Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A fejlett országokban miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Simon Petrikov kérdése:

A fejlett országokban miért csak a hagyományos női szerepektől szabadulnak meg, a hagyományos férfi szerepektől nem?

Figyelt kérdés
Bizpnyíték erre: a férfiakhoz akik nem felelnek meg a hagyományos férfi szerepeknek ma is ugyan úgy áll hozzá a legtöbb nő és férfi mint 50+ évvel ezelőtt, és azoknál a házasságoknál amiknél a férfi kevesebbet keres 85% a válási arány, és ezeknél a házasságoknál is a nők kezdeményezik a válások többségét, ugyan úgy mint a legtöbb házasságnál, ahol a válási arány "csak" 50%'

2020. jún. 24. 12:41
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
79%
Azt szeretném, hogy ha nem vernétek magatokat arra, hogy munkában többet tudtok teljesíteni, amikor eleve nem egyenlő esélyekkel indul a két nem. A gyerektelen, egyedülálló 30-as nők jellemzően tudják azt a szintet hozni melóban és fizuban, mint a pasik. Na, szerinted mi az összefüggés? Megjegyzem, az én férjem pl azért keres kevesebbet nálam, mert neki nem felel meg a "hétvégén fél napra látom a gyerekeimet, otthon meg nem csinálok semmit" szint, hanem részt akar venni a családi életben, ezért nem fogadta el, amikor feljebb akarták léptetni. Na, ezt nem csinálja a férfiak kb 95%-a, szarik a családra, aztán veri a mellét, hogy bezzeg ő többet keres. Ja, mert van, aki minden mást megcsinál helyette, beáldozva a saját lehetőségeit. (én vállalkozó vagyok, azért tudok jól keresni úgy, hogy időm is marad élni).
2020. jún. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
84%
By the way, szülni nem tudtok helyettünk, de táppénzre mehettek a beteg gyerekkel, és ti is igazíthatjátok a munkaidőtöket az ovi/suli nyitvatartásához. Sőt, gyeden is lehettek. Ja, azt már nem, ugye?
2020. jún. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem csak azért kezdeményezik a nők a válást, mert a férfiak többször újítanak be párhuzamosan be mást, míg a nők többsége kizárólagosságot szeretne.

Egyébként meg tényleg sok férfit frusztrál, ha kevesebbet keres. És tipikusabb, hogy a házimunkát mindkét fél nőies munkának tartja. De vannak kivételek. Ha körbenézel egy játszótéren, az anyukák többsége el van olvadva az egy-egy olyan férfitől, aki hajlandó már délután 6-kor mosolyogva bújócskázni, mert bezzeg az ő párja csak este 9-re fog hazaesni. Szóval nincs annyira magasan a mérce a nőknél, ismerősi körben inkább a férfiak azok, akik elmenekülnek otthonról a munkába, aztán a gyerekek fényképét mutogatják a kollegináknak, hogy értük túlóráznak és milyen magányosak közben...

2020. jún. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 A kérdező kommentje:

"Ja, azt már nem, ugye?"


Kérlek, ne tegyünk már úgy, mintha a legtöbb nőnek megfelelne, hogy egszerre legyen a két szülő táppénzzen/gyeden. Még egyszer, a legtöbb nő nem is akar olyan férfival lenni, aki ezt megtenné: [link]

2020. jún. 24. 13:53
 35/66 A kérdező kommentje:

33:


"Szerintem minden amit a nők csinálnak egy kapcsolatban a férfiak hibája"

2020. jún. 24. 13:55
 36/66 anonim ***** válasza:
85%
Na tehát akkor összegezzük amit tudunk. Te nem veszed ki a részed a gyereknevelésből meg a háztartásból mert brühühü de sokat kell dolgozni. Tegyük fel még a párod többet is keres nálad. Akkor hagy kérdezzem már meg, hogy hogy gondolod, mitől fognak eltűnni a férfi szerepek? Minden olyasmit derogál megcsinálni munka mellett ami "női szerep", de a hagyományos férfi szerep sem megy. Akkor mégis mi a franc tartaná melletted a nőt aki társra vágyik?
2020. jún. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező. Miért kell hogy mindkét szülő táppénzen és gyeden legyen? Elég egynek! Az én ismerősi körömben egy gyermeksebész maradt gyeden a 3 picivel, amíg a felesége dolgozik, karriert épít. Akkor most szar ember, mert azt akarja hogy a felesége is vigye valamire 3 pici mellett??
2020. jún. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
73%

A párommal az alábbiak szerint működik a kapcsolatunk:

Mindketten dolgozunk, a fizetésünk nagyjából megegyezik. Különböző projektek miatt néha neki kicsit több, néha nekem. Ő otthonról dolgozik, így a takarítás nagy részét ő végzi, míg én a bevásárlást, mert az útba esik, és jobban tudom, hogy mi kell.

Tervezünk gyereket, és amikor majd nem tudok dolgozni, mindketten itthon leszünk. Ő egyébként is így dolgozik, az enyémet pedig lehet távolról is végezni, de a terhesség végén és a szülés után időszakban egy időre nyilván abba fogom hagyni, de bőven van megtakarításunk arra, hogy ez ne okozzon problémát.

Mindenhol a pároknak kell tudni, hogy nekik mi az ideális munkabeosztás, és azt kell alkalmazniuk. Ami lehet, hogy bevált egy párnak, az nem biztos, hogy egy másiknak is.

24/L

2020. jún. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
86%

Aha, tehát akármi van, nektek nem kell gyereket nevelni, meg otthon kivenni a részeteket, mert az női dolog, és ti szegények, régen is ennyit melóztatok, ne várják már el tőletek, hogy emellett még esetleg megmozduljatok. De az teljesen rendben van, hogy a nő ugyanolyan teljes munkaidős állás mellett csinálja ezeket helyettetek is. Mert ti férfiak vagytok. Oké, értem (nem).

Szerencse, hogy látok magam körül sok normális faszit, így nem hiszem azt, hogy mind ilyenek vagytok. Különben de, sok anyukának megfelelne, ha mondjuk minden második betegségnél apa menne táppénzre a gyerekkel, vagy ha apa keresne olyan munkát, amiből 4re odaér az oviba a gyerekért, és nem neki kéne ezzel kínlódni. De hát arról szó se lehet, mi az, hogy apuka igazodik a gyerekhez, és különben is, mit kezdjen ő a nyűgös, beteg gyerekkel.

2020. jún. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ha egy férfi családot szeretne, probléma ha kevesebbet keres feleségénél, mert szülés alatt/után alacsonyabb életszínvonalra kényszerülnek, mert a nő nem viszi haza a pénzt, ami könnyedén konfliktushoz vezethet (kevesebb mint fele fizubol rosszabb élni). Ez esetben opció, hogy férfi maradjon otthon a gyerekkel, de őszintén hány férfi vállalná a háztartásvezetés és babázgatást?
2020. jún. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!