki belőle?



2019. jan. 13. 15:01
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
78%
19-es, és szerinted egy ilyen gyenge jellemű ember majd elmegy a rendőrségre?Ne álmodozz.Ő maga leírta, hogy agyonverné, ha kihívná őket, így inkább tűr tovább, amíg tényleg agyon nem lesz verve.
2019. jan. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
89%

"Egyébként néhány kérdésre válaszolva, azért is nem lépünk le, mert az enyém a ház."


Akkor kisanyám dobd ki azt a barmot. Összepakolod a cuccait és kirakod. Ne legyél már ennyire szerencsétlen. Te ezt komolyan eltűröd a SAJÁT házadban????

2019. jan. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
77%

A legjobb ötlet szerintem is az, hogy elmész a családsegítőhöz, vagy rendőrségre, megkérdezed mit tudsz tenni ilyen helyzetben a gyakorlatban. Biztosan találkoztak már ilyen helyzettel.

A gyereket küldd el pár napra a szüleidhez, vagy bárhová biztonságba, ahova tudod, utána pakold össze a párod cuccait, közöld, hogy most költözik, cseréltesd le a zárat, egyszerűen ne engedd be. A legjobb, ha tudsz szerezni valaki férfit, aki megvéd, támogat ezalatt. Esetleg ha a családja normálisabb, és van velük minimális kapcsolatod, velük is felveheted a kapcsolatot, hogy a párod ver téged, kiteszed a lakásból, legyenek szívesek visszafogni. (Csak ha ők normálisak és ugyanúgy elítélik ezt a viselkedést.)

Egy feljelentést mindenképp tennék, csak hogy legyen nyoma a dolgoknak, lehetőleg még a friss töréssel. A lányodnál (és nálad is), ha sikerül kirakni legyen paprikaspray, amikor az utcán vagytok. Egy pár hétig, hónapig jó, ha van, aki vigyáz rátok.

2019. jan. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
37%

"Egyszerűen mér nem tudom mit tegyek, kétségbe vagyok esve.."


Annyira nem tűnsz kétségbeesettnek, ha 3-4 éve tűröd már.

Van két rossz hírem:1. a jövőben is tűrni fogod, amíg még komolyabb kárt nem tesz benned, mert egyszerűen ilyen vagy.Egy áldozattípus, egy igazi mártír.Ehhez már szakember kellene, hogy rávilágítson miért is vagy ilyen.De ugye ide sem fogsz elmenni, ahogyan a rendőrségre, családsegítőbe sem.Egyszerűbb várni a csodát, ami persze nem következik be soha.

2.Rajtad nem lehet(és nem is érdemes) segíteni, ha még most is csak itt tartasz, hogy kérdéseket irkálsz ki ide.Persze a válaszokat lesza.rod nagy ívben, mert kényes pontokra tapintanak.És ez már neked nagy falat, hogy szembenézz velük.

És itt te vagy a legnagyobb hibás, nem a pasi, aki ezt megteheti veled.És miért?Mert hagyod neki, évek óta leledzel a fostengerben, ami körbevesz.Az első ilyen után ki kellett volna vágni az ajtón, nem még édesen mosolyogva reménykedni, hogy de, majd megváltozik.Nem fog.És így nincs is oka rá, ha te ezt így tűröd évek óta.Ebből leszűrte, hogy veled bármit meglehet tenni.Itt viszont már nincs miről beszélni sem, segíteni meg pláne nem lehet.Segíteni csak annak lehet, aki megteszi az első lépést, de az nem a gyakorin való kérdezgetés lesz.

2019. jan. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
61%

Ha 44 éves lány vagy, ez a férfi mégcsak nem is a férjed.

Ma még csak az öklét rázza a lányodra, holnap részegségáben nekimegy, és megerőszakolja.

Ezt várod, hogy feljelenthesd?

Tied a ház, és ennyi idősen annyi ész és erő sem szorult beléd, hogy átlásd ennek a helyzetnek a következményeit?

Bár azt nem írod, hogy dolgozol-e, talán nem véletlen.

De akkor meg nem értem, hogy egy iszákos emberrel tartatod el magadat és azt a szerencsétlen kislányt is?

Micsoda példa áll előtte is, te jó ég!

Egy életre megnyomorítod, ha nem lépsz sürgősen!

(De az is lehet, hogy kamu az egész. Nehéz elképzelni ma egy ilyen nyámyila nőt, aki a gyerekével sem törődve marad egy ilyen kapcsolaban.)

2019. jan. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
2%
Nem vagyok biztos benne, hogy nincs joga ott maradni... Ha valaki beköltözik a házadba (és ott van egy ideje), azt sajnos védi a törvény. Ha kiskorúval van, még neked kell fizetned a fűtést (ha ő nem teszi meg)... Szóval nincs joga ott maradni, de nincs jogod kitenni sem az ilyeneket, csak bírósági végzéssel, ami mondjuk fél év.
2019. jan. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
59%
Itt az ideje beiratkozni egy önvédelmi tanfolyamra, ahogy a lányodnak is.
2019. jan. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
73%

Amikor betörte az orrodat felvetettél látleletet? [link]

Nyilván van a családodban előzménye annak, hogy kifogtál egy bántalmazó kapcsolatot, de most már ez van. Nem lehetett fenékig tejfel az életed neked se gyerekkorodban, de most éppen a lányodnak tanítod meg azt, hogy normális így bánni a nőkkel. Így jó eséllyel ő is - hozzád hasonlóan - nulla önbizalommal, önbecsüléssel, de 100% önértékelési zavarral és kisebbségi komplexussal kezdi majd az életét és jó eséllyel hamarosan egy bántalmazó kapcsolatban fogja találni magát. Ez a TÉTJE annak, ahogy most viselkedsz.

Nyilván bonyolultabb a dolog, hogy nálad lakik a bántalmazó, de ha 4 éve erőszakoskodik veled, bőven lehetett volna annyi bizonyítékot begyűjteni ellene, hogy most már a börtönmenzán főzzenek rá. Ma már nem veszik el olyan könnyen a gyereket egyébként, ettől nem kellene tartanod. Vagy ha minden kötél szakad és elveszik, akkor se feltétlenül véglegesen. Ha újra képessé válnál az ellátására, visszakaphatnád. A gyerek csak nyerne ezzel, mert oltári felelőtlenség, amit elkövetsz azzal, hogy ilyen élményeknek teszed ki.

Amit tehetsz, hogy ha nem is a családsegítőtől, de pontosan a Te problémádra szakosodott civil szervezettől kérsz segítséget: [link]

Nagyon profik, képben vannak jogból és azt is tudják, hogy az agresszív fél elől hogyan rejtsék el az áldozatokat, ha szükséges. Ezen felül amit még tehetsz - de ezt kizárólag a lányod érdekében, hogy elkezdesz egy pszichoterápiát és kigyógyítod magad azokból a dolgokból, aminek folyományaként egy ilyen kapcsolatba kerültél és amiért nem tudsz kijönni belőle. Mert ez belül dől el.

2019. jan. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ráadásul a saját házadban vernek szarrá?
2019. jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
40N vagyok,én kiléptem,mert ki akartam,te sajnos nem akarsz.. :(
2019. jan. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!