Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szégyen vagy elítélendő,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért szégyen vagy elítélendő, ha bevallom, hogy örülnék egy gazdagabb társnak és nálam ez egy pozitívum?

Figyelt kérdés

Ez nem azt jelenti, hogy semmi más nem számít vagy pénzért csak úgy megvehet akárki, mert nem. Nem is nézek le senkit amiatt, mert átlagos vagy rosszabb körülmények között él, én is így vagyok ezzel és alapvetően ilyen környezetben is mozgok. Viszont pont ezért pozitívum számomra az is, ha valaki tehetősebb, mert egyébként reálisan nézve azért nem sok dolgot érhetnék el vagy teremthetnék meg magamnak a jövőben.


Egy vidéki kisvárosban születtem, ahol elég kevés a lehetőség, de (leginkább az árak miatt) az sem egy egyszerű történet, hogy csak úgy átköltözz egy nagyobb városba/a fővárosba (munka vagy tanulási lehetőségek miatt). Tanulok, még szeretnék is tanulni és dolgozni is szoktam (egyelőre csak ahogyan az időm engedi, de később nyilván szeretnék normálisan, főállásban elhelyezkedni). Sajnos vagy nem sajnos, nem egy kifejezetten piacképes, keresett, jól fizető terület érdekel, így hiába végzek egyetemet ez nem lesz “hawaii, dizsi, napfény”. A szüleim támogatnak amennyire tudnak, de ebből szintén nem lesz se lakás, se semmi komolyabb (amit természetesen nem vetek a szemükre vagy ilyesmi, eleve rengeteget köszönhetek nekik, mielőtt valaki félreértené).


Szóval igazából úgy nem vágyom nem tudom milyen extra vagy luxus dolgokra, de pl. idővel szeretnék majd elköltözni otthonról vagy szeretnék egy autót vagy úgy egyáltalán szeretném, ha az anyagiak nem jelentenének egy nagy visszatartó erőt vagy akadályt az életemben. Szóval, nagy felüdülés lenne, ha szabadon tanulhatnék, dolgozhatnék, vásárolhatnék, szórakozhatnék, utazhatnék stb. anélkül, hogy figyelembe kellene venni, hogy most ez belefér-e, eleget keresek-e, mit engedhetek meg magamnak. Úgyhogy nem egy otthon ülő, körmöt reszelgető nő szeretnék lenni vagy nem arra vágyom, hogy drága cipőket vehessek tonnaszámra, “csak” egy szabadabb, biztosabb életre vágyom, amit én nem valószínű, hogy egyedül élérhetnék.


2019. máj. 29. 10:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%
Testvérem 30-as nő, a szintén 30-as párjának az anyja azt mondta testvéremnek hogy ő a fiának gazdag nőt akar, mindegy szép vagy csúnya csak vagyona legyen. Na, hát én ilyen anyós meg férj jelöltet messziről kerülnék! Undorító mikor az egyik a másik vagyonára megy, meg anyagi biztonságot akar a másiktól.
2019. máj. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
55%
Nincs vele gond, csak valakin le kell vezetni a frusztrációt. Erre az alkalmas, aki kimond olyat is, amit mások nem. Mindig idegesíti az embereket, ha valakinek jobb, mint nekik. :) Meg kell szokni.
2019. máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan gondolkodom.

Én módosabb családba születtem, nem kellett soha nélkülöznöm, majdnem minden évben voltam nyaralni. Nem vagyunk gazdagok, valamivel az átlag felett élünk, de sok mindent azért mi se tehetünk meg.

Én ehhez szoktam hozzá, ergo nekem nem csillan fel egyből a szemem, ha valaki elmondja, hogy mennyi pénze van, a legtöbb esetben úgyis “egy szinten” lesz az én családommal.

Csúnyán hangzik, de nem szeretném “lejjebb adni”. Tudom, hogy sikeres leszek az életben, és ezt várom el a páromtól is. Ha már sikeres, az egy hatalmas pozitívum, de az is, ha ő is látja, hogy az lesz a jövőben (mint ahogy én látom). Szóval itt szinte nem is a pénzről van szó, hanem az ambíciókról, sikerességről, álmok megvalósításáról.

AMI FONTOS: ez nem jelenti azt, hogy csak! gazdag emberrel járnék. Ha egy szegényebb jövedelemmel rendelkező férfi fogna meg, lennék belé szerelmes, természetesen nem látom akadályát a párkapcsolatnak. És szintúgy ha van egy gazdag pasi, akivel nem illünk össze, nem jön be külsőre, nem tetszene a személyisége akkor nem jönnék össze vele akkor sem, ha magánrepülővel flangálna. És ez az, ami miatt szerintem nem elitélendő az, ahogy gondolkodom.

2019. máj. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
33%

A gazdag férfiak az ilyen nőket ha megunják vagy már nem tetszenek nekik, vagy már kicsivel idősebbek lesznek kidobják az ablakon, és keresnek egy másik szebb fiatalabbat akivel aztán utazgatnak...


Te meg mehetsz majd pénz nélkül lakás nélkül vissza a szülőkhöz...

2019. máj. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
33%
Ha elérted a jól kereső szintet és jól kereső barátot akarsz hát isten áldjon , de ne más segítségével akarj jobban élni , mert ez még szerelmesek közt is kihasználás...
2019. máj. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Még mindig nem valami díszp*csa vagyok, aki hagyja, hogy a papa pénzért fogdossa a seggét. Normális kapcsolatról beszéltem, nem átverésről, nem üzletről stb., stb., nem a testemet árulom, basszus. Hamarosan meglesz a második diplomám, de még utána is szeretném magamat tovább fejleszteni, nyelveket beszélek, dolgoztam és dolgozom is. A nagymamám mondogatja mindig, hogy "csak szorgalmasan tanulni és dolgozni kell, majdcsak meggazdagszik az ember", de ez nem ilyen egyszerű. Látom, hogy kb. semmire nem megyek vele. A realitás talaján maradva, így szinte örökre a szüleim nyakán maradok, albérletem sem lesz, nemhogy saját házam, autóm stb. Nem luxus kell és nem arra vágyom, hogy valaki elhalmozzon minden drága cuccal, flancos étterembe vigyen vagy utazgassunk jobbra-balra, csak egy normális életre.
2019. máj. 29. 19:08
 17/19 anonim ***** válasza:
84%
De kérdező , mindenki erre vágyik, persze hogy félsz ,most pánikban vagy mert látod a diploma nem egyből juttat pénzhez, de igen is el kell fogadni a polgári színvonalat , ami magyar országon nem olyan kellemes és a közép réteg sem 500-600 ezertől kezdődik meg 2 ház/lakás kocsi .. Van az sokkal de sokkal több is ha valaki nemes akar lenni.
2019. máj. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
80%
Ennyit er a diploma! Amugy meg a ket diplomaddal ha nem valami kenyer termeszto szakot vegeztel egy 300ezres fizetes szerintem siman elerheto vele , abbol meg lehet akar alberletet is fizetni de autot is tudsz venni , persze nem 10eves otos bmw ben kell gondolkodni! ;)
2019. máj. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
40%

"egy normális kapcsolatra vágyom, ami anyagi segítséget is jelentene számomra."


Az pont nem "normális kapcsolat".

2019. máj. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!