Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Élettársi kapcsolatban élők,sz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Élettársi kapcsolatban élők,szerintetek teljes értékű családi állapot ez? Ugyanolyan komoly mint egy házasság? 24n

Figyelt kérdés

Szóval mi nem egészen 2 éve (sem) élünk együtt ketten. Előtte jártunk. Azt tervezzük hogy idén tél után "eljegyezzük" egymást aztán majd házasodunk amikor úgy döntünk. Azért írtam ilyen furán mert mi leültünk beszélni merre tart a kapcsolatunk,nem várok a csodára. Rettentő eltérő véleményekkel találom szemben magam. Volt aki szerint teljes értékű hogy élettársam,volt aki le is qrvázott majdnem hogy milyen rongy az aki együtt él úgy a férfival hogy nem házas!

Felmerült a téma,párom családjában sorra házasodnak az idősebb 30+ távoli rokonai. Meg a tesója és párja úgy 13 év után. A párom szülei már tudják hogy majd összeházasodunk és nem vetődtek rám semmi negatív sem ért. Azt mondta anyós hogymost a fiunk barátnője vagy együtt éltek,akkor meg a fiunk felesége leszel. Mekkora butaság azon aggódnod mit mondunk! Szeretitek egymást a fiammal ez a ti döntésetek. Ezt mondta anyós jelölt. Nagyon jól esett!

Dehát nem idénre tervezzük. Maxximum eljegyzést.


Mi a véleményetek tapasztalatotok? A párom szülei korrektnek tűnnek? Annyira jól esett mikor azt mondta az anyukája hogy akkor a fiunk felesége leszel lehet az unokáink anyja, miért bántanánk. :)

Viszont ez a társadalmi megkülönböztetés zavar hogy mi az már csak élettársként élni. Ezt NEM a családjaink mondták. Hála isten.



2020. jún. 21. 21:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%

A család nem ezen múlik. Hiába házasok, annyi de annyi házasságban tesznek egymás fejére, nulla a felelősségvállalás egymás iránt, semmi munka nincs a kapcsolatban, semmi érzelem, fűvel-fával csalják egymást. Az ilyet ne nevezzük már családnak könyörgöm mert köze nincs hozzá... Ismerek 2-3 éve együtt élő párokat akik ezerszer jobban egy család mint sok 10 éve házas pár. Ne hívjunk már családnak egy olyan együtt élést ahol inkább csak hátráltatják meg cseszegetik egymást. És ne mondjuk egy olyan együtt élésre, hogy nem egy család ahol maximális a felelősségvállalás, a szerelem, a támogatás. Az utóbbi papír nélkül is ezerszer inkább család.

Se az elköteleződéshez, se az egymás iránti felelősségvállaláshoz nem kell házasság. Amelyik kapcsolatban ezek nincsenek meg már jóval a házasság előtt az egy semmirevaló kapcsolat ahol félelemből házasodtak mert tudták, hogy nincs meg a stabil kapcsolat. Sokan pontosan azért házasodnak mert attól várják, hogy majd a párjuk elköteleződik vagy felelősséget vállal értük. De persze cseszhetik mert ha ez házasság előtt nem volt meg akkor utána se lesz.

2020. jún. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

12:15 ez nagyon igaz! Ezzel 100% egyetértek! Én sem ettől várom a megváltást. De rajtam egy teher..nem tudom miért de annyira akarom hogy már nincs nap hogy ne sírnék miatta. Pedig megbeszéltük hogy összeházasodunk. Mégis olyan könnyeden akartam olyan lazán! Ehhez képest itt vagyok 24 évesen tiszta görcs. Mert párom unokatesójáék akik 30+ most házasodnak és el kell kísérnem párom aznap. Aztán a tesója (1 nő 30+és ők már 13 éve pár kb) ők is házasodnak.


Viszont ezek közepes lagzik lesznek. Mi meg 2 tanúsat akarunk és nem idén. Anyósom teljesen félreértett mert mondtam h nekünk nagyon pici esküvőnk lesz majd a fiukkal. De ő azt hiszi: szülők,nagyszülő,tesó. Pedig senki se jön csak mi. És nagy lesz a sértődés. Erre párom kitalálta hogy utána szóljunk nekik nem előtte akkor nem sértődnek meg. :D


És szeretem és együtt élünk. De szerintem az élettársak el vannak nyomva sok a kritika hogy ők csak járnak meg ők senkik egymásnak.


Pedig valóban jobb egy szoros összetartó kapcsolat mint egy házasság amiben orrba szájba csalják egymást..

2020. jún. 22. 13:44
 13/21 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként többek között azért sem értem ezt mert el lehet válni basszus... Ha megromlik a kapcsolat a férjed/feleséged úgy fog otthagyni, hogy csak lesel. Ja, pár hónappal tovább tart mint simán csak szakítani de attól még otthagy és vissza se néz. Ne beszéljünk már elköteleződésről ha ugyan úgy egy tollvonással véget lehet vetni a kapcsolatnak. Vagy a "sokkal jobb" B verzió amikor csak azért nem hagy el mert lusta végigvinni a válási procedúrát, vagy szar a kapcsolat de betegesen ragaszkodik a házasság "szentségéhez". Ez aztán igazi családi idill.
2020. jún. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
38%

Itt az a fontos, hogy passzoljanak az elképzeléseitek a házasságról. Házasság párti és házasság ellenes nem maradhat együtt hosszútávon, mert hatalmas lemondásokkal jár valamelyik fél részéről, és rettenet nagyot lehet benne sérülni.

