Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A fejlett országokban miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Simon Petrikov kérdése:

A fejlett országokban miért csak a hagyományos női szerepektől szabadulnak meg, a hagyományos férfi szerepektől nem?

Figyelt kérdés
Bizpnyíték erre: a férfiakhoz akik nem felelnek meg a hagyományos férfi szerepeknek ma is ugyan úgy áll hozzá a legtöbb nő és férfi mint 50+ évvel ezelőtt, és azoknál a házasságoknál amiknél a férfi kevesebbet keres 85% a válási arány, és ezeknél a házasságoknál is a nők kezdeményezik a válások többségét, ugyan úgy mint a legtöbb házasságnál, ahol a válási arány "csak" 50%'

2020. jún. 24. 12:41
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
35%

Miért van az, hogyha egy kérdésben szerepel az a szó, hogy "nők", akkor az itteni nők felénél teljesen elgurul a gyógyszer? Jött már egy "tipikus magyar" és egy "férfiak éhenhalnak" válasz. Kb. minden ilyen kérdésnél ez van.


#3: Miért, külföldön ezt szerinted még senki sem kérdezte? Biztos az incel is tipikus magyar mozgalom, ugye?


#4: Miért gondoljátok páran azt, hogy a férfiak még sosem laktak egyedül? Az egyetemisták többsége albérletben vagy koleszban él. Szerinted, ott nem takarítanak, nem csinálnak kaját?

(Az csak mellékes, hogyha megnézem a saját korosztályom és az alattam lévőket, akkor meglepő, de sokkal több srác csinál normális kajákat, mint csaj. Akármikor mentünk haveri társaságokkal nyaralni, a csajok tuti, hogy valamit nagyon elrontottak a kajával, de a srácok nem. A csajok olyanokat nem tudtak, hogy a prézlihez mi kell. És nem plázacicákról van szó.)


Mi lenne, ha néha egy kérdésre válaszolnátok? Megértem, hogy egyszerűbb feljönni, random beszólni valami férfinak az oldalon és megveregetni a vállatok, hogy "na, ma is incelírtó voltam", de néha legalább egy kicsit gondolkozhatnátok is.


A saját környezetemben megnézve:

- Ha egy férfi nem ért az autószereléshez, házfelújításhoz és hasonlókhoz, akkor elég sok nőtől megkapják, hogy ezt pedig tudni kéne nekik, férfiak.

- Ha egy férfinek akármilyen fájdalma van, mondjuk a sok meló miatt fáj a dereka, akkor kikap, ha épp cipelni kell valami nehezet, hogy márpedig ő férfi, ne hisztizzen.

- Amikor egy férfi keresete csökkent, szinte kivétel nélkül a saját párjuktól kaptak valami negatív beszólást. Amikor a nő keresete alá ment a saját fizetésük, akkor még durvábbakat.


Oké, hogy néhányan nőként eléldegéltek valami zárt üvegkalitkában, ahol a nők mindig áldozatok, a férfiak pedig mindig elkövetők, de talán, mondom TALÁN néha kiléphetnétek és az éveken át nevelgetett előítéleteitek félretehetnétek és... beszélgethetnétek férfiakkal.


(Oké, gondolom felesleges volt leírnom ezt, mert jön a szokásos képlet. Kapok jó pár mínuszt, fejemhez vágtok néhány általatok sértésnek vélt és nem igaz dolgot [pl. szűz vagyok, incel, lúzer], de a válaszom tartalmára úgysem fogtok reagálni. Vagy leírjátok, hogy nincsúgymercsak'.)

2020. jún. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
81%
#10 ezzel a logikával ha a férjem részegen beveri az arcom és ezért én beadom a válást, akkor én vagyok a hibás, amiért véget ért a kapcsolat.
2020. jún. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 A kérdező kommentje:

12:


Nem értem hogyan hasonlítható össze a kettő.

