Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Élettársi kapcsolatban élők,sz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Élettársi kapcsolatban élők,szerintetek teljes értékű családi állapot ez? Ugyanolyan komoly mint egy házasság? 24n

Figyelt kérdés

Szóval mi nem egészen 2 éve (sem) élünk együtt ketten. Előtte jártunk. Azt tervezzük hogy idén tél után "eljegyezzük" egymást aztán majd házasodunk amikor úgy döntünk. Azért írtam ilyen furán mert mi leültünk beszélni merre tart a kapcsolatunk,nem várok a csodára. Rettentő eltérő véleményekkel találom szemben magam. Volt aki szerint teljes értékű hogy élettársam,volt aki le is qrvázott majdnem hogy milyen rongy az aki együtt él úgy a férfival hogy nem házas!

Felmerült a téma,párom családjában sorra házasodnak az idősebb 30+ távoli rokonai. Meg a tesója és párja úgy 13 év után. A párom szülei már tudják hogy majd összeházasodunk és nem vetődtek rám semmi negatív sem ért. Azt mondta anyós hogymost a fiunk barátnője vagy együtt éltek,akkor meg a fiunk felesége leszel. Mekkora butaság azon aggódnod mit mondunk! Szeretitek egymást a fiammal ez a ti döntésetek. Ezt mondta anyós jelölt. Nagyon jól esett!

Dehát nem idénre tervezzük. Maxximum eljegyzést.


Mi a véleményetek tapasztalatotok? A párom szülei korrektnek tűnnek? Annyira jól esett mikor azt mondta az anyukája hogy akkor a fiunk felesége leszel lehet az unokáink anyja, miért bántanánk. :)

Viszont ez a társadalmi megkülönböztetés zavar hogy mi az már csak élettársként élni. Ezt NEM a családjaink mondták. Hála isten.



2020. jún. 21. 21:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Aki azt gondolja, hogy különb csak mert házas, annak a fejében nagy gondok vannak. Persze tök szép meg jó, ha két ember eldönti, hogy szeretne összeházasodni, de ez nem egy kiváltság, amitől bárki magasabb rendű lesz és elítélhet/lenézhet másokat. Lehet élni házasság nélkül holtomiglan-holtodiglan és elválni 10 év után. Semmire sincs garancia.
2020. jún. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Azt még kifelejtettem, hogy én nem vagyok házas és nem is vagyok élettársi kapcsolatban senkivel, szóval egyik irányba sem vagyok részrehajló.
2020. jún. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ehhez a világon senkinek semmi köze kettőtökön kívül.
2020. jún. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Budapesten nem nagyon hazasodnak ilyen fiatalon.


Az elettarsi kapcsolat teljeserteku.

Hulye emberek vesznek korul. Elmaradottak.

2020. jún. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
Teljes értékű. Van nem egy ismerős akinél gyerek hamarabb volt mint házasság, nálunk is közös házvásárlás hamarabb megvolt mint hogy összeházasodtunk. Az érzés számít, hogy a másikkal tervezed a jövődet. Mi már jóval házasság előtt volt, hogy feleségem/férjemként említettük párunkat. Részben az egyszerűség kedvéért, másrészt meg mikor már közösen vesszük a közös házunkat, akkor azért barát/barátnő megnevezésnél már jóval többnél tartunk...az élettársam meg számomra olyan semmilyen.
2020. jún. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Én is ezt érzem. Egyben nagyon jól esett a párom anyjának a rövid monológja hozzám hogy nem szólnak bele,mi dolgunk és a fiuk engem szeret meg én leszek az unokáik anyja stb illetve hogy akkor a fiuk felesége leszek. :) Ez a mosoly rész. De tavaly mikor összefutottam anyósjelölttel a városban és beszélgetett egy számomra vad idegennel, úgy mutatott be hogy XY a fiam barátnője. Na akkor döbbentem rá hogy..nem..én..ennél több vagyok. Közös saját lakásunk van. Közösen tervezzük a külföldi életünket. Szeretnénk gyereket 5-6 év múlva. És akkor..barátnő. ahh..