Itt ebben a történetben semmi kivetnivaló nincs szerintem.

Én viszont azt mondom, hogy a házasság valahogy mégiscsak más, mint egy szimpla együttélés. Nekem pl derogàl, hogy valakinek a “csaja” legyek évtizedekig. Praktikusabb is sok esetben összeházasodni, pl. A vacakolás a bejegyzett élettársi kapcsolattal, illetve ha születnek gyerekek akkor a miattuk tett apasági nyilatkozatokkal nagyobb, mint tartani egy kis esküvőt 2 tanúval. Plusz később egy esetleges válás (ne adj isten) után a közhiedelemmel ellentétben könnyebb megegyezni az anyagi és nem anyagi dolgokkal, mint egy sima élettársi kapcsolat esetén.

DE!

Ezek nekem fontosak egy hosszú kapcsolatban, én megértem azt hogy nem mindenkinek az. És eszembe nem jutna ilyenbe belepofázni.

2020. jún. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
73%
Nem értem mi a bajod. Van egy barátod, akivel együtt éltek. Ez manapság kb semmi. Rengetegen költöznek össze, majd néhány év múlva szét. Nem véletlenül nem házasodnak. Ha ugyanaz lenne, akkor házasodnának. Lehet, hogy ti házasok lesztek, de lehet hogy nem. Nem vagy a felesége. Ez nem baj, de tény
2020. jún. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
23%
Egyenértékű? Nem.
2020. jún. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
53%
Én egy 2 éves együttélést nem tudok egy házassággal azonos értékűnek tekinteni. Sztem fontos, hogy megszülessen egy KÖZÖS döntés arról, hogy mi együtt szeretnénk leélni az életünket. Hogy ez milyen formában történik, lényegtelen. De szülessen meg bennük az elköteleződés a másik felé. Házasságkötés, bejegyzett élettársi kapcsolat, vagy szimplán vesznek egy közös házat és elkezdik csinosítgatni, mert már döntöttek, hogy együtt fognak élni. Lényegtelen. De manapság rengetegen költöznek össze, majd mennek szét 2-3-5-6 éves kapcsolat után. És soha nem született egy KÖZÖS döntés a jövőről. Mert valahogy elkerülik a kérdést. Meg ilyenkor jönnek a "papír nem fontos szöveggel". Érdekes, hogy akiknek valóban nem a papír számít, ők ezt nen hangoztatják, csak "szimplán" élnek együtt, és kitartanak egymás mellett jóban-rosszban. Bizonygatni -sztem- azok szokták a legjobban, akik bizonytalanok a saját kapcsolatukban. (Talán nem véletlenül. És ezt a bizonytalanságot érzem a kérdezőben is) De egy 2 éves együttélést nem tudok teljesen egyenértékűnek tekinteni a házassággal. Annyian mennek szét 2-3-4 éves kapcsolat után, és derül ki, hogy nem véletlenül nem született meg bennük az elköteleződés a másik felé. Ez az én egyéni véleményem.
2020. jún. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Volt pár privát üzi azoktól akiket itt ok nélkül ronggyá lepontoznázok a békaseggealáis.. Van sok vélemény is. Párom családjába az az új trend hogy együtt járnak 13-15 évig majd házasodnak. Nekünk ez nem trendi. Mi megbeszéltük hogy ennyit nem várunk. Ez nem buli így. Van egy jó adag nyomás rajtam. De magam miatt is érzem. Szóval kettős. Tudják a szülei hogy tervezzük mi is ennek a hivatalossá tételét de lagzit nem. Hanem aláírni. Tömören: közös döntésünk nem csak az enyém meg nem a környezeté.


De akik maradnak élettársak..már bocs de a szememben nem qrva senki nem egy dugo pajti nem egy senkiházi. Mert ők is lehetnek boldogok. Nekem alap a házasság én el is mondtam páromnak. Nem kötelező nem erőszak de nem maradok vele így. Átrágtuk mérlegeltünk hoztunk egy döntést. De akik nem házasodnak azok nem hulladékok könyörgöm. 30+ os élettársaknak se mondanám X év után hogy sz#rházi senkik egymásnak. Mert nem azok.

2020. jún. 23. 12:45
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges a külvilág értékítéletére alapoznod, akár összeházasodtok, akár nem. Ez a te életed, neked kell tudnod, mit szeretnél, és miért, és ne az ismerősök vagy épp idegenek elgondolása határozzon meg téged és a tetteidet. Ez csak kettőtökre tartozik, esetleg a legszűkebb családi körre, bizonyos feltételek mellett.

Az anyósod az alapján, amit leírtál, nekem nagyon szimpatikus. Ezért aztán megértem, hogy rossz néven venné, ha lemaradna az esküvőtökről. Egy anya számára ez fontos lehet, és mivel a leírtakból úgy érzem, hogy szeret téged, nyilván te is fontos vagy neki. A helyében nekem is rosszul esne, ha kimaradnék egy ilyen fontos eseményből.

2020. jún. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Jogilag van különbség, ennyi, semmi más. Felénk, nyugati országrész, elég kevés a házasság, inkább együttélés több. Volt egy kollégám, alföldről költözött ide, nagyon csodálkozott.
2020. aug. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!