Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A fejlett országokban miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Simon Petrikov kérdése:

A fejlett országokban miért csak a hagyományos női szerepektől szabadulnak meg, a hagyományos férfi szerepektől nem?

Figyelt kérdés
Bizpnyíték erre: a férfiakhoz akik nem felelnek meg a hagyományos férfi szerepeknek ma is ugyan úgy áll hozzá a legtöbb nő és férfi mint 50+ évvel ezelőtt, és azoknál a házasságoknál amiknél a férfi kevesebbet keres 85% a válási arány, és ezeknél a házasságoknál is a nők kezdeményezik a válások többségét, ugyan úgy mint a legtöbb házasságnál, ahol a válási arány "csak" 50%'

2020. jún. 24. 12:41
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
20%
Mert a nőknek így kényelmesebb. Ha megnézed, minden kisebbség első körben egyenlő jogokat és helyzetet akar, aztán amikor ezt már elérte, akkor inkább fordítanák a kockát.
2020. jún. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
65%
Mik azok a hagyományos férfi szerepek, Mucika?
2020. jún. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
80%

Te nagyész, pont hogy az volt, hogy a férfiak levetették a családfenntartó szerepet, a nőknek is dolgozni kellett, kell 8 órában, de mégis rájuk maradt a gyerek és háztartás.


Menj vissza sírni anyukadhoz. Tipikus magyar phasz.

2020. jún. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
84%

Ez a férfiakon múlik nem a nőkön. Én évek óta várom, hogy ha már mi nők dolgozunk és eltartjuk magunkat akkor jelenjen meg végre az a férfi réteg akinek nem derogál csinálni egy rántottát és el tud látni egy háztartást úgy, hogy nem csinál mindent ótvar igénytelenül... Na most a páromon kívül egy ilyen férfit se ismerek.

Hidd el mi örülnénk a legjobban ha nem egy kisgyerekhez kéne hazamenni aki se főzni se mosni semmit nem tud vagy nem akar. De látod, hogy csak nem akar kialakulni ez a réteg.

Ugyan így hidd el a nők szeretnék a legjobban, hogy kialakuljon a férfiaknak az a rétege akik elég felnőttek ahhoz, hogy kimutassák az érzelmeiket, hogy fel merjék vállalni a "női" oldalukat. Akikre valóban minden téren társként lehet számítani és nem hiszi azt, hogy ő kivette a részét csak mert hazahoz némi pénzt.

Ha azt akarod, hogy változzanak a hagyományos férfi szerepek akkor lásd el a háztartást, legyél szépen nagyfiú és vállald fel az érzelmeid, törődj minden nap a gyerekeddel, nyílj meg a párodnak stb stb. Ez nem a nőkön múlik.

2020. jún. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 A kérdező kommentje:

"Te nagyész, pont hogy az volt, hogy a férfiak levetették a családfenntartó szerepet, a nőknek is dolgozni kellett, kell 8 órában, de mégis rájuk maradt a gyerek és háztartás."


Persze, mert nem a nők követelték hogy dolgozhassanak a hagyományos női szerepek helyett... A jelenről beszélek, nem a II. világháború idején lévő állapotról (te gyakorlatilag azt írtad le.

2020. jún. 24. 12:55
 6/66 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem egyáltalán nincs relevanciája annak, hogy ki adja be a válást, nem tudom, hogy miért ezzel az adattal jöttök állandóan.

1. Lehet, hogy kétszer annyit keresek, mint a férjem és emiatt lenézem és én adom be a válást, mert találtam egy gazdagabb pasit

2. Lehet, hogy lenézem és lesajnálom, de ő adja be a válást, mert megunja.

3. Lehet, hogy kétszer annyit keresek, mint a férjem és ez engem egyáltalán nem zavar, de ő halálosan frusztrált miatta és amikor nem bírja tovább, akkor beadja a válást és összejön egy csóró nővel.

4. Lehet, hogy engem egyáltalán nem zavar, hogy többet keresek, de ő frusztrált miatta és halálra baxogat irigységből, és mikor megunom, én adom be a válást.

2020. jún. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
74%

#5

Miért is probléma, hogy a nők jelenleg dolgoznak?

2020. jún. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 A kérdező kommentje:

4:


Akkor miért 85% a válási arány az olyan házasságokban, ahol így van a dolog, ráadásul úgy, hogy azoknál is a nők kezdeményezik a válások többségét? Ha tényleg azt akarják a nők, amit leírtál, akkor el kellene fogadniuk, hogy a párjuk nem feltétlenül fogja tudni azt csinálni úgy, hogy többet is keressen vagy több ideig dolgozzon, de szerintem ennek az elfogadására a legtöbb nő nincs felkészülve.

2020. jún. 24. 13:00
 9/66 A kérdező kommentje:

7:


Nem probléma, csak a 3-as megfordította a dolgot mindenféle alap nélkül, mintha nem a nők akartak volna először megszabadulni a hagyományos női szerepektől, hanem a férfiak az övéktől.

2020. jún. 24. 13:02
 10/66 A kérdező kommentje:

"Szerintem egyáltalán nincs relevanciája annak, hogy ki adja be a válást, nem tudom, hogy miért ezzel az adattal jöttök állandóan."


De van, mert ha a nők tényleg rendven lennének azzal, hogy a férfi kevesebbet keres és ez csak a férfiakat zavarná, akkor a férfiak adnák be a válást az ilyen kapcsolatok többségében, nem pedig a nők.

2020. jún. 24. 13:04
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!