Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden informatikus férj ilyen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden informatikus férj ilyen?

Figyelt kérdés

9 éve vagyunk egy pár, akkoriban kezte el az egyetemet, majd volt egy olyan munkahelye, ami nem jelentett neki kihívást. Majd váltott, a mostani munkahelyèt szereti mert itt tud fejlődni, de minden dèlután amikor munka után hazaèrünk, mèg előveszi a laptopot ès dolgozik vagy utánanèz valaminek. Többször mondtam neki h nem lesz ez így jó, de max egy napig tartott a "csoda".

Régebben hètvégén is segített főzni, takarítani, mostanában inkább a gép előtt ül.

Ha nem otthon vagyunk hètvègèn hanem kiránulunk vagy meglátogatjuk a szülőket, viszonylag normàlisan viselkedik.

Mit tudok tenni annak az érdekében hogy ne a munka legyen neki az első?

Lehet, hogy megunt vagy ez tök normàlis dolog egy rendszermèrnöknèl?


28/N



2019. júl. 3. 11:13
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Utolsó! Te miről beszélsz? Ha lenne a fogalmad a dolgokról tudnàd, hogy a rendszermérnököt nem fizetik annyira meg mint a programozókat.

Amúgy meg nekem is van diplomám, viszonylag jól is keresek. Nem a pènz miatt vagyok a férjemmel. Amikor összejöttünk akkor én kerestem többet diákmunkásként!!!!

2019. júl. 3. 12:11
 12/24 anonim ***** válasza:
32%
Aki szerint teljesen normális, az nem akar családot alapítani? Mert így szerintem lehetetlen. Én legalábbis nem vállalnám.
2019. júl. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
67%

"Aki szerint teljesen normális, az nem akar családot alapítani?"

Korábbi válaszomban írtam, hogy szerintem normális és nem, nem akarok családot alapítani, a gyerekvállalás a legrosszabb rémálmom. Szóval ez pont nem szempont.

2019. júl. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
26%

#12

Miért lenne lehetetlen családot alapítani?

Lehet, hogy sokaknak furcsa, hogy egy informatikus otthon sem kapcsol ki teljesen. De cserébe nem több műszakban dolgozik, nem dolgozik hétvégén, dolgozhat home officeból. És az se mellékes, hogy egy normális fizetést hoz haza.

Szerintem minden adott egy családhoz. Az otthoni munkát, tanulást teheti az esti órákra, mikor már nem kell a gyerekkel foglalkozni.

2019. júl. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
32%

"Aki szerint teljesen normális, az nem akar családot alapítani?"


Osztom egyik vàlaszadó vèlemènyèt,èn soha nem akartam gyereket ìgy nem szempont.

Sőt rèmàlmomban se jöjjön elő a gyerek tèma.


De amùgy mièrt ne lehetne csalàdja?


Legalàbb nem minimàlbèrt keres meg nem 9 műszakba megy.

Tervezhető,bősèges èletet lehet biztosìtani ìgy.

2019. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
26%
Meg egyébként nem mindenki vágyik családra. Mi is nagyon jól érezzük magunkat a kötöttségek nélkül. Akkor és annyi időt szánunk magunkra, egymásra, utazásra stb. amennyit szeretnénk. Egyáltalán nem hiányzik egy gyerek az életünkből.
2019. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
61%
Teljesen normális. Bár nekem az utóbbi időben kevés időm van rá, de ebben a szakmában folyamatosan szükség van önképzésre. Ezt mindig elfelejtik sokan, akik irigykednek ránk, hogy jól keresünk, ez nem egy 8 órás meló, még akkor sem ha valaki kivételesen olyan munkahelyet talál, ahol nem túlórázik, hanem egy életmód.
2019. júl. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Rockarc ***** válasza:
100%

40 eves koromra jutottam el odaig, hogy elegem lett a tulorakbol es ugyeletekbol, miutan 2 evet vegignyomtam szinte allandoan. Ma mar nincs annyi penz, amivel meg tudnak azt fizetni, hogy munkaidon tul is munkaval foglalkozzak. Hobby szinten persze foglalkozok a hivatasommal, tovabbra is tanulok, de a munkat mar nem vagyok hajlando hazavinni.


hogy mi tudsz tenni? Kb semmit. A kreativ munka az ilyen, beszippantja az embert, nem erzi munkanak, legfeljebb elhivatottsagnak. Talan ha sokat beszelgetsz vele, akkor megertheti, hogy a munkanak van egy olyan tulajdonsaga, hogy nem szalad el. Meg fogja varni masnap. Sot, ha elmegy 1 het szabadsagra, akkor is pont ugyanugy ott fog allni, hogy senki sem nyult hozza. Manapsag ilyen munkaero inseges kornyezetben konnyebb megtalalni a life-work balance-ot.


43F

2019. júl. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
Mi is 9 éve vagyunk együtt, a férjem programozó, és megszoktam, hogy néha ez van, néha meg a nagy lazaság. Tavaly volt egy komoly project-jük, akkor itthon is dolgozott és sokszor hétvégén is, de én elfogadtam, mert a másodállásom nekem is olyan, hogy ha munka van, akkor azt meg kell csinálni este és hétvégén is. Kb. fél éve végeztek, azóta alig dolgozik valamit, max. 15 órát egy héten, és most sokkal rosszabb, mert ő szereti a kihívásokat, a munkáját, és most megállás nélkül panaszkodik, hogy unatkozik. Most készül éppen munkahelyet váltani, mert itt nincsenek kihívások. Egyébként a munkán kívül annyira nem ül a gép előtt, ő inkább olvas, meg járunk túrázni, biciklizni, tehát nem tipikus IT-s.
2019. júl. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
79%
12# vagyok. A pénz nem minden. Nem lehet a gyerekkel normálisan foglalkozni, ha anya és apa is több órát dolgozik még otthonról. Én erre értettem. Vannak egyedi esetek persze, és természetesen megértem ha valaki nem akar gyereket. Csak fél merült bennem a kérdés. Egyébként szó nem volt home officeról a kérdésben se műszakról. Nekem az jött le, hogy 8 óra meló mellett (plusz utazás) még otthonról dolgozik valaki. E mellett már pedig nem lehet minőségi időt töltenek tölteni a gyerekkel.
2019. júl. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!