Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szégyen vagy elítélendő,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért szégyen vagy elítélendő, ha bevallom, hogy örülnék egy gazdagabb társnak és nálam ez egy pozitívum?

Figyelt kérdés

Ez nem azt jelenti, hogy semmi más nem számít vagy pénzért csak úgy megvehet akárki, mert nem. Nem is nézek le senkit amiatt, mert átlagos vagy rosszabb körülmények között él, én is így vagyok ezzel és alapvetően ilyen környezetben is mozgok. Viszont pont ezért pozitívum számomra az is, ha valaki tehetősebb, mert egyébként reálisan nézve azért nem sok dolgot érhetnék el vagy teremthetnék meg magamnak a jövőben.


Egy vidéki kisvárosban születtem, ahol elég kevés a lehetőség, de (leginkább az árak miatt) az sem egy egyszerű történet, hogy csak úgy átköltözz egy nagyobb városba/a fővárosba (munka vagy tanulási lehetőségek miatt). Tanulok, még szeretnék is tanulni és dolgozni is szoktam (egyelőre csak ahogyan az időm engedi, de később nyilván szeretnék normálisan, főállásban elhelyezkedni). Sajnos vagy nem sajnos, nem egy kifejezetten piacképes, keresett, jól fizető terület érdekel, így hiába végzek egyetemet ez nem lesz “hawaii, dizsi, napfény”. A szüleim támogatnak amennyire tudnak, de ebből szintén nem lesz se lakás, se semmi komolyabb (amit természetesen nem vetek a szemükre vagy ilyesmi, eleve rengeteget köszönhetek nekik, mielőtt valaki félreértené).


Szóval igazából úgy nem vágyom nem tudom milyen extra vagy luxus dolgokra, de pl. idővel szeretnék majd elköltözni otthonról vagy szeretnék egy autót vagy úgy egyáltalán szeretném, ha az anyagiak nem jelentenének egy nagy visszatartó erőt vagy akadályt az életemben. Szóval, nagy felüdülés lenne, ha szabadon tanulhatnék, dolgozhatnék, vásárolhatnék, szórakozhatnék, utazhatnék stb. anélkül, hogy figyelembe kellene venni, hogy most ez belefér-e, eleget keresek-e, mit engedhetek meg magamnak. Úgyhogy nem egy otthon ülő, körmöt reszelgető nő szeretnék lenni vagy nem arra vágyom, hogy drága cipőket vehessek tonnaszámra, “csak” egy szabadabb, biztosabb életre vágyom, amit én nem valószínű, hogy egyedül élérhetnék.


2019. máj. 29. 10:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Annyi van csupán, hogy ezt nem kell kimondani, elmondani másoknak, tartsd magadban, hogy te ilyen vagy ilyet keresel, nem kell közszemlére tenni. És akkor nincs probléma.
2019. máj. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
17%
Úgy is rájön az illető akivel összejössz hogy a pénzre mész. Ha balek akkor még szerelmes is lesz beléd és bármit megtehetsz vele, de ha okosat fogsz ki akkor az első ügyeskedésed után lapátra tesz. 50-50% esélyed van a jólétre e téren, de mondom csak akkor ha balekot találsz. Sok sikert a kiugrási kísérlethez....
2019. máj. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%

"Szóval, nagy felüdülés lenne, ha szabadon tanulhatnék, dolgozhatnék, vásárolhatnék, szórakozhatnék, utazhatnék stb. anélkül, hogy figyelembe kellene venni, hogy most ez belefér-e, eleget keresek-e, mit engedhetek meg magamnak."


Akkor keress annyit, amennyiből ezt meg tudod oldani.

2019. máj. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
36%

Nem szegyen, az a szegyen ha neked az erzelmeket megelozik az anyagiak, ha majd csak azerr leszel valakivel, mert sok penze van...

Bar igazabol nem szegyen, csak ezt ne mondd el a pasidnak. Mindenki azzal eri el a celjait amije van ugye. Gyurj a testedre akkor.

2019. máj. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem olvastam végig, de nem szégyen. Az nagyobb szégyen, hogy az emberek nagy többsége álszent.
2019. máj. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az első mondatom volt, hogy 'Ez nem azt jelenti, hogy semmi más nem számít vagy pénzért csak úgy megvehet akárki, mert nem.', tehát innentől kezdve nem értem, hogy miért jönnek ilyen válaszok, hogy az érzelmeket megelőzik az anyagiak vagy csak azért leszek együtt valakivel, mert sok pénze van. Nem, ez nem így van. Nem mennék feleségül egy gazdag idős emberhez sem, ha már így rákérdezett valaki és ugyanígy nem jönnék össze olyannal, akivel valami nem passzol, nem vonz, nem jövünk ki egymással vagy bármi egyéb. Ugyanúgy számít az is, hogy pl. tudjunk beszélgetni, megértsük egymást, érzelmi támogatást nyújtsunk egymásnak, szeressük egymást, bízzunk egymásban, hűségesek legyünk és stb., stb., de nekem szempont az is, hogy jobb anyagi körülmények között éljen. Nem olyat keresek, aki eltart szexért cserébe vagy hostesslányt akar magának, hogy meg tudjon vele jelenni vagy mit tudjam én, hanem egy normális kapcsolatra vágyom, ami anyagi segítséget is jelentene számomra.
2019. máj. 29. 11:44
 7/19 anonim ***** válasza:
26%
Nem kell a mellebeszeles, minden no ezt mondja,hogy nem a penzre megy! Ismerjuk a fajtadat nem kell bemutatni!
2019. máj. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hát akkor erre nem tudok mit mondani sajnálom... Ismered a "fajtámat", azt se tudod, hogy én mégis milyen "fajta" vagyok.
2019. máj. 29. 11:57
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

Fontos a penz, nem art ha van !


De jobban jarsz, ha egyenlő felek lesztek mindenben.

Nem kell megalazkodj , csak mert neki több van.

Anno semmink nem volt

Egy szobabútor.

Ketten együtt ertük el amink van.

Ne maset akard.

Nem vezet az semmi jóra :)

2019. máj. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

Figyelj ne idegenek véleményére adj. Sokaknak úgy jöhet le hogy te x embert csak a penze miatt akarsz de csak te tudod hogy belül mit erzel/gondolsz.

Nincs ezzel baj, csak nem kell kiírni a homlokodra és nem kell ezt hangoztatni.

Elég ha te tudod. És keresel olyat aki megfelel.

A nagynéném 21 volt amikor hozzáment az akkor 30 éves nagybátyámhoz. Nagybátyám ügyvéd, nagynéném tanítónő lett ( de akkor még csak tanult). Később a házukat pedig a nagyapám finanszírozta.

Sokaknak úgy jöhetett le hogy csak a pénzéért ment hozzá. És közben meg nem, nagyon is jól megvannak közel 20 éve.

2019. máj. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!