2020. jún. 24. 13:08
 14/66 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem a kapcsolatok többségét is a nők kezdeményezik, ugyanúgy ahogy a szakítást is. Egyszerűen időközben tökösebbek lettünk, mint a férfiak, akik egy nőt sem mernek leszólítani az utcán, ha meg van valaki akkor minden körmével kapaszkodik belé, mert ugyanúgy visszakerülne a szingli életbe, ahol ismét azt várná hogy egy csaj felszedje. Ez ilyen egyszerű!
2020. jún. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
72%

Nézd, a férfiak a mai napig nem tudnak mit kezdeni azzal a ténnyel, hogy nem kizárólagos családfenntartók. Nem tudom tudod-e hogy ez miben nyilvánul meg de elmondom mert sajnos sok ilyet láttam már, nekem is volt ilyen párom. Ez abban nyilvánul meg, hogy szó szerint minden eredményedet lehúzza. Minek az a szar egyetem, úgy se tudsz vele elheyezkedni. Ennek ellenére neked lesz egy jó melód. Az a meló egy szar, hülyeség amit csinálsz, minden szar. Minden komplexusos ember így viselkedik. Lehúz, kritizál, próbál visszafogni.

Na most ezek után a legkevésbé sem csodálkozom ha a nő beadja a válást. Én is baromi gyorsan szakítottam amikor rájöttem, hogy az exemet egyszerűen csak frusztrálja, hogy nem vagyok sikertelenebb.

De azt is érdemes lenne megnézni, hogy mit jelent, hogy a férfi kevesebbet keres. Mert elhiheted senki nem fog válni azért mert a párja 50-60-80 ezerrel kevesebbet keres. Akkor fog válni ha egyáltalán nem lehet a párjára anyagiakban számítani. Én sem élnék olyan kapcsolatban ahol az én fizetésem nagy része arra megy el, hogy a párom "részét" is én tegyem bele. Ha én keresek 300 ezret a párom meg alkalmi melókon tengődik vagy mindenhonnan kirúgják, esetleg azt a kevés pénzt is elszórja én se lennék boldog.

2020. jún. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
81%

Mert mi a tipikus férfi szerep? Tartsa el a családot egyedül, míg a nő viszi a háztartást. Szerintem ettől igencsak megszabadultunk már, ma elég kevés férfi tudja egyedül eltartani a családot. Akkor miről is beszélünk? Ha a nőnek ebből ki kell vennie a részét, akkor a férfi is nyugodtan kiveheti a hagyományos "női munkákból". Nálunk pl. így működik.

Mellesleg én többet keresek, mint a férjem, 10+ éve vagyunk együtt. Jó a kapcsolatunk, nem merül fel a válás, de ha valaha felmerülne, az biztos nem emiatt lenne.

32N

2020. jún. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
82%
#5: most is ez van a legtöbb magyar családban. A nő dolgozik a munkahelyen majd otthon. Férj meg elvan a kanapén.
2020. jún. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 A kérdező kommentje:

16:


"Ha a nőnek ebből ki kell vennie a részét, akkor a férfi is nyugodtan kiveheti a hagyományos "női munkákból"."


De ez úgy van elvárva a férfiaktól, hogy ugyan annyit keresnek és dolgoznak, mint amikor ez még elég volt egy család eltartására. Az nem igazságos, hogyha úgy kell a férfinak a gyerekekkel foglalkozni, takarítani, főzni, stb. hogyha ugyan annyit dolozik, mint amikor még elég volt annyi munka egy család eltartására.

2020. jún. 24. 13:18
 19/66 anonim ***** válasza:
85%

"Az nem igazságos, hogyha úgy kell a férfinak a gyerekekkel foglalkozni, takarítani, főzni, stb. hogyha ugyan annyit dolozik, mint amikor még elég volt annyi munka egy család eltartására."

Mert az igazságos, hogy a nőtől ez úgy van elvárva, hogy ugyanannyit dolgozik, mint a férfi?

MAzt már ne is említsem, hogy a gyerekkel ne azért foglalkozzon már, mert kell, hanem mondjuk mert az övé is, akit akart, és igénye van a közös időre....

2020. jún. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 A kérdező kommentje:

17:


Te okos, arról beszélek, hogy a nők akartak a női szerepektől megszabadulni, és ezért akarnának most a férfiak megszabadulni a férfi szerepektől, de te úgy állitottad be a 3-as válaszban, mintha ez fordítva lenne.

2020. jún. 24. 13:21
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!