Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A fejlett országokban miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Simon Petrikov kérdése:

A fejlett országokban miért csak a hagyományos női szerepektől szabadulnak meg, a hagyományos férfi szerepektől nem?

Figyelt kérdés
Bizpnyíték erre: a férfiakhoz akik nem felelnek meg a hagyományos férfi szerepeknek ma is ugyan úgy áll hozzá a legtöbb nő és férfi mint 50+ évvel ezelőtt, és azoknál a házasságoknál amiknél a férfi kevesebbet keres 85% a válási arány, és ezeknél a házasságoknál is a nők kezdeményezik a válások többségét, ugyan úgy mint a legtöbb házasságnál, ahol a válási arány "csak" 50%'

2020. jún. 24. 12:41
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
85%

Miért a nők kevesebbet dolgoznak most? :'D Istenem...

Tehát az nem korrekt, hogy egy pali 8 óra munka után kivegye a részét a háztartásból, de az korrekt, hogy egy nő mosson-főzzön gyereket neveljen egyedül ugyan ennyi meló után? Ezt ugye te sem gondoltad komolyan?

2020. jún. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
79%

"Nézd, a férfiak a mai napig nem tudnak mit kezdeni azzal a ténnyel, hogy nem kizárólagos családfenntartók"


Ugyan. Hisztis óvodás szinten maradtak inkább.

Nem hogy családot eltartani nem hajlandók, de ha elfogadsz egy pohár kávét, már aranyaso luvnya vagy.

2020. jún. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
79%
Szóval azt értsd meg, kérdező, hogy munkában teljesítjük ugyanazt a mennyiséget, mint egy férfi. Akkor miért is nem elvárható, hogy a házimunka is legyen egyenlően elosztva? Persze, régen elég volt ennyi meló, hogy egyedül eltartsa a családot. Arról mi nem tehetünk, hogy ma nem elég, de ha nekünk át kellett venni a férfiak feladatának a felét, ők is vegyék át a miénk felét, mert ez egyszerűen így korrekt.
2020. jún. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
28%

Most itt mindenki úgy fog tenni, mintha nem létezne semmilyen hagyományos férfi szerep sem? Mert ebben az esetben nincs miről beszélni.

Ha pedig nincs férfi szerep, akkor gondolom női sincs.

És itt nem a fizetés a lényeg. Ha egy férfi nem kezdeményez vaktába a nőknél, akkor az nem is férfi. (ha nem férfi és nem is nő, akkor amúgy mi?)

Ha nem edz rendszeresen. Ha nem érdekes és szórakoztató. Ha nincs egy kissé agresszív viselkedése. Nem hoz döntéseket. Nincsenek hatalmas tervei. Szexuálisan is a nőhöz kell igazodnia, különben béna vagy önző.

Még lehetne sorolni, de remélem senki sem fogja többé azt állítani, hogy nem létezik hagyományos férfi szerep. Női is van.

2020. jún. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
79%

Én anyámék házasságát tudom a témában felhozni. Anyukám nyugdíj mellett 10-12 órát dolgozik és jellemzően millió felett visz haza. Apám a maga 8 óráját ledolgozza a max 300 ezerért amit kap haza ér és kb ennyi. Anyukám intézte a dolgainkat az oviban iskolában mindig övé a házimunka ő intézi a ház dolgait ha kell valami ő kezeli a pénzt ő fizeti be a számlákat ő vásárol be. Apám ha valamiért nagyon nyaggatjuk azt megcsinálja a ház körül amúgy ő a maga 8 órájával letudta amit tenni kell.

Nem tudom ez mennyire általános de szerintem teljesen érthető hogy ha a pasi egy here de pénzben ellensúlyoz akkor a nők meg viszik a háztartás nagyobbik hányadát. Viszont ha se anyagilag se a házimunkában nem segít a pasi miért is kéne eltűrni a háznál? Én anyám helyében régen elváltam volna.

A szüleim egyébként azonos (szar) anyagi helyzetből indultak 18 évesen és volt mikor apám hozott haza többet de akkor (is) anyukám vitte a háztartást. Mikor fordult a kocka apám nem vállalta a ráeső feladatokat.

Nem lehet így egyszerűsíteni. Erre próbáltak utalni előttem is. Nem feltétlenül az anyagiak miatt válnak el hanem mert a pasi nem veszi ki a részét arányosan a feladatokból (szerintem jogos hogy ha a nő 12 órázik a pasi meg csak 8 órában dolgozik akkor övé a nagyobbik része a házimunkának. Főleg ha a bevételük többségét is az asszony hozzá haza) nem társ esetleg le is próbálja húzni a másikat a saját szintjére. Mert ahhoz hogy nem fejlődik az évek alatt az ember egy mentalitás is társul. Ez a mentalitás (illetve a mentalitás béli különbség) vezet a váláshoz sok esetben szerintem nem az hogy lenézné a nő mert nem teljesíti jól a férfi a nemi szerepét.

2020. jún. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 A kérdező kommentje:

21, 23:


Ezzel az a gond, hogy legtöbb esetben a férfi igazából vagy többet keres, vagy többet dolgozik, vagy mindkettő. Sok nő nem is akar megházasodni, ha ez nincs így: [link]

2020. jún. 24. 13:32
 27/66 anonim ***** válasza:
79%
De 25, ez most hogy jön ide?! Olyanok válaszolnak, akik egy mondatot nem tudnak értelmezni. A kérdés pont arról szól (többek között), hogy a férfi NE egy kanapéban döglő here legyen.
2020. jún. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
78%
Hja, hát úgy könnyű többet keresni meg tbbet dolgozni, hogy nem a férfi gondja a szülés, gyed, táppénz mert beteg a gyerek, odaérni érte az oviba stb. Mondom ezt többet kereső nőként.
2020. jún. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
82%
27 úgy jön ide hogy a kérdező azon kárál hogy milyen undok dolog hogy ugyanannyit kell dolgoznia a férfinek mint régen és még a nyakába szakad a házimunka fele is valamint hogy a jobban kereső nők 85%a bontja a házasságot. Ez pedig szerinte azért van mert a férfi szerepkört elvárják a nők. Holott pont azért van a legtöbb esetben mert egy kevert szerepkört várnak el (teljesen jogosan) az össze hozzászólást nem olvastam el csak a kérdezőét és amikre reagált. De kérlek idézd hol volt szó arról a kérdező irományaiban hogy a férfi azonos részt vállaljon a házimunkából. Mert én ennek csak az ellenkezőjét láttam tőle.
2020. jún. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 A kérdező kommentje:

28:


És mit szeretnél? Már dolgoznak mesterséges szülésen, de nem üegy olyan gyorsan a dolog. Ameddig a nőkre marad a szülés, addig mindig kevesebb idejük fog maradni dolgozni, ezért addig mindig kevesebbet fognak keresni azonos társadalmi eétegben. Ezen csak a tudomány segíthet, de még nem tart ott, annak ellenére, hogy nők és férfiak egyaránt akarnak mesterséges szülést.

2020. jún. 24. 13:43
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!