Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szeretetteljes házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon szeretetteljes házasságban 3 éve a élek a férjemmel aki sajnos betegeskedik. Van előző házasságából két huszon éves fia, ha ne adj isten meghalna kitehetnek-e fiai a lakásból?

Figyelt kérdés

2019. febr. 12. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Mikor vetették a lakást?
2019. febr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Írassa a nevedre a lakást! Az a biztos.
2019. febr. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
7%

Ennyibol nem tudjuk megmondani. Ha sehol nem szerepel a neved, mint tulaj v haszonelvezo, v anyamkinja, akkor ki, jogosan.

De ha neki van 2 huszon eves fia, akkor te is eleg oreg lehetsz. Te ennyi idos korodra nem tudtal magadnak ingatlant teremteni ? Miert egy 3 eves kapcsolatbol varod, h tied legyen a lakas ?

2019. febr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Az utolsó közösen lakott ingatlanra, amennyiben a férjed és/vagy ti vagytok a tulajdonosok, haszonélvezeti jogod lesz, így nem tehetnek ki a lakásból.


"Ha az elhunytnak vannak élő leszármazói, akkor a házastársat az örökhagyóval közösen lakott lakáson és a hozzá tartozó berendezési és felszerelési tárgyakon holtig tartó haszonélvezeti jog illeti meg, amelyet özvegyi jognak is neveznek."

2019. febr. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Halála esetén élethosszig tartó haszonélvezeted lesz.
2019. febr. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

A ferjed halala utan:

Hazassaggal automatikusan jar a haszonelvezet a lakasra. Eleted vegeig ott lakhataz vagy kiadhatod a tobbi tulsj engedelye nelkul. A te beleegyezesed nelkul be se lephet a tulaj( fiai ) a lakasba.


Szoval a fiuvskak csak akkor lephetnek be az engedelyed nelkul a sajat lakasukba,ha megoltek. Ez komoly. Ugyvedtol tudjuk ezeket. Csak abban a szituban en voltam a tulaj. :D

2019. febr. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahogy 6-os írja, így van. Én is ügyvédtől tudom. Sőt, a zárat is kicserélheted, és azt vágsz ki onnan, akit akarsz.
2019. febr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Basszus, az ötös válaszomban ugyanazt írtam, amit a 6-os és 7-es és mégis le van nullázva.
2019. febr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!