Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudja, hogy el tudja-e...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feketelevendula kérdése:

Nem tudja, hogy el tudja-e fogadni velem együtt a kisfiamat is. Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

1 évvel ezelőtt megismertem valakit, és egy ideje komolyabbra fordult a kapcsolatunk.

Van egy 2 éves kisfiam, ő ezt kezdettől fogva nehezen tudta elfogadni. Konkrétan egy ideig szüneteltettük is a dolgot, mert akkora akadálynak látta.

Aztán folytattuk, mert egyébként jól működik a kapcsolat.


Viszont távol élünk egymástól, és ha tovább szeretnénk lépni, közelebb kell költöznünk egymáshoz.

Az nem opció, hogy ő elköltözzön a városból ahol él (valóban nem, most nem fejtem ki miért).

Így azt mondta, szeretné ha én költöznék a gyerekkel, hogy megpróbáljuk, működik-e így a kapcsolat, hogy el tudja-e fogadni a kisfiamat (neki nincs még gyermeke).

Azt mondja, biztos benne, hogy szeret, de abban bizonytalan, hogy engem akar-e így (gyerekkel együtt) hosszú távra. Mert nem volt még ilyen helyzetben, nem élt még más gyerekével, és nem tudja, hogy képes lenne ezt így vállalni. Ahhoz, hogy tudja, látnia kell, milyen lenne a hétköznapokban.

Én viszont félnék felégetni magam mögött mindent, a gyerekemet elrángatni ebbe az irányba, ha ez ennyire bizonytalan a részéről.

Viszont nem tudom, nem-e csak a félelem az ismeretlentől mondatja-e ezt vele, mert amúgy egy felelősségteljes, érett férfi, csak szeret mindent nagyon meggondolni.

Ezért szakítani se szeretnék rögtön, hisz lehet, hogy simán megugorná, csak egy félelem.

Volt valaki hasonló helyzetben? Hogyan alakult? Tippet is szívesen fogadok, hogy hogyan tudnék segíteni neki ebben.


2019. jún. 19. 19:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Nyilván te tudod, te ismered, de ha már megfogalmazta, hogy számára akadály a kisfiad, ezen nem nagyon tudtok mit beszélni. Erőltetni nyilván nem szabad, mert annak a kisfiad issza meg a levét, amit te sem szeretnél. Az jó opció, ha egyelőre albérletben laknátok ott, és egyből az ő lakására mennétek (tudod :az én házam, az én váram) én biztos ezt tenném.

Ahol most élsz, az saját lakás? Vagy albérlet?

Egy B terv azért nem ártana, ha mégsem sikerül jól kijönnie a kisfiaddal.

Sok sikert, remélem nagyon szeretni fogja a kisfiad!

2019. jún. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

* Nem egyből a lakásába költöznétek.

Bocsi

2019. jún. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Voltam hasonló helyzetben. Exemnek volt egy kislánya. Én is féltem eleinte a családodosditól. Viszont ez a költözés rossz ötlet.

Ahol élsz néha majd pár órára ismerős gyerekvigyázót találhatnál..miközben kettesben romantikázhattok.

Ja kis család nálam jól sült el,imádtuk egymást a kislánnyal. Bár a lányoknak jobban kell "apuka". Valaki tanácsolt próba heteket. Jó ötlet! 5ik nap után hagyd őket fél órára kettesben nyitott ajtónál a szobában.

2019. jún. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Rockarc ***** válasza:
100%

Szerintem egyaltalan nem jo jel. A fiad egy megturt lenykent van kezelve a kezdetek ota. En amugy is kretensegnek tartom a masik szemebe mondani, hogy a no johet a gyerek nem. ITt szerintem nem az a kerdes, hogy bizonytalan vagy sem, hanem egy olyan kompromisszumot keszul bevallalni, ami szinte biztos, hogy tulment a hatarain. Felnott ember, tudomasul kene vennie, hogy arukapcsolas van kozted meg a gyerek kozott, az szet nem valaszthato. Ne legyen igazam, de barmikor problema lesz koztetek, akkor az egyik elso erve az lesz, hogy befogadta a gyereked, szoval ne szolj be neki semmiert.