Na utána gondoltam át hogy üljünk le hova tart ez. Csak akkor még 1 éve sem éltünk együtt. Idén lesz 2. Előtte se kevés ideig jártunk. Ebből jött hogy majd legyen egy eljegyzés. De csak kettesben. Szülőknek meg a tesójának utána 1 rövid telefon. :D


De jelenleg én élettárs vagyok hivatalosan. Jogilag: hozzátartozónak minősülök. Közös vagyon meg közös lakcím. De nincs gyűrű. Még..szóval.. Pár hét és megyünk 1 rokona esküvőjére. Mint egy pár. Valahogy ennek kapcsán mikor beszéltem az anyjával jött hogy mondta ha úgy érezzük hogy össze akarjuk kötni az életünket. Kössük. De szóljunk és hívjuk meg mert ez alap hogy ő jelen van!

(Kettő tanús polgári lesz csak de..én nem fogok vitába szállni majd a párom 😂😂)


Na ugyhogy ez van velem. És lelkileg baromira megvisel ez a nyomás hogy sürgetem mert akarom de azért is mert kaptam pár megjegyzést hogy: odaadtad neki magad,leány fejjel ne szülj,vad házasságban élsz, komolyan úgy éltek mint a házasok de jogilag neki csak lakótársa vagy. Elsírtam magam.. ezeket hangsúlyozom NEM a családjaink mondták.

2020. jún. 21. 23:44
 7/21 A kérdező kommentje:
Nyugtató hogy a családja családtagként kezel: meghívnak engem is a páromon keresztül családi eseményre,többes számban kérdezik hogy vagyunk, felköszöntenek amikor van valamim. Meg érdeklődnek. Szóval..mint egy feleséggel. De még nem vagyok az.. :( de leszek. :) Nem ettől leszek boldog! De olyan fura már ez a barátnő kifejezés nekem. Meg olyan sok beszűkült ember van akik dugó pajtinak csúfolják a hajadon nőket..
2020. jún. 21. 23:48
 8/21 anonim ***** válasza:
21%
Ezt sosem fogom megérteni, hogy az esküvőből még a szülőket is kihagyják egyesek. Persze ahol nem jó a kapcsolat, ott érthető. Viszont ez kicsit önzőség. Egy szülőnek azért csak nagy dolog, hogy a gyermeke megházasodik, és egyértelműen jelen szeretne lenni. Ha mást nem is, de őket miért nem lehet legalább meghívni? Nem csak magatokkal kellene foglalkozni. Ráadásul ez jó esetben nem is olyan, hogy majd a legközelebbire...jó esetben ez csak egyszer adódik meg gyerekenként egy szülő életében. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok szülő, a gyerek szemszögéből nézem.
2020. jún. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
17%

Ha nincs róla papírotok, akkor csak a baràtnője vagy. Ennyi. Érzelmileg lehet teljes értékű a kapcsolat, de a hàzassàg ennél több. Hogy értsd: Hàzasokként egymàs hozzàtartozói lennétek a törvény előtt is. A férjed hozzàtartozó, a pasid nem az.

Így, éldegélhettek akàrmeddig, hivatalosan senkid. Hacsak nincs bejegyeztetve az is hivatalosan.- Ezt nem tudom pontosan, azt hiszem hetero pàroknak is van bejegyzett élettàrsi kapcsolat de nem vagyok benne biztos.

2020. jún. 22. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Jogilag hozzátartozó az élettárs és nagyon tájékozatlan aki ezt nem tudta. Hivatalosan EUban is egy elismert családi állapot ez.. közös vagyon,közös lakcím. Nem a kispajtásom a pasi. De a férjem akkor lesz ha az anyakönyvvezető előtt aláírjuk. Kb 10 perc lesz. :D és igen..csak onnantól a férjem.


Most hozzátartozó vagyok. Ezt a városházán érdeklődtem meg és hamar kiderült mert 2 kérdés volt az egész.. Az összes élettárs hozzátartozó.


Na a bejegyzettre azt mondta h elvesz feleségül és emiatt nem jegyeztetjük be hogy élettársam.


Annyi lesz ám hogy besétálunk időpontra nagyon csinosan a 2 tanuval. Utána meg szólunk a családnak. Nem bírom megérteni anyós jelöltet de nem én fogom neki elmagyarázni nem az én dolgom.

2020. jún. 22. 03:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!