Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezen hogy feldolgozni lelkileg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezen hogy feldolgozni lelkileg, ha egyáltalán fel lehet?

Figyelt kérdés

Talán ebbe a kategóriába illik a legjobban mivel +18-as.

Gyerekkoromban az apám molesztált. ( lány vagyok.) Anyám tudod róla mert rájött de nem tett semmit. Később apám annyira beivott, hogy jöttek a fehér egerek és az ufok, és meg akart folytani. Orromból számból dölt a vér.. Anyám ekkor rakta ki. Elválltak. Ház felét ki kellet fizetni, Anyám elvette a fizetésemet, és abból lett kifizetve részletekben. Amikor megkérdeztem őt, hogy miért engedte hogy ezt tegye velem? A válasza az volt, miért hová menjek gyerekkel a híd alá? Ha nem tudom feldolgozni, akkor menjek pszichológushoz. Az anya kötelessége megvédeni a gyermekét. Az áldozatra azt mondani, hogy te vagy a hibás? Nemtudom semmibe se nézni. Kifizettem a ház felét. Bezárt a gyár, szinte az egyetlen a környéken ahol laktunk. Így jött a munkanélküli. Ahhoz hogy boldogulni tudjunk el kellet költözni másik városba. Hitelt kellet felvenni. Már megint fizethetem a hitel. Soha nem volt párkapcsolatom. Kb Húsz évesen kezdtem önfejlesztési videókat nézni. Azt gyakorloltam évekig. Hogy ÉN vagy. Van saját akaratom. Van saját hangom, amivel meg kell hogy bartákozzak. Van saját véleményem. Lehet saját véleményem. Most már középkorúan itt vagyok anyámmal egy fillér nélkül. Néha rá se birok nézni. Szerinte én vagyok a hibás.. Elegem van, hogy mindenért a mai napig veszekszik velem. Például, hogy ne igyon bele a bögrémbe. Mit tegyek? Elköltözni a hitel véget nem lehet, mert nem marad semmi. Az egész életemből nem marad semmi... Légyszíves a negatív kommentektől kíméljetek nincs rá szükségem.


2019. ápr. 1. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy ez történt veled!

Nincs egy közeli rokon, barátnő, aki tudna segiteni? Valami olcsóbb lakbért keresni és elköltözni? Anyukád dolgozik? Csak te fizeted a hitelt?

2019. ápr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Család széthúzó, nem segítenek. Albérlet a hitel véget szóba se jöhet.
2019. ápr. 1. 15:08
 3/11 anonim ***** válasza:

Először is, csak így tovább, ne add fel!


Fontos kérdés, hogy az ingatlan amiben éltek, kinek a nevén van? Másik, hogy a hitel kinek a nevén van? Ezek releváns tényezők a további tanácsomhoz, úgyhogy mielőtt folytatom, ezt esetleg leírhatnád.

2019. ápr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mindegy kinek a nevén van. Egy fizetésből megélnie, és hitelt fizetni nem lehet. Ha a hitel el is feleznénk, hitel + albérlet megint egy fizetésből nem lehet.
2019. ápr. 1. 15:19
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Én biztos nem élnék együtt egy ilyen emberrel, mint anyád, nem hogy még hitelt vegyek fel miatta... rég le kellett volna lépj!
2019. ápr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hogyan dolgoznátok fel lelkileg a történteket?
2019. ápr. 1. 15:20
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is sajnálom, ami veled történt! Én is anya vagyok..és inkább mentem volna a híd alá, vagy bárhova, mint hogy a gyerekemmel ezt tegye az akivel együtt élek. Talán azért veszekszik veled, mert ha rád néz...akkor emlékezteted arra, hogy rossz anya.

Most már saját magadra kell gondolnod...bármilyen önzőnek is tűnik. El kell onnan költöznöd.

A ház fele a tiéd, ha jól értettem, akkor el kell adnotok, és mindenki élje a saját életét.

Csak így lehet idővel saját családod... és életed.

Remélem, hogy hamarosan megoldódik valahogy ez a dolog, és boldog leszel!!!

2019. ápr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. ápr. 1. 15:26
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy dolgoznám fel lelkileg, hogy hátrahagynék mindent, ami az eddigi életemben történt. Beleértve a házat, anyámat. Amig minden eszembe juttatja azt a borzalmas idsőszakot, elfelejteni képtelenség lenne.
2019. ápr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

Rohadtul nem mindegy, hogy kinek a nevén van. Ha anyád nevén van az ingatlan és a hitel, akkor fogod a cuccod, elmész a bankba, nyitsz egy új bankszámlát, amihez nem fér hozzá, megszünteted az előzőt, majd keresel egy szoba-albérletet, és vissza se nézel. Papíron senki sem zaklathat így, és nem vehetik el tőled a fizetésedet sem, tök mindegy anyád miket hazudik még.


Ha az ingatlan és a hitel a te neveden van, akkor eladod a lakást, kérsz végtörlesztést, és folytatod a fentiekkel.


Ha anyád résztulajdonos, és nem akarja eladni, akkor bemész a hitelt folyósító bankba, elmondod hogy jártál és kéred, hogy vigyék perre az ügyet és végrehajtóval vegyék el tőletek az ingatlant és fizessék ki abból a tartozást.


Utána pedig, amikor már külön élsz, kérsz segítséget egy rendes pszichológustól, aki tud segíteni ezeknek a lelki sebeknek a szakszerű feldolgozásában, a GYK közössége ugyanis nem fog tudni.


A családoddal pedig soha többet nem beszélsz.


Ha ezek közül bármelyikre nyivákolsz, hogy nem lehet megcsinálni, akkor rossz hírem van, te igazából élvezed, hogy szenvedsz, és úgy valóban nem tudunk segíteni rajtad.

2019. ápr. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!