En a helyedben olyan ferfit keresnek elsosorban, akinek mar van gyereke. Egy csomo problemat, felreertest, bizonytalankodast meg tudsz uszni csak azert, mert mar tudja, hogy milyen egy gyerek, mik az igenyei stb. Arrol lehet tudni, hogy mennyire akar gyereket? Tehat ha feldobod, hogy kesobb szeretne-e kozos gyereket, akkor mi a valasza? Ha nemet mond, akkor egeszen biztos, hogy sose akart gyereket. Szerintem egyaltalan nem vagytok meg olyan stabil kapcsolatban, hogy az osszekoltozest kene eroltetnetek.


43F

2019. jún. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%
Pasid ezer meg egy lehet még, de gyereked csak egy van (mellesleg neki te vagy az egyetlen, akiben feltétel nélkül megbízhat, pont nem tőled számít arra, hogy ilyen kényelmetlen helyzetbe hozod).
2019. jún. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból írom: én hagynám. Két gyermeket neveltem egyedül évekig. Voltak ilyenek, akik kb. ugyanígy voltak, hogy felfogták, hogy vannak gyerekek, de hezitáltak. Nekem rosszul esett, így elhajtottam őket.

De jött az a férfi, aki érett és felfogta, hogy hozzám JÁR a 2 gyerek. Minket akart az elejétől fogva. Szerintem ennél lejjebb ne add. A gyerkőc érdekében se.

2019. jún. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Volt egy barátnőm, akinek szintén volt egy kétéves kisfia, akiről a kezdetektől fogva tudtam, korán be lettünk mutatva és csíptük is egymást, így nekem nem lett volna problémám a picivel. Nekem csak annyi kikötésem volt ismerkedés alatt, hogy ha jól megvagyunk, legyen opció egy közös gyerek is + szintén, ha jól alakulnak a dolgaink, szeretnék együtt élni, a feltételeim is adottak hozzá. Határozatlan volt, pajzsként tartotta közénk a gyereket, egyáltalán nem tette bele a kapcsolati munkát, amitől szülőtársaként tekintetét volna rám... magyarán a gyerek miatt nem lehetett semmit. Mondtam ezt neki, meg akartam vele beszélni, hogy valamit kitaláljunk, aztán jött a távolságtatrtás, "nem érek rá" stb, mikor mondtam, hogy ezt egyrészt nem is nagyon hiszem, másrészt nem is lesz így jó, szakított (egyszerűbb). Remélem elfelejtett már a kissrác, mert nagyon összehaverkodtunk.

Szerintem ezt a kapcsolatot, hacsak nem vagy hajlandó kockázatot vállalni vagy a hapsinak láthatóan gondot okoz, inkább ne eröltessétek.

32/f

2019. jún. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Sajnos a munkaja miatt nem tudunk tobb napot egyutt tolteni mostanaban.

Amikor megis sikerul valamennyit a kisfiammal is talalkoznia, akkor probalkozik. De latom rajta, hogy nem tul komfortos neki.

Aki kerdezte itt, annak valasz: Igen, szeretne sajat gyereket, nagyon is. Kettot. Mivel mindkettonknel ketyeg az ora, nem is akar sokat varni. Szoval nem a gyerekekkel van a gondja.

Azt mondja, nem tudja, vajon kepes lesz-e szeretni, toleralni a mindennapokban azt ami egy gyerekkel jar (aki ugye mase).

A tobbi meglatason is elgondolkodom.

Termeszetesen a kisfiam az elso. Ez nem kerdes.

Koszonom a tapasztalatokat is.

2019. jún. 19. 23:08
 19/21 anonim ***** válasza:
48%
Mi lett? Odaköltöztetek a kicsivel...???
2020. jan. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Mi lett, kérdező? Engem is érdekelne.
dec. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!